Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

TopGun98

Opel Vectra C 1.8i GTS 125km(122km?) kupno, o co pytać, na co patrzeć?

Recommended Posts

Witam,

Jutro będę udawał się oglądać wyżej wspomnianą Vectrę i chciałbym się Was dopytać na co patrzec i o co się pytać... Wiem już wszystko o rozrządzie, oponach, sprzedający wspomniał jedynie coś o hydropopychaczu że coś tyka na wolnych obrotach a przy dodaniu gazu objaw ustępuje, miał wymieniać oleje i sprawdzać co jest przyczyną i ewentualnie miał ją wyeliminować... Chciałbym dowiedzieć się w miarę możliwości najwięcej o tym aucie i równie dobrze chciałbym się przygotować do tej rozmowy. O co warto zapytać?

Edited by TopGun98

122 KM ;) A ogólnie to jak przy każdym innym aucie. Sprawdź lakier, pod kątem mechanicznym, przejażdżka wiadomo. Stacja diagnostyczna. Dobrze by było fejs podłączyć czy jakichś błędów nie ma. Porównać VIN z wyposażeniem co sprzedawca mówi. Jak masz możliwość to daj link do ogłoszenia czy zdjęcia, to może koledzy coś wyłapią na pierwszy rzut oka.

Lakier był mierzony przez sprzedającego, przez telefon mi potwierdzał że wszystko jest w oryginale, ale kto wie czy wierzyć w takim przypadku czy nie, VIN jasne, sprawdzę dokladnie. Co do ogłoszenia jest ono tu:

Please login or register to see this link.

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być okej, ale cena mnie zastanawia czy nie jest zbyt mała jak na wyposażenie i przebieg. Wiadomo rocznik - nie jest młody, jednak ja początkiem roku, kupiłem Sedana o trochę niższej ceny, a z wyposażenia miał o połowę mniej bajerów co ten.

Cena jest ok, bo tyle mniej więcej stoją. A jakie bajery masz na myśli ? Ksenony i grzane stołki ? W większości reszta jest w standardzie. Przydałoby się jeszcze tylne szyby w elektryce, tempomat, czujnik deszczu i skóry ;) Kierownica to chyba zmieniana. Włącznik awaryjnych nieoryginalny. Stop biały na klapie to już w tym roczniku był ? :mysli:Ogólnie ładnie wygląda. Może ktoś jeszcze dopowie.

Z tym białym stopem na klapie już się spotykałem, widziałem go kilka razy już w roczniku 03. Na miejscu pewnie go podepne pod OBD2 i zobaczę czy coś pokazuje. Dla świętego spokoju przeleci się jeszcze gdzieś na diagnostykę i jak będzie pewniak to się weźmie... Co do tego hydropopychacza i tego tykania o którym wspominałem wyżej, koszty naprawy tego byłyby duże?

Eh te ogłoszenia we wszystkich przebieg 170000 i wszystkie auto kupione od 1 właściciela mimo że mają po 15 lat

Białe stopy miały GTS od początku produkcji

Please login or register to see this quote.

Michał ale są GTS z czerwonymi, więc chyba nie wszystkie GTS miały biały

Edited by Cretux

Będziemy widzieć co i jak. Dzięki za opinie panowie.

A mi się wydawało że wszystkie GTS i mają białe światło stopu.

jedno mnie zastanawia dlaczego w ogłoszeniu same ochy i achy możliwość skontrolowania na stacjach diagnostycznych stan perfekcyjny idealny Perełka po prostu jechać brać. a na dole informacja że mniejszy ogłoszenie nie jest ofertą handlową.

To oznacza coś złego?

Chodzi o to, że jak coś z autem nie będzie halo i zwrócisz się z tym do sprzedawcy to ten powoła się na art. 66 §1 KC bo może napisać o samochodzie co mu się podoba, a kupujący jeśli nie sprawdzi / nie zawsze musi posiadać wiedzę techniczna na temat auta, to jego problem. Więc jeśli chcesz kupić, to dokładne sprawdzenie auta jest w Twoim interesie.

Sprawdź stan tylnego zawieszenia, maglownicy i dymienie ( palenie oleju ) to w sumie trzy newralgiczne miejsca bo naprawa maglownicy to max 1500 zł, zawieszenie ( ściąganie, krzywe banany, ząbkowanie kół - sprawdź wiek i przebieg i stan opon, jak równo są zjechane to już duże szczęście ) no a dymienie to niestety pobieranie oleju przez silnik i naprawa też na total 2000 zł :)

Cześć,

jeżeli mogę coś wtrącić to jedź na przegląd, jakiekolwiek nawet minimalne zawilgocenia na maglownicy oznaczają naprawę w najbliższych trzech miesiącach.

Obejrzyj wszystkie szyby jakie roczniki i numery. Stan reflektorów, jak mocno przygasają światła przy manewrach na postoju, stan wiązek elektrycznych pod maską.

Co byś nie zrobił i tak będzie coś do naprawy.

Powodzenia

Dzięki za opinie 🙂 co do samego silnika - jest to 1.8i GTS, praca na gazie będzie taka sama jak przy zwykłym 1.8?

Będzie chodził na LPG bez problemu. I tu ktoś złe napisał 1.8i to były w VA i VB. Tu jest 1.8 16v na wielopunktowym pośrednim wtrysku.

Super, dzięki wielkie. Dam znać jutro czy się udało ją wziąć. 🙂

Jak dobrze LPG założone, to będziesz zadowolony. Założyłem po zakupie, 22 tys przejechałem i zero problemów.

Ja kupiłem swoją 1.8 w styczniu, w lutym założyłem do niej gaz i mam aktualnie przejechane prawie 10 tys. Nie było problemów do pewnego razu gdy zatankowałem gaz na przydrożnej stacji i wtedy zaczęło mi poszarpywac. Myślałem że to wina gazu, bo słaba jakość czy coś takiego. Ale teraz za każdym razem tankując na jakiejkolwiek stacji, sytuacja jest ta sama na przyspieszaniu na dwójce, lub trójce - szarpie i muli. Gdzie szukać winy? Zapchane wtryski, filtry? Wiem, że pytanie nie na ten temat, ale jak już przy tym jesteśmy..

Po 10 tys wtryski bym wykluczył. Chociaż znajomy mechanik mówił mi, że raz zakładali czerwone valteki, to m-c wytrzymały. Filtry może. Ale lepiej jak o LPG zapytasz kolegi

Please login or register to see this link.

Czasem się trafi wadliwa sztuka i szybko padnie. W AH 1.6 padł wtrysk po ok 2000km

Dzięki. 😉

Kierownica wygląda jakby była obszywana nową skórą - o czyms to może świadczyć.

Ja mam przelatane na LPG ponad 100 tys na 1.8 122 KM i nie mogę złego słowa powiedzieć :)

Samochód oglądnięty, szkoda było robic kilometry, opis ogłoszenia nie odzwierciedlał tego co było na żywo. Właściciel na siłę próbował ukryć wszystkie niedoskonałości, ale zrobił to dość nieudolnie. No nic, dzięki za wszystkie opinie i do następnego.  🙂