Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Mefistos

1.8 XER falujące wolne obroty

Recommended Posts

Witam,

falują mi wolne obroty zarówno na zimnym jak i na rozgrzanym silniku. Silnik zasilany LPG.

Przy odpaleniu obroty rosną do 1,5 tyś i spadaja do ok 950 obrotów.

Zastanawiam się czy nie jest to przyczyną brudnej krańcówki w silniczku krokowym - o ile taka krańcówka występuje przy silniczku krokowym w przepustnicy.

Dobrze zmierzam?

Podpinam się do tematu . U mnie na wolnych obrotach trochę faluje obrotomierz . 

Jeszcze wyskoczył mi błąd sondy .

link do filmu . 

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this attachment.

W tym silniku nie ma krokowca. Zaczął bym od sprawdzenia poprawności regulacji lpg. Najlepiej odczytać korekty paliwowe elm'em. Ostatecznie pojeździć kilka dni na benzynie i jeśli się poprawi jechać na regulację instalacji (na benzynie), tylko do gazownika a nie kowala. Następne w kolejności to sprawdzenie luzu zaworowego. P0170 to ewidentny objaw źle wyregulowanej instalacji

Witam,

U mnie nie ma żadnych błędów. Korekta paliwa +-5%.

Co do silnika krokowego - skąd komputer wie że przepustnica jest w pozycji "zamkniętej". Musi mieć wyuczoną pozycję biegu jałowego. Musi być chyba jakaś krańcówka/styk?

Przepływomierz pokazuje zmiany adekwatne do drgań obrotów, więc bym się go raczej nie czepiał.

Instalację gazową (roczną Lovato) mam świeżo po przeglądzie.

Mam jeszcze pytanie bo wariuje mi jeden odczyt +- 100 %: Miana jest skokowa, bez stopni pośrednich.

- Full Load Fuel Trim.

Potrafi to ktoś przetłumaczyć?

Dziękuje za zainteresowanie

Która korekta? STFT czy LTFT? przepustnica ma czujnik położenia. Stąd sterownik wie w jakiej jest pozycji

Witam podepnę się pod temat bo objawy mam podobne. U mnie jest taka różnica że obroty falują po uruchomieniu zimnego silnika przez ok. minutę i auto dostaje lekkiego muła. Pomaga delikatne przegazowanie przed ruszeniem. Martwi mnie jeszcze duża korekta długoterminowa, która wynosi -11. Czy to oznacza rozjechane mapy benzynowe? Dodam, że błędów brak.

Rozjechana. O ile na gazie będzie dobrze, to na benzynie przynajmniej w pierwszej chwili będzie dostawał o 11% za mało paliwa.

Please login or register to see this quote.

Dzięki za info. Reset mapy tylko opcom lub tech?

Chyba tylko tech albo kilkanaście- kilkadziesiąt km na benzynie.

Pomoże może ktoś z sygnałem:

Full Load Fuel Trim. - Co to za parametr?

Dzięki

Podejrzewam przepływomierz za winowajce falowania obrotów i braku mocy przy ruszaniu ns zimnym silniku.

Czy ktoś mierzył napięcia na przepływomierzu?

U mnie na wolnych obrotach jest 1,1 V. Klima wyłączona i wszystko co się da.

Na zgaszonym silniku jest 0,3 V.

I to napięcie na zgaszonym silniku mnie zastanawia.

Z tego co udało mi się znaleźć i internecie to powinno być 0 na zgaszonym silniku i 0,6-0,7 na wolnych obrotach.

Napicia mierzyłem na wtyczce od przepływomierza i OPCOM.

Na wtyczce:

1. masa
  2. temperatura
  3. przepływomież
  4. plus

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=&key=58b94d39efbcb5500fd8c0cc0a724b5769e62fbdcc60b7a918b5a99f5a636672" alt="" data-imageproxy-source="" />

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=&key=58b94d39efbcb5500fd8c0cc0a724b5769e62fbdcc60b7a918b5a99f5a636672" alt="" data-imageproxy-source="" />