Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
DANCIOO

Kontrolka silnika a świece.

Polecane posty

Witam. To może zacznę od początku ;)

Od jakichś 3 tygodni czułem lekkie, pojedyncze szarpnięcia silnika. Działo się tak rzadko, myślałem, że to przez gaz, nawet zmieniałem na benzynkę i się uspokajałem, bo przechodziło. Wczoraj jadąc samochód kompletnie stracił moc- na desce pomarańczowa kontrolka silnika.

Wróciłem, zajrzałem pod maskę. Druga świeca od lewej strony w oleju- od góry tzn od strony kabla( myślę, że to nie ma nic wspólnego, sprawdzałem ostatnio luzy na zaworach bez zmiany uszczelki pod klawiaturą, może to dlatego. No ewentualnie uszczelka pod głowicą, co już brzmi znacznie gorzej) Świeca od środka też wydawała się jakby.. no po prostu inna od pozostałych(czarny osad,  nie wiem czy była mokra, zalana bo olej z góry mi spłynął po kluczu na gwint i do świecy). Wymieniłem ją. Jazda probna- jak ręką odjął, żadnych szarpnieć, nic. Przejechałem od tamtej pory z 50km i jest okej. Dzisiaj zajrzałem, świece suchutkie, oleju nie ma. 

Niby wszystko okej, ale kontrolka nie zgasła. Odłączałem akumulator, aby sprawdzić, czy błąd zniknie- utrzymuje się dalej..

Teraz pytania:

Czy jeżeli zepsuła się świeca sama w sobie to silnik odbierze to po prostu jakby auto nie paliło na jeden gar i wywali błąd?

Czy po naprawie usterki błąd gaśnie, czy trzeba go kasować komputerowo? Czy może samo odłączenie aku pomaga? 

Czekam na odpowiedzi oraz sugestie, bo to że działa teraz nie znaczy że będzie działał ciągle, może z tą świecą to zbieg okoliczności, a usterka jest jakaś poważna. :)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

a auto z kluczykiem sie seieci

Check zaświeci jeśli było wypadnięcie zapłonu, mogło to być spowodowane świecą. Trzeba skasować lub ( nie wiem czy w VC jest tak samo ) po którymś uruchomieniu auta ( 10 chyba ) jak między czasie błąd nie wystąpi sam check się wyłączy.

No to musisz pod fejs podłączyć

Autko z kluczykiem? Nie, tylko pomarańczowy silniczek w prawym doknym rogu, żadnych innych nowych kontrolek.

pod kompa i skasowac i bedzie oki

A nie świeci. A zrozumiałem, że się świeci :D To jak napisałem wyżej. Skasuj albo poczekaj. Powinno zniknąć

Jakby miał kompa, to pewnie by nie pytał ;)

Jutro podjadę do znajomego kolegi i mi to usunie, pytanie tylko czy to na pewno było od świecy ;) 

To jutro odczytasz błąd ;)

Temat do zamknięcia, jechałem dziś podłączyć go pod kompa i po odpaleniu zauważyłem, że kontrolka  się już nie pali. Widocznie to było przez świecę i tak jak ktoś mówił po kilku odpaleniach błąd się wykasował. Dzięki wszystkim ;)

Prawidłowe podejście. Świeciło ale zgasło więc po uj drążyć temat...

Witam. Mały odkop tematu, pomyślałem że wpadnę, może dla potomnych się przyda. :)

Mianowicie autem pojeździłem od czasu dodania tego posta, czasami, coraz częściej wyłączało mi jeden cylinder, który gubił zapłon. Postanowiłem sprawdzić cewkę modląc się żeby to była ona.  Poczekałem aż wyłączy cylinder, auto troszkę ostygło. Wziąłem pomocnika i poprosiłem aby pokręcił rozrusznikiem na wykręconym panelu zapłonowym z włożonymi świecami i oczywiście masą do jakiejś śrubki.  Okazało się, że do cewka. Zauważalna była też iskra uciekająca w bok. Dla pewności, że sobie tego tylko nie wyobraziłem poszukałem gdzie może być to przebicie. Mikropęknięcie na pierwszym "palcu" wystarczyło aby przysporzyć kłopotów. Kupiłem chińską delphi za 260 zł. Na razie jak ręką odjął, Ciekawe ile pochodzi cewka.

Za jakiś czas jak nie zapomnę odezwę się tutaj, żeby potwierdzić czy działa czy nie :) Może komuś się przyda jak będzie kupował i będzie niezdecydowany na coś tańszego :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.