Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

baryzupa

Masło w układzie chłodzenia

Recommended Posts

Witam. 

Wczoraj podczas jazdy zauważyłem ze temperatura skacze od 80 do 90 stopni. Po sprawdzeniu zbiorniczka płynu chłodniczego znalazłem coś w stylu majonezu ( widoczne na zdjęciach ). Autko pali bez problemu, spadku mocy w sumie nie zauważyłem, zapach w zbiorniczku płynu  trochę jakby spalinami dawał.  W oleju nie ma wody ale za to ubyło oleju sporo. Teraz pytanie czy to uszczelka pod głowica czy może chłodnica oleju ? Chciałbym sprawdzić chłodnice oleju sam, znalazłem gdzieś ze można to zrobić poprzez zrobienie bajpasu na chłodnicy. Czy mógłby ktoś wytłumaczyć jak to zrobić ? Nie chce dawać auta do mechanika póki nie wiem co to. Jeśli chłodnica oleju to będę chciał zrobić to we własnym zakresie. Proszę o podpowiedzi. 

Pacjent to Vectra C 1.8 benzyna 2007 rok przebieg 140 tyś. 

Pozdrawiam  

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=&key=58b94d39efbcb5500fd8c0cc0a724b5769e62fbdcc60b7a918b5a99f5a636672" />

Please login or register to see this attachment.

Edited by baryzupa

U mnie w poprzednim aucie wyglądało to podobnie i była to uszczelka. 

Silnik masz benzynowy może spróbuj testerem spalin to będziesz wiedział czy na pewno uszczelka.

Please login or register to see this link.

A po wymianie uszczelki pod głowica nie było później żadnego problemu? Tez widziałem, ze przez olej w układzie później dodatkowo padają uszczelki w chłodnicy oleju. 

Nie wiem. Sprzedałem uszkodzony i w ten sposób stałem się szczęśliwym posiadaczem VC. ;) Jak mechanik ogarnięty, dobrze splanują głowicę to pewnie będzie działać. Nie pierwszy, nie ostatni, któremu padła upg.

No chodzi tylko o to aby się upewnić czy to upg czy chłodnica oleju. Nie chce aby mechanik mnie w ciula robił ze to upg a wymieni mi uszczelki w chłodnicy i zgarnie szmal.

1.8 benzyna ale 140 km czy 120 ? bo jest to różnica. Jesli 140 km (xer) to w 99% jest to chłodniczka płynu. Jesli 120 99 % że upg.

W 2007 140 km i duże prawdopodobieństwo ze na szczęście to nie upg. 

na bank chłodniczka olejowa , sporo osób na to narzeka :) 

Dokopałem się do chlodniczki 😊

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=&key=58b94d39efbcb5500fd8c0cc0a724b5769e62fbdcc60b7a918b5a99f5a636672" alt="" data-imageproxy-source="" />

Please login or register to see this quote.

Dobrze wszystko wyczyścić odtłuścić i poskładać na victor reinz- będzie spokoj na lata 

Witam Panowie. 

Zmienilem uszczelki skręciłem wszystko. Auto się grzeje normalnie ale brak ogrzewania i jak chciałem zlać wodę z układu chłodzenia to zlatuje zimna na gorącym silniku i zleciało mi raptem pół litra wody tak jakby tylko ze zbiorniczka wyrównawczego. Odpialem kanały od ogrzewania są całe zawalone tym masłem. Co jeszcze mogę zrobić ? Wydaje mi się ze pompa wody i termostat mogą buc tak zawalone ze to nawet nie ruszyło jak odpaliłem auto. Woda leciała czysta co w sumie nie możliwe po takiej usterce. 

A jak długo auto było odpalone ? Tylko dobrozgrzania się ( temperatury na wskaźniku ) czy trochę dłużej ? Być moze powinnaś pojeździć trochę dłużej żeby przepłukać i chłodnice i nagrzewnice . ( Na samej wodzie ) gdzieś czytałem że ktoś w ten sposób płukał układ z 3 razy przed zalaniem płynu chłodzącego 

Auto chodziło około 25minut. Rozgrzał się do 93 stopni i tak go zostawiłem na jakieś 15 minut. Troszkę pogazowalem. Nalalem samej wody i zleciała zimna. Tak myśle ze może pompa wody i termostat są na tyle zapchane ze nie ma przepływu 

Albo jeszcze się na tyle termostat nie otworzył że auto pracowało na mniejszym obiegu . Ja bym zalał jak wcześniej i pojeździł kontrolując oczywiście temperatury panujące na wskaźniku. Może też być jeszcze zapowietrzona nagrzewnica . Ps wodę spuszczałem na zbiorniczku czy na dole chłodnicy ? . Na dole po 25 min powinno być ciepło !

Na dole. Przepychałem pompka trochę, zalałem wrzątkiem i tym razem weszło mi ponad 3 litry wody, zleciało trochę mniej. Rury wszystkie gorące i zleciało mi tez gorące ale ogrzewaniajak nie było tak nie ma hehe

Witam ponownie. Po złożeniu wszystkiego podczas jazdy pali sie cały czas kontrolka ' Auto Klucz '.

Kody błedu :

P0014 - elektromagnetyczny zawór  wylotowy (wydechowy) wałka rozrządu ?

P0597 - termostat ?

Proszę o potwierdzenie dla pewności jeśli ktoś zna takie błedy. Tak myśle czy po tym wszystkim te rzeczy mogły ucierpieć i w zasadzie są związane jakkolwiek z masłem które było w ukladzie chłodzenia. No termostat to na pewno a to drugie ? Czy wymiana termostatu jest konieczna w takim wypadku ?

Tak tylko informacyjnie jakby ktoś po wymianie uszczelek w chlodniczce wciąż miał ten sam problem. U mnie prócz uszczelek padł również wymiennik ciepła w chlodniczce. Po sprawdzeniu wężem ogrodowym okazało się ze przepuszcza z kanału olejowego do wodnego. Polecam sprawdzać dłuższa chwile i zalać wszystkie kanały do pełna. U mnie był bardzo mały przeciek i jeśli będziecie sprawdzać na suchej to zajmie wam pół godziny zanim zobaczycie wodę. Wiec zalać kanały do pełna i wtedy pod ciśnieniem lać wodę do kanału olejowego.