Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Lisek90

Problem ze skrzynią vectra c automat

Polecane posty

Witam, szukałem na forum podobnych objawów, ale nie znalazłem. Ostatnio coś się dzieje z moją vecią, na zimnym silniku biegi zmienia bez problemu(skrzynia AF40) Ale po przejechaniu kilku kilometrów przestaje zmieniać biegi, obroty są ale nie jadę i podczas postoju na światłach zaczyna szarpać jak bym miał zaraz ruszyć i jak już chce jechać to nie jedzie. Skrzynia do remontu czy wystarczy olej zmienić? 

zmiana oleju tu juz nic nie pomoze

Co tańsze wymiana skrzyni czy regerenacja?

ja robiłem remont - mam już spokój trzeci rok :)

Przy wymianie... niewiadomo co trafisz. Może być tak, że za pół roku ponownie będziesz szukał dawcy.

Różnica cenowa w moim przypadki trzykrotna remont vs wymiana na używaną.

Witam Wszystkich szczęśliwych posiadaczy viki c / siga. Otóż i ja mam zaszczyt być posiadaczem świeżo nabytego signum. Chciałbym sie podzielić z wami swoim trochę rozczarowaniem faktem oszustwa poniekąd . Miesiąc temu kupiłem signumke 2005 r przedlift 1.9 cdti 150 km automat af40  z wgraną mapą na 173 km , tyle wychodzi z wyciągu na hamowni . 

Sprzedający zapewniał mnie że skrzynia jest po generalnym remoncie , regeneracji świeżo jeszcze jak odjeżdżałem spod jego domu przypominał żebym zrobił max 2tyś km i wymienił olej ponownie bo że niby tak się robi. I tak też zrobiłem , pojechałem do warsztatu mechanicy zlewają ojej a olej ciemny jak smoła zostałem oszukany bo koleś kupił używaną skrzynie i nic nie robił na to wygląda i jeszcze telefon od tamtej pory ma wyłączony , olej odstawiliśmy i po paru godzinach sprawdziliśmy czy niema w nim opiłków na szczęście nie było nic, po wymianie oleju zrobiłem 100 km i wróciłem ponownie na wymianę oleju żeby jeszcze raz przepłukać ją oczywiście statycznie ok 4l oleju. Oraz założyłem dodatkowy filtr oleju na wężu pomiędzy chłodnicą a skrzynią, oczywiście od razu zamontowałem też dodatkową chłodnice oleju dla skrzyni ( chłodnice od 3.0 kupiłem) . I teraz mam pytanie ponieważ skrzynia zmienia płynnie biegi i płynnie je redukuje bez szarpnięć czy przeciągnięć ale mam wrażenie że na ciepłym silniku np. dojeżdżając do skrzyżowania w momencie zatrzymania się tak jakby było delikatnie czuć zrzucenie biegu na luz , przed wymianą tak jakby tego nie było albo dopiero teraz mam takie odczucie, dodam że padł mi akumulator w między czasie i kupiłem nowy dla własnej pewności i świadomości że mam nowy tak jak też już zainwestowałem w intercoler , chłodnice klimy , sprężyny powymieniałem i część zawieszenia na sam start w signumce. 

Dzięki za ewentualne info odnośnie mojego pytania , czy to początek awarii by się zaczynał ????

Pozdrawiam

ps. dodam że przy ruszaniu nie ma żadnych opóźnień od razu rusza , puszczam hamulec i sama rusza zanim wcisnę gaz . Tylko to że czuć właśnie to delikatne tak jakby zrzucenie biegu na luz przy zatrzymaniu się..???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.