Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

takchcezyc

Z18XER VC / Termostat, czujniki, chłodnica

Polecane posty

Witam serdecznie,

Bardzo proszę Was o wyjaśnienie za co odpowiada czujnik temperatury przy chłodnicy? Jakie są objawy niesprawnego czujnika? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji. Ewentualnie jakby ktoś był na tyle uprzejmy przytoczyć również działanie drugiego z czujników PRZED termostatem(od razu zaznaczam, że nie chodzi mi o wtyczkę od grzałki na termostacie).

Po wymianie chłodnicy - nie wiem czy ma to bezpośredni związek - pojawiły się wahania temperatury - ciężko zagrzać silnik, w zasadzie można to zrobić jedynie stojąc w korku. Na trasie wskazówka opada nawet do 70-80*C. Dodam, że w menu ukrytym temperatura się zgadza z tym co na wskazówce, a gdy uda się zagrzać silnik - na postoju - do 105*C (na wskazówce trochę powyżej 90*C) to temperatura zaczyna spadać. Podejrzewam, że wewnętrzna uszczelka przepuszcza płyn do pełnego obiegu, co by chyba wyjaśniało to zjawisko(?). Być może wydajniejsza chłodnica uwidoczniła problemy z termostatem(?), ale zastanawiam się jeszcze, czy stary czujnik, który przełożyłem do nowej chłodnicy, mógł wyzionąć ducha.

Kupiłem nowy termostat. Wcześniej profilaktycznie wymieniłem wspomniany już czujnik na plastikowej obudowie termostatu i chyba nic się nie zmieniło. 

Mam nadzieję, że dobrze opisałem problem. Z góry dziękuję za pomoc.

Sprawdź czy przypadkiem nie pracuje cały czas wentylator chłodnicy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.