Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Dzień dobry, jestem po raz pierwszy na forum.

Mam zagadkę do rozwiązania.

Moje auto to VC Z18XE (2004) + LPG (2017) . Od około dwóch tygodni mam objaw jakby coś podczas jazdy (na PB mniej niż na LPG) "łapało-przytrzymywało" samochód i puszczało.Jest to delikatne zjawisko ale dostateczne aby poczuć. Uruchomienie silnika , obroty biegu jałowego, moc, spalanie - bez uwag. Po odjęciu gazu obroty zaczynają opadać po około sekundzie następnie zatrzymują się w okolicy 1050 obr/min, opadają do 900 lekko podchodzą do 920/930 i pozostają bez zmian. Od jakiegoś czasu mam też problem z przednimi hamulcami (klocki założyli mi Mintex-y). Lewy przedni piszczy przy hamowaniu, zakręcaniu w prawo i kiedy na postoju pojazd lekko toczy się do tyłu. Pedał hamulca podczas jazdy różnie, raz w normie potem lekko twardszy. Na postoju (po wyłączeniu silnika) raz normalnie raz twardy jak kamień.

Błędy: P0036, P0100, P0136, P0170 - świeci czek.

Proszę o podpowiedź, czy może to: świece, cewka, sonda, przepływomierz, wadliwe połączenia lub awaria wtrysku PB/LPG, mapy, czy może hamulec/serwo, czy może coś jeszcze innego.

Z góry dziękuję

Please login or register to see this quote.

Wszystkie błędy sugerują sondę ewentualnie w drugiej kolejności przepływomierz. Co do hamulców, to się nie wypowiem. Być może zawór zwrotny podciśnienia serwa ale gdybam.

Owszem, jakby sonda ale spala w normie jedno i drugie. Jeszcze wypadanie zapłonów i spokoju nie daje mi hamulec - serwo albo przewód stary z brakiem właściwego przepływu.

Dzięki za odpowiedź : )

Sprawdź cewkę i kat

Ok, sprawdzę w weekend. Z katalizatorem nigdy nie miałem do czynienia, co mogę ocenić i jak (czy już durszlak)?

Ze 3 tygodnie temu z kolegą mieliśmy podmiankę i okazało się, że wysypał złom. Ale warto sprawdzić wszystko.

Sprawdzę świece, cewkę, omawianą część układu hamulcowego no i siedlisko gruzu  - kata.

Dziękuję za poświęcony czas.

Miej 1 elektrodowe i nie NGK. Nie sprawdzą się

Masz rację, teraz mam cztero (takie dałem sobie wcisnąć w Gordonie). Niby zgodne z autem ale po założeniu d..y nie urywa. Tłukę już te cztero... jakieś 20000 km. Mam stare sprawne, założę i obym dostał banana na licu.😊

To wywal je i wstaw normalne

Dzięki, musze kończyć.

W zasadzie jestem mechanikiem ale nie praktykującym (klecę tylko swoje).

Pozdrawiam