Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
ManyFSD

Zaolejone wężyki z30dt

Recommended Posts

Dzisiaj po dłuższej trasie ( około 1700 km ) zajrzałem pod maskę i trochę się przeraziłem takim widokiem ( zdjęcie trochę mało odzwierciedla ogólny widok ) 

Please login or register to see this image.

/monthly_2018_07/IMG_20180704_053347.jpg.8d944a6910abe16eb967275828e43b74.jpg" alt="IMG_20180704_053347.jpg.8d944a6910abe16eb967275828e43b74.jpg" />

Konkretnie chodzi mi o ten trójnik po lewej stronie bo jeden wężyk dosłownie sam  zszedł z tego trójnika

I teraz pytanie czy owy wężyk mógł aż tak zapaskudzić wszystko do okoła?? 

I od czego w ogóle są te wężyki? Jakieś podciśnienie czy co??

( sorry za moją niewiedzę ale dopiero poznaje swoją Vectre ;) )

Zdjęcia mało pokazuje na moje to wężyk podciśnienia i jeśli on puszcza olej to pompa vacum do wymiany. I to jak najszybciej bo zabijesz olejem serwo. Ale nie dam głowy czy to podciśnienie bo nie widzę całości 

Zdjęcie zapożyczone z neta ale zaznaczyłem mniej więcej gdzie te wężyki idą

Please login or register to see this image.

/monthly_2018_07/IMG_20180704_220611.jpg.5cbfe9c8b1431a98f70578332259d8b3.jpg" alt="IMG_20180704_220611.jpg.5cbfe9c8b1431a98f70578332259d8b3.jpg" />

To są wężyki od podciśnienia które sterują klapami wirowymi w kolektorach ssących. Stamtąd raczej olej nie leci, wnioskując z pierwszego zdjęcia które jest Twojego autorstwa, wg mnie dokręć tą opaskę , bo to ewidentnie spod niej ciśnienie z oparami oleju ucieka, dlatego taki efekt.

Być może rura jest pęknięta w tym miejscu, popatrz na listwę na górze tą poprzeczną, na 100% spod opaski.

Może być tak ze turbo delikatnie puszcza i to z pod opaski a może pompa vacum siada i masz olej w układzie podciśnienia.

pozdro 

Zapomniałem dodać jeszcze że w trasie wyskoczył mi błąd p1900 jadł dobrze czytałem to jakiś czujnik temperatury spalin w dpf

Przełączyłem na Sporta i przegoniłem trochę. Teraz zauważyłem że przy gwałtownym przyspieszeniu puszcza małego czarnego dymka z wydechu i tak sobie myślę że może przedmuchałem w końcu porządnie wydech??