Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Oslik

Problem z 18xer

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowy na forum. Jakieś 2 miesiące temu stałem się posiadaczem Vectry C 1.8 +LPG 18XER , vectra po zakupie miała poranne muły oddałem ja na regulacje luzów zaworowych i niby wyszło że jeden zawór jest zaciśnięty więc silnik poszedł do remontu wymienione zostały wszystkie zawory wydechowe , uszczelniacze , głowica została splanowana oraz pierścienie na tłokach zostały wymienione. Problem jest taki że po odbiorze po 5 tyg auta muł jest dalej jak przed remontem więc nie wiem czy w ogóle coś zrobili z tym silnikiem, ogólnie to przy odbiorze auta zauważyłem że rozcieli mi oponę oczywiście nikt się nie przyznał więc mówię no dobra może ja nie widziałem itd oddałem auto na poprawkę bo muli dalej super mechanik niby wgrał nowe mapy czy coś takiego przy odbiorze auta żona zauważyła że na przedniej szybie jest 5 odprysków oczywiście nikt nic nie robił itd ręce człowiekowi opadają wiec prosze nie pisać żeby jechać do tego samego mechanika bo pewnie znowu by coś mi rozwalili. Wracając do tematu to silnik nie wywala żadnych błędów zero , zakrecałem LPG bo czytałem że reduktor lubi przez membranę puszczać gaz do kolektora nic to nie dało jedyne co zauważyłem to spadająca temp silnika podczas jazdy raz jest 92 raz 80 a raz 85 a następnym razem temp podskoczy tylko do 80 stopni i stoi auto jak się nagrzeje to idzie normalnie problem występuje jakieś 15 sec jak naciskam gaz to auto w ogóle nie reaguje jakby je coś za zderzak z tyłu trzymało po 15 sec jedzie normalnie. Wrzucam pracę silnika dla podgaldu.Dziękuję jeżeli ktoś odpisze.

Edited by Oslik

A ile jeździłeś na benzynie po zakręceniu gazu? Z tą głowicą to nieźle dałeś się zrobić bo prawdopodobnie temat można było zrobić za 1/10 ceny. Jeśli chodzi o temperaturę to może być termostat

Na benzynie zrobiłem 1400 km teraz to wiem że się dałem zrobić ale czasu już nie cofne niestety. Po zakreceniu gazu Koło 50-70 km

Edited by Oslik
Dublowanie postow

Niestety ale człowiek myślał że dobry warsztat dużo dobrych opinii więc nie myślałem że może być inaczej i się niestety przejechałem nawet nie jestem w 100% pewien że zrobili to co jest na fakturze..

To stawiaj na pomiar luzu zaworowego do kogoś normalnego. Przy okazji niech sprawdzi też kompresję

Wiesz co to jest warsztat ktory zaklada instalacje gazowe maja renome wszyscy zadowoleni wiec ja mialem wiedziec ze cos bedzie nie tak.. 

Panowie wypikalem błąd metoda pedal hamulca , gaz jest to błąd P0170 czy ktoś wie co to za błąd?

Edited by Oslik

Please login or register to see this quote.

P0170     regulacja paliwa , 1 rząd cylindrów – złe działanie, nieszczelność po stronie wlotu, wpompowywanie powietrza wtórnego, ciśnienie paliwa / pompa paliwa, zawór(y) wtryskowe / dysza(e) wtryskowa(e) , zawór magnetyczny – filtra aktywnego węgla , podgrzana sonda lambda