Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
mati1023

Szarpanie i olej w dolocie

Polecane posty

Witam!

Mam problem z moją Viki C 2007 GTS 1.9 CDTI 120 kucyków. Gdy przyśpieszam (zdaje mi się że łagodnie a nie mocniej (nie występuje na 1 biegu NIGDY gdy obroty rosną szybko)) auto w zakresie obrotów mniej więcej 1700-2200/min raz albo dwa razy szarpnie a potem dalej idzie normalnie jak gdyby nic. Myślę sobie że dawno nie był (a w zasadzie nigdy (od 2011 przynajmniej) dolot ani egr). Także zabrałem się do roboty i po wybebeszeniu dolotu z egr moim oczom ukazał się OGROM nagaru. Myślałem że to wina tego że było mocno zabrudzone więc rozpuszczalnik ekstrakcyjny w dłoń i wyczyściłem wszystko jak trzeba było. Iglica w EGR chodziła płynnie i dobrze więc jeszcze kapkę oleju dla pewności i składam. Coś mnie pokusiło otworzyć elektronikę z dolotu (tą małą skrzyneczkę) gdyż gdy odpinałem wtyczkę dolotu wyleciało z niej troszeczkę oleju. Gdy otwarłem elektronikę to okazało się że pływa ona w oleju. To także wyczyściłem i skręciłem wszystko. Niby czysto, niby dobrze, ale problem został. Myślę czy to nie wina EGR i że zaślepienie da oczekiwany rezultat ale skąd ten olej w dolocie? Ze znajomym wpadliśmy na pomysł że może turbo przepuszcza, ale turbina ani nie gwiżdże nadmiernie ani auto nie ma problemów z mocą oprócz 2 szarpnięć raz na kilka razy. Pod komputer nie podpinałem ale znajomy ma najprostszy ELM więc myślę czy go nie wpiąć i może powie co mu dolega? Bawić się w to czy nie ma szans i lepiej zapłacić i zrobić pomiar czymś lepszym? Mieliście takie problemy? Z góry dzięki za odpowiedzi!

Napisano (edytowany)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Olej w dolocie to może odma za to odpowiadać ,aby wyeliminować czy powodem szarpania jest egr zaslepic go i tak pojeździć(sprawdzić czy efekt szarpania ustąpił czy nie)

Edytowano przez redzi79

Pojawiły się nowe objawy. Nie wiem czy związane z tym czy nie - na luzie czasami tak raz na sekundę jakby coś przeskakiwało w silniku i w rezultacie są delikatne poszarpiwania na luzie. Jak wyszedłem z auta to słychać taki dźwięk jakby coś w silniku się obijało jakby o plastik. Możliwe że może być to jakaś śruba bo ostatnio wpadła mi jedna przy grzebaniu.

Szarpanie ustąpiło - jakby ktoś potrzebował patentu to może mój się sprawdzi. Auto było użytkowane 99% w mieście. Raz na jakis czas wyjechał na autostradę ale to na krótki odcinek. Ostatnio miałem trasę Katowice -> Wieliczka i ciąłem autostradą. Przedmuchało go i teraz jest prima sort :D

To żeś cie panie nie wiedzieli że diesla cza przewietrzyć od czasu do czasu haha

Napisano (edytowany)

Wiedziałem ale żeby aż tak go przez to dusiło to bym nie wpadł :D Teraz to  przynajmniej jest pretekst żeby trochę szybciej pojechać hahaha

Edytowano przez mati1023

Diesel nie nadaje się do miasta. Powtarzane wiele razy z każdej strony. Potem się dziwić że problemy. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.