Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Rafał70

CD70 pokazuje Szwecję.

Recommended Posts

Witam, kilku dni jestem właścicielem zadbanego egzemplarza Opla Signum z 2007 roku, samochód jest wyposażony w nawigację (DVD90) oraz kolorowy ekran. Mimo wyczyszczenia pamięci i ustawień nawigacji po poprzednim użytkowniku (historia tras, adres 'home' itp.) nawigator zawsze jako moje aktualne położenie wskazuje jakąś miejscowość w Szwecji, z tego powodu gdy programuję cel podróży komputer przelicza drogę z tej właśnie szwedzkiej miejscowości, w czasie jazdy wyświetlana jest strzałka i niemiecki lektor, który podaje komunikaty o zmianach kierunku jazdy. Dodatkowo nie mogę ustawić swojego adresu "Home" ponieważ mojej miejscowości nie ma na liście, są jedynie większe miasta, nie mogę nawet jako adresu "home" ustawić najbliższego miasta wojewódzkiego, podobnie gdy chcę zaprogramować trasę np. do Karpacza - nie ma go na liście miejscowości. Płyta z mapami całej Europy jest oryginalna i pochodzi bodajże z 2005 roku, w menu głównym na ekranie obok "róży wiatrów" widoczny jest przekreślony symbol GPS. Czy ktoś mógłby pokierować mną co mam zrobić żeby ustawić nawigację zgodnie z moimi potrzebami?

Proszę się nie denerwować, że nie używam wyszukiwarki (starałem się) ale nawet nie wiem czego mam szukać i jak nazwać problem, poza tym trochę zależy mi na czasie ponieważ wybieram się na urlop.

Edited by Rafał70

W CD 70 nie ma jednej płyty z całą Europą - jest tylko mapa tras głównych w Europie (Main roads Europe) i zapewne taką masz załadowaną. Stąd widoczność tylko dużych miast.

Musisz mieć mapę Europy wschodnie z Polską.

Przekreślony symbol GPS oznacza, że nie ma sygnału - może być uszkodzony moduł GPS w radiu, albo wtyczka od anteny wypięta - coś co powoduje brak sygnału GPS.

Dzięki za odpowiedź. Poradzisz mi na szybko co zrobić żeby to naprawić, wtyczki szukać z tyłu radia czy gdzieś pod dachem (mam model z szyberdachem)? Jest to mój pierwszy Opel więc nie wiem jeszcze co gdzie jest a wyjazd na urlop zbliża się wielkimi krokami :)

Jednak mam odbiornik DVD90, odłączyłem i ponownie włączyłem do radia wtyki anteny GPS i FM jak ktoś radził ale bez rezultatu. Nadal nie mam zasięgu GPS i radio też zanika gdy wyjadę poza miasto. Kupiłem taką antenę 

Please login or register to see this link.

ale mimo zapewnień sprzedawcy, że jest kompatybilna wtyki anteny i instalacji antenowej samochodu są zupełnie różne, z kolei nie są dostępne oryginalne nowe anteny a kupowanie używanej to moim zdaniem loteria i nie ma gwarancji, że za 2 - 3 miesiące też nie umrze. W związku z powyższym mam pytanie: w jaki sposób przerobić kupioną antenę z wykorzystaniem wtyków starej tak, aby pasowała do samochodu? Z gniazda instalacji antenowej pod dachem auta wychodzą 3 przewody a kupiona antena ma 2, jak to rozwiązać?