Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Mazloo

Wskazania komputera 3.0 cdti

Recommended Posts

Hej mam pytanie. Komputer wskazuje mi 80km zasięgu, a na wskazowce paliwa mam jeszcze ponad 1/4. Czego się trzymać? Uszkodzony wskaźnik czy olać komputer i jeździć az sie rezerwa zapali? (obliczam spalanie dlatego chce do rezerwy wyjeździć) 

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Wskazania zasięgu zmieniają się w zależności od chwilowego spalania. Np przyciśnij gaz parę km to zasięg Ci się zmniejszy, a jak pojedziesz delikatnie jak emeryt zasięg będzie wzrastał, bo komputer wylicza dane na podstawie chwilowego spalaniu. Bo oczywiste, że jak w danej chwili pali np 5 l. to inny będzie zasięg niż przy 10 l. Obliczaj i opieraj się na wskazaniach rezerwy i wskaźnika.

Edited by Cretux

Ok dzieki to jeszcze jedno pytanie. Czy na tablicy, tam gdzie wskaźnik paliwa, zapala sie rezerwa? Bo mam 1/4baku, a po odpaleniu  komputer na wyświetlaczu alarmuje ze za 30km tankowanie. Nie wiem czy czekać na typową kontrolkę rezerwy? 

u mnie jest tak że najpierw się zapala rezerwa a potem zaczyna migać.raz dosyć długo pojeździł a po zatankowaniu do pełna kontrolka rezerwy nadal migała mimo że wskaźnik paliwa pokazywał ful ale po kilku minutach zgasła.mało tego niby pokazywał wskaźnik 0 to i tak paliwa było ok 8 litrów.

Wprawdzie 1.9 cdti ale. U mnie przeważnie rezerwa się zapala jak mam 60-80km zasięgu, ale to oczywiście zależy od warunków (średnie spalanie z jakiegoś tam czasu). Przy 50km wyskakuje komunikat żebym poszukał dystrybutora, a przy około 30km zasięgu zaczyna migać.

Pytanie kiedy naprawdę zacznie brakować paliwa. Ja raz wyjeździłem do zasięgu 6km, rezerwa już dawno migała i wskazówka stała na 0. Zatankowałem wówczas 57 litrów paliwa czyli w baku były jakieś 4 litry. Pytanie kiedy skończyłaby się jazda? Poza dyskusją oczywiście jest, że wyjeżdżanie paliwa na maksa jest niezdrowe, niebezpieczne i jest proszeniem się o kłopoty dlatego pomińmy ewentualne dyskusje na ten temat :D

A u mnie gdy wyświetlacz pokaże zasięg  0 km zapala sie rezerwa.