Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Mazloo

Wskazania komputera 3.0 cdti

Polecane posty

Hej mam pytanie. Komputer wskazuje mi 80km zasięgu, a na wskazowce paliwa mam jeszcze ponad 1/4. Czego się trzymać? Uszkodzony wskaźnik czy olać komputer i jeździć az sie rezerwa zapali? (obliczam spalanie dlatego chce do rezerwy wyjeździć) 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Napisano (edytowany)

Wskazania zasięgu zmieniają się w zależności od chwilowego spalania. Np przyciśnij gaz parę km to zasięg Ci się zmniejszy, a jak pojedziesz delikatnie jak emeryt zasięg będzie wzrastał, bo komputer wylicza dane na podstawie chwilowego spalaniu. Bo oczywiste, że jak w danej chwili pali np 5 l. to inny będzie zasięg niż przy 10 l. Obliczaj i opieraj się na wskazaniach rezerwy i wskaźnika.

Edytowano przez Cretux

Ok dzieki to jeszcze jedno pytanie. Czy na tablicy, tam gdzie wskaźnik paliwa, zapala sie rezerwa? Bo mam 1/4baku, a po odpaleniu  komputer na wyświetlaczu alarmuje ze za 30km tankowanie. Nie wiem czy czekać na typową kontrolkę rezerwy? 

u mnie jest tak że najpierw się zapala rezerwa a potem zaczyna migać.raz dosyć długo pojeździł a po zatankowaniu do pełna kontrolka rezerwy nadal migała mimo że wskaźnik paliwa pokazywał ful ale po kilku minutach zgasła.mało tego niby pokazywał wskaźnik 0 to i tak paliwa było ok 8 litrów.

Wprawdzie 1.9 cdti ale. U mnie przeważnie rezerwa się zapala jak mam 60-80km zasięgu, ale to oczywiście zależy od warunków (średnie spalanie z jakiegoś tam czasu). Przy 50km wyskakuje komunikat żebym poszukał dystrybutora, a przy około 30km zasięgu zaczyna migać.

Pytanie kiedy naprawdę zacznie brakować paliwa. Ja raz wyjeździłem do zasięgu 6km, rezerwa już dawno migała i wskazówka stała na 0. Zatankowałem wówczas 57 litrów paliwa czyli w baku były jakieś 4 litry. Pytanie kiedy skończyłaby się jazda? Poza dyskusją oczywiście jest, że wyjeżdżanie paliwa na maksa jest niezdrowe, niebezpieczne i jest proszeniem się o kłopoty dlatego pomińmy ewentualne dyskusje na ten temat :D

A u mnie gdy wyświetlacz pokaże zasięg  0 km zapala sie rezerwa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.