Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mati1023

Szarpanie i olej w dolocie

Recommended Posts

Witam!

Mam problem z moją Viki C 2007 GTS 1.9 CDTI 120 kucyków. Gdy przyśpieszam (zdaje mi się że łagodnie a nie mocniej (nie występuje na 1 biegu NIGDY gdy obroty rosną szybko)) auto w zakresie obrotów mniej więcej 1700-2200/min raz albo dwa razy szarpnie a potem dalej idzie normalnie jak gdyby nic. Myślę sobie że dawno nie był (a w zasadzie nigdy (od 2011 przynajmniej) dolot ani egr). Także zabrałem się do roboty i po wybebeszeniu dolotu z egr moim oczom ukazał się OGROM nagaru. Myślałem że to wina tego że było mocno zabrudzone więc rozpuszczalnik ekstrakcyjny w dłoń i wyczyściłem wszystko jak trzeba było. Iglica w EGR chodziła płynnie i dobrze więc jeszcze kapkę oleju dla pewności i składam. Coś mnie pokusiło otworzyć elektronikę z dolotu (tą małą skrzyneczkę) gdyż gdy odpinałem wtyczkę dolotu wyleciało z niej troszeczkę oleju. Gdy otwarłem elektronikę to okazało się że pływa ona w oleju. To także wyczyściłem i skręciłem wszystko. Niby czysto, niby dobrze, ale problem został. Myślę czy to nie wina EGR i że zaślepienie da oczekiwany rezultat ale skąd ten olej w dolocie? Ze znajomym wpadliśmy na pomysł że może turbo przepuszcza, ale turbina ani nie gwiżdże nadmiernie ani auto nie ma problemów z mocą oprócz 2 szarpnięć raz na kilka razy. Pod komputer nie podpinałem ale znajomy ma najprostszy ELM więc myślę czy go nie wpiąć i może powie co mu dolega? Bawić się w to czy nie ma szans i lepiej zapłacić i zrobić pomiar czymś lepszym? Mieliście takie problemy? Z góry dzięki za odpowiedzi!

Please login or register to see this quote.

Olej w dolocie to może odma za to odpowiadać ,aby wyeliminować czy powodem szarpania jest egr zaslepic go i tak pojeździć(sprawdzić czy efekt szarpania ustąpił czy nie)

Edited by redzi79

Pojawiły się nowe objawy. Nie wiem czy związane z tym czy nie - na luzie czasami tak raz na sekundę jakby coś przeskakiwało w silniku i w rezultacie są delikatne poszarpiwania na luzie. Jak wyszedłem z auta to słychać taki dźwięk jakby coś w silniku się obijało jakby o plastik. Możliwe że może być to jakaś śruba bo ostatnio wpadła mi jedna przy grzebaniu.

Szarpanie ustąpiło - jakby ktoś potrzebował patentu to może mój się sprawdzi. Auto było użytkowane 99% w mieście. Raz na jakis czas wyjechał na autostradę ale to na krótki odcinek. Ostatnio miałem trasę Katowice -> Wieliczka i ciąłem autostradą. Przedmuchało go i teraz jest prima sort :D

To żeś cie panie nie wiedzieli że diesla cza przewietrzyć od czasu do czasu haha

Wiedziałem ale żeby aż tak go przez to dusiło to bym nie wpadł :D Teraz to  przynajmniej jest pretekst żeby trochę szybciej pojechać hahaha

Edited by mati1023

Diesel nie nadaje się do miasta. Powtarzane wiele razy z każdej strony. Potem się dziwić że problemy.