Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Tomaszek704

Kolanko z miedzi w układzie chłodzenia

Polecane posty

Koledzy chciałbym zapytać czy zamiast węża gumowego mogę zastosować kolanko z miedzi, w czym rzecz... Potrzebuję węża od wylotu dogrzewacza do dodatkowej pompy obiegu nr 5 na schemacie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

zwykła pętelka z węża koszt nowej 650 zł oczywiście poza zasięgiem ;) zestaw kolanek miedzianych do stworzenia odpowiedniego kształtu ok 30 kilka złotych więc jest różnica, pytanie brzmi, czy miedź i aluminium w tym układzie się nie pogryzą, czy ma ktoś wiedzę w tym temacie, podobno w c.o. nie było z tym tak łatwo. Bardzo proszę o sugestię...

Napisano (edytowany)

nie kombinuj połączenia miedzi z aluminium, wystepuje korozja, tego typu połączeń unika się instalacjach grzewczych , co prawda dodać można specjanych inhibitorów ale w samochodzie bym tego nie polecał. 

dodatkowo jak chcesz uszczelnić połaczenie? lutowanie cyną może nie wytrzymać temperatury w skrajnych przypadkach

jeżeli już chcesz zastosować kształtki instalacyjne to lepiej wykorzystaj stalowe galwanizowane zaciskane np geberit pres w dobrym sklepie hydraulicznym kupisz takie i pożyczysz praskę do tego,

zawsze można poprosić zaprzyjaźnionego hydraulika o pomoc w wykonaniu takiego elementu, np wygiąć z rury cienkościennej

możliwosci wiele, ale miedzi lepiej z aluminium nie mieszaj, niby miedź z aluminium nie edzie sie stykać tu bezposrednio, ale jednak te materiały nie pałają do siebie sympatią

Edytowano przez yaro74

Napisano (edytowany)

Dzięki, ale w technologi geberita nie ma tak małych kolanek (małego promienia) jak w miedzi, za duża pętla się tam nie zmieści miałem wąż od innego auta i d..a... kombinuje dalej...

A jak by pocynować miedź wewnątrz??? to nie jest metr instalacji to jest raptem mała pentelka... średnica pętli po zewnątrz 58mm

a co do uszczelnienia to połączyłem to jak w c.o. pasta + cyna...  wydaje mi się że cyna wytrzyma ciut więcej jak nawet 100 stopni...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez Tomaszek704

No faktycznie te kształtki do lutowania mają mniejsze promienie, 

Przy normalnej eksploatacji połączenie lutowane wytrzyma bezproblemowo, 

Co do samej miedzi to fakt że jest tego tu mało i generalnie łączysz to wężami gumowymi więc bezpośredniego styku nie ma z aluminium ,  a to na samym styku materiałów  dochodzi do korozj, no i  w układzie jest glikol a nie sama woda, 

Zamówiłem rurkę karbowaną z nierdzewki, zobaczę czy z tego coś zrobię... A jak się nie nada to zobaczę jeszcze co zrobię... Dzięki :)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ten przewód którego szukasz pasuje z BMW.

W sumie nie odpowiedziałem... Ale tak się złożyło że udało mi się ten wężyk namierzyć na allegro za 30 zł... Od saaba.. Problem jest taki że wali mi błędami po can i nie bardzo wiem jak to ugryźć... A błędów w sterowniku nie ma...

Napisano (edytowany)

Edytowano przez Robert1014

Skończyło się na tym że dopadłem wężyk ten co powinien być. Tak że wszystkim dzięki :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.