Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witajcie

Nie sądziłem, że kiedykolwiek będę zakładał taki dziwny temat 😂

Mam problem z ładowarką a raczej jej wyborem. Potrzebuje zwykłej do telefonu do utrzymania google maps'a czy tam yanosika. Ale szkopuł w tym, że mam już druga i ta również jest za "wąska".. wypada z gniazda nawet na równej nawierzchni i telefon się rozładowuje..

Może ma ktoś pasująca do tego dziwnego gniazda to poproszę nazwę i model. 

Odginanie blaszek w środku pomaga tylko chwilowo...

Bo gniazdo w vectra to shite. Wszystkie wypadają...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Please login or register to see this quote.

Używam takiej:

Please login or register to see this link.

Czasami muszę ją poprawić bo mam dwa kable wpięte i pasażer pociągnie, albo ja pociągnę jak sięgam po gruszkę od CB.

Zamiast tylnego gniazda w kabinie zainstalowałem coś takiego:

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://b.allegroimg.com/original/06215d/154a2a57414fb9adb930c5a633bb&key=e3bd73da2fc12fcb1978bd3d4438d4a895bd8006b4ab776b2ad19315c9c93690" width="800" data-imageproxy-source="https://b.allegroimg.com/original/06215d/154a2a57414fb9adb930c5a633bb" />

Do przodu też da się to zamontować bez jakichś problemów ?

No dobra ale to trzeba pół auta rozebrać, lutowac, wiercic??

A co chcesz wiercić i lutować ? Te USB jest na wsuwki. Z tyłu wyciągasz gniazdo zapalniczki i montujesz. Nie wiem czy z przodu jest łatwiej bez kombinowania. Chyba na tył zamontuję takie coś

Please login or register to see this link.

Edited by Cretux

Z tyłu nie trzeba dużo rozbierać, minimalnie otwór po oryginalnym gnieździe powiększyć, nawet scyzorykiem wyskrobiesz (użyłem wiertła stożkowego, żeby było ładnie i PRO)

Kupujesz 2x konektor męski, 2x konektor żeński,

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://f.allegroimg.com/original/01b313/ea8994fa42ffa381dc112fdbb80f&key=2b836773dfd2c7eb2b59fef6ecf60991f27dd0c9f24f8cd5d2e61f3b908100d1" width="640" />

lutujesz lub zaciskasz na dwa przewody o długości około 7 cm i wpinasz się w oryginalną instalację tylnego gniazda.

Z przodu nie próbowałem zamontować, da się na pewno, miejsca od spodu jest dosyć bo przylutowałem do przedniego gniazda zasilanie CB. Nie chcę w tej chwili wyrywać oryginalnego gniazda dopóki jest całe i działa. Tylne gniazdo i gniazdo w bagażniku (kombi) po prostu mi się zniszczyły więc je wymieniłem na coś trwalszego niż kruchy oryginał GM. W bagażniku wpinam sobie router WiFi jak jadę w długa trasę, więc to gniazdo się bardzo przydaje :)

Edited by kemoth

Coraz bardziej się do tego majstrowania przekonuje :)

Gniazdo zapalniczki w VC jest jakieś takie dziwne. Ze 4 różne ładowarki podłączałem i nigdy do końca stabilnie nie siedziały. Wystarczy dobry wybój albo ręką ruszyć i rozłącza się. Albo miałem kiepskie wtyczki albo ten typ tak ma. A, że sporadycznie z niego korzystam, to za bardzo mi nie przeszkadza ;)

miałem to samo - zrobiłem tak:

Please login or register to see this attachment.

Fajnie to wygląda ale pewnie jest trochę roboty przy tym

Ze 2 godz pilowania bo to oryginalna zaslepka - fakt ze mialem dobrej jakosci pilniczki.

A ja u siebie zrobiłem tak i teraz jest święty spokój.

Please login or register to see this attachment.

Możesz coś więcej napisać jak to zrobiłeś?

W zasadzie z grubsza wszystko widać.

Jak chodzi o zaślepkę to Odrysowalem flamastrem gdzie maja znajdować się otwory, wstępnie wypaliłem lutownica a potem to już pilniczki i dopieszczanie.

calosc trzyma się na oryginalnych zaczepach. Trzeba wiec dobrze wszystko rozmierzyc żeby nie niszczyć nic od tylu. Przyda się przy montażu w kokpicie.

Jesli chodzi o stronę elektryczna to kupiłem jakaś markową ładowarkę na dwa USB. Zasilanie pociagnalem z tylnej zapalniczki. Porty usb ( a właściwie jeden podwójny ) odlutowalem od płytki przedłużyłem kabelkami i wkleiłem / zalałem klejem na gorąco właśnie w zaślepkę. Trzeba tu zwrócić uwagę na porty żeby je odseparować od kleju i ich nie pozaklejać.

sama ładowarka ( płytka elektroniki) znajduje się gdzieś w okolicy lewarka biegów przymocowana do tunelu powietrznego. Kupowałem markową ładowarkę aby mieć pewność ze to będzie na prawdę ładować.

Jesli na ten moment miałbym coś podpowiadać to pokusiłbym się jeszcze o wykonanie podświetlenia od wewnątrz portów USB choć nie jest to konieczne bo oświetlane są one przez żarówkę w lusterku wstecznym.

Dzięki za opis, teraz już wszystko jasne.