Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
dandanp

1,9 cdti 101km

Recommended Posts

Witam,

Pojawia się u mnie problem poniekąd (w części) opisywany tutaj już kilkukrotnie.

Dotyczy szarpania w okolicy 2tys obrotów, lecz po "dodaniu gazu" ustaję. Dzieję się to w cyklach niejednostajnych....niekiedy tylko na autostradzie na 6 biegu przy dużych prędkościach innym razem np. na 4 biegu.

Dwukrotnie zdarzyło się, że "wpadł" w tryb awaryjny i pojawił się bład związany z pedałem gazu (zczytałem op-comem numeru już nie pamiętam). Czynności jakie zostały podpięte to wyczyszczenie kostki. Częśtotliwość się zmniejszyła nie pojawiał się tryb awaryjny, lecz problem pozostał. Błąd już nie pokazuje, egr wyczyszczony i w sumie dalej to samo.

Przed oddaniem do mechanika wolałbym jeszcze możliwie najwięcej sprawdzić samemu...mieliście takie problemy?
wtryski, turbo, pedał gazu, egr (elektronika)? - obecnie brak na kompie błędów z tym związanych.

Dzięki za pomoc

Bez numeru błędu to trochę wróżenie z fusów. EGR, przepustnica, boost sensor... woda w filtrze paliwa itd... Masz filtr DPF?

Nie wiem jakim tam "komputerem" się podłączasz ale jest szansa, że błąd można jeszcze odczytać  z "zamrożonych ramek"

Edited by kemoth

Obecnie jedynie błąd jaki się pojawia to ten poniżej, a co za tym idzie ciężko znaleźć przyczynę:

P1616 - CIM (Moduł kolumny kierowniczej) - błędny identyfikator środowiska
(00)  - Nie występuje

Tak mam filtr DPF, ale póki co nie miałem z nim żadnych problemów (wypala się średnio co ok 700km).

Zwykły interfejs + laptop.... (clone możliwość kasowania błędów, pomiary, odblokowanie komputera etc.).

Zastanawiam się nad odłączeniem egr lub zaślepieniem, ale wiem, że mogą być trudności z uwagi na dpf'a.

Dodam jedynie, że, gdy zaczyna szarpać puszcza pedał przyspieszenia i ponownie naciskam i problem ustaje - niestety często tylko na chwilę.

Edited by dandanp

Egr

Please login or register to see this quote.

Czy odpięcie wtyczki od egr i jazda przez tydzień jest dobrym pomysłem, aby sprawdzić czy to faktycznie egr?

Są jakieś przeciwwskazania?

Please login or register to see this quote.

Żadne,bo błędy sam sobie wykasujesz.