Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

b_mauss

Ubywający płyn chłodniczy [z22se]

Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum, poziom znajomości mechaniki na poziomie ziemniaka, więc mam nadzieję, że mi wybaczycie i nie zostanę zjedzony na wstępie. 

Problem wygląda następująco. Ok. 2 tygodnie temu po odpaleniu auta pojawiła się kontrolka na desce od płynu chłodniczego. Otworzyłem maskę, zobaczyłem, że odpowietrznik na zbiorniku wyrównawczym jest lekko mokry. Pomyślałem, że po trasie, zgasiłem silnik i po prostu płyn się zagotował i uciekł. Wyczyściłem przy odpowietrzniku i jeździłem tak następny tydzień, było wszystko w porządku. Pojawiła się kontrolka. Sprawdziłem węże. Sucho. Dolałem, zrobiłem trasę ok. 200km, nic nie ubyło. Następnie kręciłem się tylko po mieście i kilka dni temu znów było mało płynu, więc dolałem. Wyczyscilem zbiornik wyrównanwczy z zewnątrz na zgrzewach, bo czytałem że rozszczelnienie zbiornika jest częstym przypadkiem. Patrząc od góry wszędzie wydaje się być sucho, jednak płynu znów ubyło. Zbiornik z zewnątrz suchy. Kontrolka jeszcze się nie świeci. Pod maską czasem, lecz nie zawsze, jest wyczuwalna woń płynu chłodniczego. 

Problem jest o tyle dziwny, że czasem zrobię 300-400km i nie ubędzie nic, a nagle ubywa sporo po kilkudziesięciu kilometrach.

Miał ktoś podobny problem. Jutro jadę na kanał do kumpla, spojrzeć jak to wygląda od spodu. Na co zwrócić uwagę?

Opel Vectra C 2003 z22se 147km

Please login or register to see this quote.

Jest parę tematów to poczytaj:

sprawdzałeś czy nie kapie w okolicy korka spustowego od chłodnicy? 

U mnie w z19dt uciekał poprzez pompę cieczy chłodzącej. Gdy w dwa, trzy dni pod rząd zrobiłem tak z 1000km to latem musiałem dolewać około 250ml

Please login or register to see this quote.

ja w sumie w niecałe 3 tygodnie dolałem już prawie litr, ale w te 3 tygodnie zrobiłem też ok. 1000km

Sprawdź na postoju czy nie ma wycieków. Czy w oleju nie ma płynu. W VB miałem taką sytuację, że magistrala wodna zaczęła się sypać i tylko w czasie jazdy były delikatne wycieki, a na postoju nie mogłem zlokalizować, bo chyba za małe ciśnienie było w układzie, żeby wyciekało. Aż całkiem na drodze poszedł cały płyn.