Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

KrystianKy

Opel Vectra B 2.0 16V podwyższone obroty

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Dzieją się u mnie w x20xev takie rzeczy, że podczas wrzucenia na luz w trakcie jazdy auto zwiększa obroty powoli do maksymalnie 2000. Czasami trzyma tak obroty poniżej 2000, a czasami obroty zwiększając się do 2000, spadają następnie do 1000 i procedura wzrostu do 2000 powtarza się. Po zatrzymaniu wszystko działa. Problem nie pojawia się zawsze, czasami wszystko działa dobrze. Jeśli problem się pojawia to auto samo przyśpiesza tak maksymalnie do tych 2000 obrotów. Muszę czasami trzymać nogę na hamulcu, żeby nie przyśpieszało. Przy odpaleniu samochodu, przez chwilę nienaturalnie również zwiększa obroty. Wymieniałem już silnik krokowy, raz na zamiennik, raz na nowy oryginał, a teraz wstawiłem całą przepustnicę z silnikiem krokowym oraz TPS. Nic nie pomogło, a wydaje mi się, że albo jest tak samo albo nawet gorzej. Znalazła się również jedna nieszczelność w dolocie. Wiem, że kilka osób miało podobny problem, ale nie znalazło rozwiązania. Wyczytałem również gdzieś, że może to być wina czujnika prędkości ABS. Ale nie jestem tego pewiem. Proszę o pomoc. Może ktoś rozwiązał podobny problem u siebie. 

Please login or register to see this link.

tutaj adres do filmu nagranego, dokładnie co się dzieje.

Dziękuję z góry za pomoc.

Edited by KrystianKy

Wygląda znajomo?

W moim przypadku to był zerwany gwint  w przepustnicy przy mocowaniu krokowca. Krokowiec nie dolegał dobrze do przepustnicy i powstała tam nieszczelność. Szukałem dosyć długo i znalazłem. Także masz objawy typowo pod nieszczelność, wręcz identyczne jak moje.

Dzięki za pomoc, nie mniej wstawiałem już nową przepustnicę razem z krokowcem i TPS. Efektu brak. 

Napompuj dolot powietrzem tak 3bary max i słuchaj gdzie syczy. Wlot do przepustnicy niech ktoś Ci ręką szczelnie zasłoni. Sprężarkę podłącz w miejsce jakiegoś węża podciśnienia wpiętego w dolot.

Czy może być to wina nieszczelności, jeżeli auto stoi na pochyleniu na hamulcu i po zwolnieniu hamulca ręcznego, auto toczy się, a osiągając około 10 km/h obroty wariują jak na filmie? Wystarczy popchnąć auto do około 10 km/h i obroty wzrosną. 

Edited by KrystianKy

Please login or register to see this quote.

Tak, to może być wina nieszczelności a to co opisujesz to normalka. Powyżej tych 10km/h silnik utrzymuje podwyższone obroty, miałem tak w VB 2.0, mam tak w VC 1.9. A jeżeli masz nieszczelności i chce podwyższyć obroty bo powiedzmy osiągnął te 10km/h to nie do końca mu to wychodzi bo krokowca uchyli tyle ile będzie chciał ale dodatkowo będzie szła lewizna która będzie podwyższać obroty jeszcze bardziej i będzie wariować. Na wzrost obrotów zareaguje zamknięciem krokowca, no bo pomyśli że jednak rosną za mocno, spadną, to znów go otworzy a tu znów lewizna i tak w kółko będzie bujać.

Ja miałem nieszczelność na kołnierzu przepustnica - krokowiec, Ty możesz mieć gdzieś indziej a objaw będzie ten sam.

W takim razie będę musiał szukać. Dzięki za pomoc.