Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

matex34

Wytmiana nieoryginalnego radia, brak dostępu do komputera

Recommended Posts

Witajcie,

nie wiedziałem czy zakładać nowy temat, czy pisać w wątku o wymianie radioodtwarzaczy. W razie czego proszę o zamknięcie tematu, pytanie przeniosę do ogólnego wątku.

Od niecałego tygodnia jestem posiadaczem Vectry C (2002, 1.8). Auto ma wsadzone niefabryczne radio, oryginału nie posiadam (wg VIN dekodera było to CDR 2005). Sytuacja wygląda tak, że najchętniej kupiłbym jakieś używane oryginalne radio bo wg mnie zdecydowanie lepiej wizualnie wygląda. Poczytałem trochę tematów ale jako osoba przyzwyczajona do japońskich auta, mam nieco kłopotów z rozgryzieniem kilku spraw. Czy jeżeli kupię drugie, oryginalne radio razem z PINem czy będę mógł je podłączyć normalnie do auta (zakładam, ze stare zostało wyciągnięte po prostu)? Z tego co czytałem i dobrze rozumiem, jeżeli wyświetlacz nie został wylogowany to i tak na nim nic związane z radiem nie będzie się wyświetlać?

Jeżeli taka operacja sprawia dużo kłopotu może podpowiecie mi w innej kwestii - załóżmy że zostawię nieoryginalne radio. Tylko na ten moment nie mam możliwości w ogóle sterować komputerem - w prawej manetce, widocznej na zdjęciu mam przyciski ale działają tylko góra - dół, po wciśnięciu kółeczka nic się nie dzieje. Mogę tylko poruszać się po menu widocznym na zdjęciu. Klimatyzacja jest automatyczna i po wciśnięciu jej pokręteł na komputerze też nic się nie pokazuje. Wygląd nieoryginalnego radia mogę przeżyć, brak dostępu do komputera też (mam LPG więc w sumie jego główne funkcje jak spalanie, zasięg itp i tak nie miałby sensu). Z tym, że na ten moment nie mogę ustawić nawet trybu nawiewu (nogi, nogi+przód itp). Mogę jedynie pokrętłami ustawić temperaturę, włączyć tryb auto itp.

Stąd pytanie laika - czy coś tu jest namieszane w tych wiązkach? Coś nie jest podłączone? Może manetka jest uszkodzona (stąd brak reakcji na kółeczko). Ale wtedy po kliknięciu pokrętła klimy coś na komputerze powinno się pojawić wg mnie.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi od czego zacząć

Pozdrawiam

Please login or register to see this attachment.

Środkowe duże pokrętło od nawiewu nie działa po kliknięciu ? Powinieneś wejść w menu klimy, nawiewu, i kierunków nawiewu

Edited by Cretux

Nie, nic się nie dzieje po kliknięciu pokrętła. Jedyne co mogę w komputerze zrobić to chodzić góra/dół przyciskami w manetce w jednym z menu

Please login or register to see this quote.

A dolny przycisk na manetce do potwierdzania też nie działa ? Co do pokrętła klimy, to wydaję mi się, że trzeba luty poprawić.

Na manetce działają tylko przycisku poniżej, zaznaczone na żółto. Po kliknięciu na ten czerwony nic się nie dzieje (swoją drogą tam prawie nie da się wyczuć żadnego "kliku" stąd pomyślałem też o wymianie tej właśnie manetki)

Te na żółto wybierasz opcje góra dół. Tym dolnym klikasz na środku w celu potwierdzenia wyboru lub wyjścia z menu. I praktycznie dam nie ma jako takiego kliku ;)

Edited by Cretux

Czyli w tym wypadku czerwony w ogóle nie działa, próbowałem go klikać w różnych miejscach ale brak jakiejkolwiek reakacji 

Spróbuj nacisnąć nawet kilka razy pokrętłem środkowym od klimy ( mocno), u mnie przed poprawa zimnych lutów na pokrętle musiałem wciskać kilka razy i to bardzo mocno żeby zaskoczyło.

Sa 2 opcje.. Ma uszkodzoną manetka  i rozwalony klimatron..

Edited by jarcio_1001

Ale napisał, że może po menu góra/dół jechać, to dolny przycisk w op comie można wyłączyć ? A co do klimatronika, to niech sprawdzi zimne luty i ewentualnie kontaktem psiknie. Temp może ustawiać ale środkowy mu nie działa. Czyli standardowy problem.

Zle napisalem ze uszkodzony pin na tylni przycisk w manetce co wchodzi w cim.. Czasem i kontakt nie zadziala trzeba lutowac lub sprawdzic srodkowy potencjometr pod wzgledem sprawnosci czy jest dobrze wlutowany na plycie.

Dziękuję Wam za odpowiedzi. W nadchodzącym tygodniu zacznę właśnie od wymiany manetki i poprawy lutów w panelu (dzięki raz jeszcze @

Please login or register to see this link.

za przesłaną instrukcję) Dam Wam znać czy pomogło :)