Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

katmai

Z19DTH przy przyspieszaniu szarpie ale nie zawsze, nieraz rzuci błędami P0100, P2279, P0400 (EGR zaślepiony)

Recommended Posts

Witam, auto to: VC 1,9 CDTI 150KM (Z19DTH) EGR zaślepiony i podłączony emulator egr, cięgno klap wirowych zmodyfikowane mosiężnymi nakładkami - listwa steruje klapami poprawnie.Objawy są takie:

- Przypadek 1: podczas normalnej jazdy ze stałą prędkością zapali się auto z kluczem i zaraz zgaśnie. Auto jedzie cały czas normalnie bez jakichkolwiek zauważalnych anomalii. Po takiej akcji zczytanie błędów i najczęściej jest: P0100 "Mass or Volume Air Flow Circuit". Wymieniłem przepływomierz, objawy nie ustąpiły.

- Przypadek 2: podczas jazdy, a najczęściej przyspieszania występują pojedyncze szarpnięcia (jakby chwilowa utrata mocy która trwa ułamek sekundy). Do tego nieraz zapali się auto z kluczem, ale najczęściej nie. Jeśli zapali się to zaraz gaśnie. Po odczytaniu błędów wychodzi najczęściej: P0100 "Mass or Volume Air Flow Circuit", nieraz dochodzi jeszcze: P2279 "Intake Air System Leak" i P0400 "Exhaust Recirculation Flow".

Jak napisałem wcześniej EGR jest zaślepiony i jest podłączony emulator. Przy odczycie live parametrów z przepływki wychodzi że wszystko jest ok, jednak przy szarpnięciach jest duży spadek przepływu powietrza.

Macie jakieś pomysły? Mój mechanik nie ma pomysłów poza wymianą kolejnych części aż się trafi.

Może emulator ci szwankuje, może spróbuj bez niego zanim wymienisz pół silnika

Please login or register to see this image.

P0100 

Oznacza, że musisz przejrzeć wiązkę, przepływomierz nigdy zwarcia nie robi tylko kable.

Odpiąłem emulator, od razu rzuciło błędem P0400, ale nie szarpie. Emulator poszedł do reklamacji.

Thx sierra2000