Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Kalinek

Wymiana silnika z y30dt na z 30dt

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam. Zwracam się z prośbą, czy ktoś mógłby mi udzielić informacji na temat zmiany silnika z y30dt na z30dt? Padł mi cały blok wraz z głowicami, nic z tym się nie da zrobić, więc planuje zakup słupka wraz z głowicami od z30dt.

Czy to wystarczy? Czy wszystkie podzespoły wraz z instalacją będą pasować? Czy jest coś czego niestety nie da się przerzucić?  

Edytowano przez Kalinek

Zrób NGS i będziesz zadowolony.

Wystaw nowe tuleje i na taki wymiar ja z Z czyli zamiast 0,5 robisz pasowanie na 0,7mm i nawet jak podgrzejesz tłok do 200stopni będzie swobodnie się poruszał.

jak zrobisz to dobrze masz silnik fabrycznie nowy na którym zrobisz pół miliona, a kupując używkę możesz mieć taki, który już pół miliona zrobił 10lat temu i zaraz zdechnie.

Pozbywasz się tez problemu panewek (wadliwe wstawiali do 2007 roku) bo nie kupisz już wadliwych Glyco tylko i wyłącznie poprawione, które są niezniszczalne pod warunkiem, że choć raz na te 100tys km zmienisz olej ( a jak wiemy 95 na 100 osób zmienia go i tak co około 10-15tys km).

Na forum saaba jest opis jak koleżka zrobił swapa a w zasadzie przeszczep z dwóch do jednego :) To co Ciebie własnie interesuje, przeczytałem w całości jego temat i stwierdzam że nie ma większych problemów. Nie takie swapy się robiło :P

Taaaa, znam tego kolezke  😋

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.