Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

cichy555

Świecąca poduszka po odłączeniu kabla

Polecane posty

Witam, wiem że dosłownie kilka tematów pode mną pojawił się taki sam problem ale nikt nic konstruktywnego w nim nie napisał.

Zmieniałem wkładkę stacyjki w vectrze, obeszło się bez zdejmowania kiery ale głupi odpiąłem wtyczkę od poduszki na podpiętym akumulatorze żeby zrobić sobie więcej miejsca. Przy wkładaniu nowej wkładki zapłon sam zaskoczył, po tej operacji ciągle świeci się kontrolka poduszek (wcześniej wszystko było ok). Próbowałem odłączać akumulator na kilkanaście minut a nawet (na wyjętym aku) złączać kable plus z minusem na 20 min bo wyczytałem że to pomaga zresetować tego typu błędy. Niestety kontrolka nadal jest, po włączeniu zapłonu na chwilę gaśnie i pojawia się na nowo.

Chwilowo nie mam dostępu do tego auta więc nie mogę sprawdzić tych rzeczy, więc o nie po prostu zapytam:

1. Czy jeśli z poduszkami jest wszystko okej to komputer ciągle będzie utrzymywał błąd po ponownym podłączeniu, nawet jeśli wszystko będzie ok? Może po prostu źle wpiąłem wtyczkę i coś nie łączy ale nie wydaje mi się bo to tylko jedna prosta wtyczka.

2. Czy jest jakaś możliwość wyzerowania tego błędu bez specjalnego skanera? Przypominam że ta vectra nie ma żadnego portu OBD2 tylko jakiś stary 10 pinowy ALDL czy jak to się zwie pod maską. Znalazłem już na internecie sposób na podpięcie jej do obd2 przez połączenie odpowiednich pinów kablami, jednak czy byle jaki tester diagnostyczny na OBD2 poradzi sobie z oplem w dodatku tak starym żeby wykasować ten błąd? Nie mam żadnych testerów więc musiałbym poszukać po znajomych, tym bardziej wątpię bym znalazł kogoś z opcomem.

3. Czy zwarcie pinów na tym gnieździe diagnostycznym w celu odczytania ich (komputer "miga" błędy na desce) może go zresetować? Wiem że mógłbym to sprawdzić sam, ale tak jak piszę - narazie nie mam dostepu do auta.

4. Czy gdybym po prostu wyjął żarówkę od kontrolki (nie ukrywajmy że jest to najprostsze rozwiązanie, i najtańsze) poduszki nadal zadziałają podczas wypadku? Jestem w 100% pewien że poduszki są sprawne, auto nigdy nie było bite i do tej pory wszystko było ok gdyby nie ta głupia wtyczka przy kierownicy.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Na YT jest jak podłączyć ALDL pod OP COM. Zapytaj kolegów ze swojego oddziału kto ma OP COM, to Ci sprawdzi.

Błąd poduchy na pewno skasujesz opel scannerem. Z tego co wiem op comem też się da. 

OP-Com da radę na 100%

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.