Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam forumowiczow.

Tydzien temu zakupilem Viki gts 1.8 122km z 2003 r.

Auto zamulalo wiec wymylem przepustnice. Po jej ponownym zamontowaniu zaczelo na wolnych obrotach pracowac jakby na 3 cylindrach. I czasem pojawia sie efekt kangura. Nie zasysa lewego powietrza a z objawow podobnie opisanych na forum wina pada na czujnik albo regulator cisnienia paliwa. Niestety z tych opisanych na forum w moim egzemplazu nie potrafie zlokalizowac go przy silniku. U mnie jest w pelni elektroniczny zaplon. Czy w tej wersji mogl on byc wbudowany w zbiorniku? 

Przepraszam za bledy.

Please login or register to see this quote.

Check świeci ?

Tak. Blad dotyczy dawki paliwa. Na warsztacie aktualnie auto stoi. Egr czysciutki

Na początek adaptacja przepustnicy i przyjzenie sie sondzie lambada :D

Kolego przy Z18XE nie ma adaptacji ;)

W op com: Silnik -> Funkcje specjalne -> reset wartości wyuczonych.

Warunki:

- płyn chłodniczy ma mieć temperaturę około 85'C,

- brak błędów,

- sprawny akumulator.

Robisz to na włączonym zapłonie, bez odpalania silnika.

Po czyszczeniu się resetuje, napewno nie zaszkodzi.

Kolego proszę nie wprowadzaj w błąd. Nie ma adaptacji przepustnicy w tym silniku. Sprawdzone orgalometycznie ;)

Funkcje specjalne masz nie aktywne?
Ja co prawda robilem w Asterixie z tym silnikiem, ale w Viki powino być tak samo.

Chodzi o to ze komputer ma zapisana pozycje "0" przepustnicy i gdy bylo mocno zabrudzono to sie okazuje ze na pozycji 0 zostaje za duza szczelina i sa jaja z obrotami.

Jezeli faktycznie nie masz takiej opcji to przepraszam.

Przy Z18XE to P&P. Sprawdziłem to na 2 silnikach z OP COM pod ręką jakby co. I nie trzeba było adaptacji.

regulator cisnienia paliwa jest w zbiorniku paliwa w dekielku od pompy

Witam, Viki odebrana z warsztatu. Zamieniono przepustnice na inna uzywana i wszystko wrocilo do stanu sprzed umycia przepustnicy. Czyli na wolnych obrotach pracuje ladnie ale slabo sie zbiera i np przy zmianie biegow dlugo utrzymuje wysokie obroty. Jakby dzialalo z opoznieniem. Nie ma chekow, bledow i takich tam.

Moze ktos przerabial taki temat, zeby ozywic auto? Moze to Cisnienie paliwa zle sie reguluje? Czasem po zapaleniu pracuje ze 3 do 5 cykli na 3 cylindrach i zgasnie a potem odpala normalnie. 

Dziekuje, dokladnie o to pytalem. Sprawdzone z autopsji? Wymieniales? 

sprawdzone i napewno tam jest

Przez ręce Rafała przeszło pewnie więcej Opli niż my razem widzieliśmy na ulicy więc raczej bym mu zaufał :)

Rafalg - czy w VC 3.2 regulator ciśnienia paliwa także znajduje się na dekielku w zbiorniku paliwa?

Pytanie jeszcze - gdzie mógłbym się wpiąć i czym aby sprawdzić ciśnienie paliwa i tym samym działanie pompy? Czy w OP-COM jest może taka możliwość?

Objawy mam takie, że ciężko zapala zimny silnik. Muszę przekręcać kluczyk kilkakrotnie zanim cokolwiek załapie i dopiero za którymś razem zaczyna zagadywać. Włączyłem pompę paliwa przekaźnikiem przed uruchomieniem silnika na ok minutę jednak nic to nie zmieniło. Na forum Omegi w jednym przypadku powodem było wadliwe działanie regulatora ciśnienia paliwa i chciałbym sprawdzić ten trop.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

tak w 3.2 takze jest na dekielku w zbiorniku, trzeba podlaczyc manometr, jest zaczka na przewodzie paliwowym i sprawdzic cisnienie

a czasem nie masz gazu, moze parownik puszcza i silnik masz zalany

Dziękuję. Powiedz, proszę, gdzie jest ta złączka i czy musi być to jakiś specjalny manometr?

Mam gaz, zgadza się i dziś też to sprawdzę - przyjechałem do pracy na paliwie i nie przełączałem na gaz, teoretycznie zawory powinny pozostać zamknięte.

Jednak miałem już podobną sytuację gdy puszczała mi listwa gazowa - objawy były trochę inne - wystarczyło pokręcić silnik trochę dłużej i załapywał. Teraz długie kręcenie nic nie da, muszę odpuścić i próbować ponownie.

Gdzie ewentualnie można kupić taki regulator?

Panowie,

Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie paliwa w VC 3.2? Moja VC stoi u mechanika, wszystkie odczyty z komputera są ok, nie ma się do czego przyczepić ale nie zapala - zagaduje ale zapalić nie chce. Ciśnienie na listwie wynosi 4bary. Czy możliwe, że regulator zaciął się i silnik z tego tytułu jest zalewany? Nic innego już nie przychodzi mi do głowy a za chwilę będzie po rozruszniku.

Pozdrawiam

Okazało się, że brak jest kompresji... 8, 8, 8 4, 4, 0. Nie potrafię tego załapać zwłaszcza, że auto po odpaleniu i ustabilizowaniu się szło jak brzytwa...

Nie wiem co z tym fantem zrobić...

jak tam kolego rozwiązałeś problem?