Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

maks87

Olej i filtry - jak często wymieniać

Recommended Posts

Na forum jest kilka tematów na temat olejów, filtrów itd. ale każdy dotyczy osobnego elementu. A tutaj chciałem zapytać ogólnie, jak często należy wymieniać olej i filtry, czy robić to zawsze razem? Wiadomo, że olej i filtr oleju tak, ale czy wtedy też zawsze wymieniać filtr paliwa, powietrza i kabinowy?

Teoretycznie większość mówi, żeby wymiany robić co rok. Ale co w przypadku kiedy samochód na prawdę mało jeździ? U mnie przez ostatni rok, od wymiany oleju przejechałem Vectrą tylko 7tys km. Czy więc w tym roku również wymieniać olej i filtr? Czy przy takich przebiegach (7-10tys rocznie), co roku wymieniać też filtr paliwa?

Ja olej wymieniam co 10 tys wraz z filtrem oleju a co 3 cylk resztę filtrow. Co do Ciebie ja bym wymieniał raz do roku skoro samochod wiecej stoi niz jezdzi. 😉

Edited by malina 90

Filtr np. powietrza czy kabinowy to tak, ale czy przy takich małych przebiegach, również warto co roku wymieniać olej, filtr oleju i filtr paliwa?

Please login or register to see this quote.

W dieslu nie wiem co ile powinno się wymieniać.

U siebie olej, filtr i filtry LPG wymieniam co ok 10 tys. Resztę filtrów co drugą wymianę oleju.

Ja wymieniam wszystko co roku, komplet filtrów to max 100 zł i raz na rok można się szarpnąć i spokój.

Filtr powietrza - 39 zł

Filtr kabinowy węglowy - 42 zł

Filtr oleju - 12 zł

Koszt 93 zł i spokój + pewność :)

No u mnie statystycznie też wychodzi raz do roku, bo olej 2 x :D  A jak często filtr paliwa wymieniasz ?

Tego wgl nie ruszam, LPG tak co 15 tys.

Mam drugie auto - Golfa 2 od 10 lat i nie wymieniałem filtra do dzisiaj a silnik chodzi jak żyleta ;)

Ja ostatnio zmieniałem wraz z innymi filtrami. Jak wszystkie to wszystkie.