Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Rafał70

CD70 pokazuje Szwecję.

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam, kilku dni jestem właścicielem zadbanego egzemplarza Opla Signum z 2007 roku, samochód jest wyposażony w nawigację (DVD90) oraz kolorowy ekran. Mimo wyczyszczenia pamięci i ustawień nawigacji po poprzednim użytkowniku (historia tras, adres 'home' itp.) nawigator zawsze jako moje aktualne położenie wskazuje jakąś miejscowość w Szwecji, z tego powodu gdy programuję cel podróży komputer przelicza drogę z tej właśnie szwedzkiej miejscowości, w czasie jazdy wyświetlana jest strzałka i niemiecki lektor, który podaje komunikaty o zmianach kierunku jazdy. Dodatkowo nie mogę ustawić swojego adresu "Home" ponieważ mojej miejscowości nie ma na liście, są jedynie większe miasta, nie mogę nawet jako adresu "home" ustawić najbliższego miasta wojewódzkiego, podobnie gdy chcę zaprogramować trasę np. do Karpacza - nie ma go na liście miejscowości. Płyta z mapami całej Europy jest oryginalna i pochodzi bodajże z 2005 roku, w menu głównym na ekranie obok "róży wiatrów" widoczny jest przekreślony symbol GPS. Czy ktoś mógłby pokierować mną co mam zrobić żeby ustawić nawigację zgodnie z moimi potrzebami?

Proszę się nie denerwować, że nie używam wyszukiwarki (starałem się) ale nawet nie wiem czego mam szukać i jak nazwać problem, poza tym trochę zależy mi na czasie ponieważ wybieram się na urlop.

Edytowano przez Rafał70

W CD 70 nie ma jednej płyty z całą Europą - jest tylko mapa tras głównych w Europie (Main roads Europe) i zapewne taką masz załadowaną. Stąd widoczność tylko dużych miast.

Musisz mieć mapę Europy wschodnie z Polską.

Przekreślony symbol GPS oznacza, że nie ma sygnału - może być uszkodzony moduł GPS w radiu, albo wtyczka od anteny wypięta - coś co powoduje brak sygnału GPS.

Dzięki za odpowiedź. Poradzisz mi na szybko co zrobić żeby to naprawić, wtyczki szukać z tyłu radia czy gdzieś pod dachem (mam model z szyberdachem)? Jest to mój pierwszy Opel więc nie wiem jeszcze co gdzie jest a wyjazd na urlop zbliża się wielkimi krokami :)

Jednak mam odbiornik DVD90, odłączyłem i ponownie włączyłem do radia wtyki anteny GPS i FM jak ktoś radził ale bez rezultatu. Nadal nie mam zasięgu GPS i radio też zanika gdy wyjadę poza miasto. Kupiłem taką antenę 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

ale mimo zapewnień sprzedawcy, że jest kompatybilna wtyki anteny i instalacji antenowej samochodu są zupełnie różne, z kolei nie są dostępne oryginalne nowe anteny a kupowanie używanej to moim zdaniem loteria i nie ma gwarancji, że za 2 - 3 miesiące też nie umrze. W związku z powyższym mam pytanie: w jaki sposób przerobić kupioną antenę z wykorzystaniem wtyków starej tak, aby pasowała do samochodu? Z gniazda instalacji antenowej pod dachem auta wychodzą 3 przewody a kupiona antena ma 2, jak to rozwiązać?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.