Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Blacked

Zaciski hamulcowe

Recommended Posts

Witam serdecznie, jakie zaciski hamulcowe polecacie - tylny lewy ? Rodzi się również pytanie czy trzeba wymieniać dwa zaciski na raz czy wystarczy jeden? 

Vectra C 1.8 16v 122km 

Witam,

typ podzespołu zawsze najlepiej jak najbliżej oryginału a takie rzeczy, jak elementy zawieszenia, hamulców zawsze wymieniaj dwustronnie.

Ja bym nie przesadzał. Co się stało że aż musisz cały zacisk wymieniać ? Osobiście jeśli tylko jeden się powiesił wymieniał bym tylko jeden. To nie jest amortyzator , łącznik stabilizatora czy tam wahacz. Prawdopodobieństwo że za 10 km strzeli Ci drugi zacisk  jest raczej znikome. 

Co do modelu to tak jak przedmówca jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to rozmiar tłoczka bo zapewne w różnych modelach różne rozmiary mogły być stosowane. Jedynie tym bym się sugerował. 

W AH miesiąc temu robiłem prawy zacisk bo blokował i piszczal. Teraz odzywa się lewy. Ja robię sobie sam więc to nie problem
Ale jak będzie robił mechanik to rób dwie strony bo nie ma co za jakiś czas jeździć z drugim. Robiłem kilka zacisków i wszystkie dało się uratować. W takim przypadku zestawach naprawczy za 20 PLN o masz spokuj .

Kwestia tylko taka aktualne są zaciski aluminiowe i nie nadające sie do regeneracji(takie już były po zakupie auta).Wchodzi jedynie opcja zakupu nowego.Przyczyna wymiany taka ze nie odbija i zaciska tarcze podczas jazdy oraz nie trzyma prawidłowo na ręcznym. Dzięki za odpowiedz

Jeszcze jedno pytanie. Aluminiowe czy Żeliwne wybrać?

Yy a to były tylne żeliwne?

Please login or register to see this quote.

Wydaje mi się że spokojnie można taki zacisk zregenerować. Sam serwisujesz auto czy oddajesz do speca ? 
Pewien nie jestem ale chyba tylko aluminiowe występują. 

Auto do speca.Zacisk nie odbija i ponoć tylko wymiana wchodzi w gre. Warsztat mam zaufany takze im ufam.Ostatnie pytanie jakie jeszcze mam do was to czy częsci do signum pasują rowniez do VC? 

Odgrzeje troche temat. Ostatnio oddalem do regeneracji zaciski tył, ze względu na to że hamulce piszczały. Wymienione zostały tłoczki. Po przejechaniu 500km zauważylem, że z tyłu po prawej stronie podczas hamowania słychać stukot. Słychać go nawet na postoju, jak tylko sie troche zagrzeją hamulce. Mało tego. Jak już wysiądę z auta i One stygną to też sluchać stukot. Jeden mechanik nie wie co to, drugi mówi ze zaciski i kupilby nowy, ale tańszych niż 700zł nie znalazłem. Trochę dużo. Co to może być? 

Pod linkiem stukot na postoju. 

Please login or register to see this link.