Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

rav52v

Przy odpalaniu dławi się, gaśnie, śmierdzi benzyną

Polecane posty

Witam, tak jak w tytule - po odpaleniu auta (zimny silnik) zanim wyjadę z parkingu, to silnik potrafi kilka razy zgasnąć, głównie chodzi o brak stabilności na niskich obrotach. Dodatkowo bardzo czuć benzynę. Przy rozpędzaniu się nie ma problemów. Auto z instalacją LPG - benzyna tylko na rozgrzanie.

Świece niedawno wymieniane, gdzie może być problem?

Zacznij od sprawdzenia, czy nie ma gdzieś wycieku. Zlokalizuj skąd czuć benzynę, czy gdzie okolice silnika czy śmierdzi z wydechu. Bo na chwilę obecną są dwie opcje, albo wyciek, albo rozjechana mapa benzynowa, przez lpg i zalewa Ci silnik jak jest zimny.

Ja ostatnio miałem taki przypadek jak ty, okazało się  że wężyk w pompie paliwa spadł ( ten w środku baku, który pompuje paliwo z pompy paliwowej do układu).

Gdy dostałem się do tej pompy wężyk był w tak kiepskim stanie że masakra, rozpuścił się.

Gdy by to był tylko ten wężyk, to mógł by być problem z odpalaniem, ale w żadnym przypadku nie powinno śmierdzieć benzyną. Zacznij od sprawdzenia szczelności układu benzyny, bo możesz sobie załatwić ognisko w aucie. Pierwsze co bym sprawdził, to przewód gumowy paliwa, przy samym silniku, który łączy się z listwą wtryskową, taki zakuwany. Kilku osobom (w tym i mnie) pękł. Kolejną rzeczą z którą się spotkałem, to benzyna uciekała z zaworka serwisowego do sprawdzania ciśnienia paliwa przy listwie wtryskowej.Dźwigaj maskę, odpal auto na benzynie i szukaj czy gdzieś nie sika bokiem. Gaśnica po ręką.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.