Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
przemek22250

Opel Signum/vectra automat szarpie.

Polecane posty

Witam. Od czasu zakupu auta Opla Signum 3.0 z automatyczną skrzynia biegów po rozgrzaniu się silnika mam z nim problem, podczas gdy zmienia sobie biegi wyczuwa się spore szarpniecia, im dłuższa jazda tym bardziej się nasilają. Podczas ruszania również jest szarpniecie, po dodaniu gazu obroty rosną i nagle wrzuci bieg, tak samo jest ze zmiana biegu podczas jazdy, obroty rosną jakby wcisniete było sprzęgło i nagle zatrybi bieg i mocno szarpnie. Z tego co czytałem jedni zalecają wymianę oleju inni przeciwnie, może ktoś miał identyczny przypadek i może się wypowiedzieć. Auto na zimnym silniku chodzi idealnie zero szarpniec podczas ruszania i jazdy. 

U mnie lekko ślizgał się i szarpał 3 bieg lecz na zimnym silniku. Pomogła wymiana oleju. Teraz skrzynia chodzi jak nowa. Opla już nie mam i w sumie nigdy nie miałem z automatem wiec do końca nie wiem jak sprawa w Signum wygląda ale wiem, że w moim aktualnym aucie można zresetować ustawienia skrzyni i na nowo przeprowadzić adaptację i to pomaga w wielu takich przypadkach. Poszukaj informacji na ten temat bo podejrzewam, że u Ciebie też się coś takiego da zrobić. Podjedź do jakiegoś ogarniętego serwisu, który zajmuje się automatami i wypytaj.

Przebieg 230tys. Co do historii auta nie mam pojecia czy olej był wymieniany. Jak narazie nic z nią nie robiłem. Jakiś błąd z kluczem się pokazuje już od czasu zakupu tak było. Musiałbym podjechać na komputer. 

Jutro wybiorę się na komputer i to sprawdzę. 

Cześć,

Jak się potoczyły sprawy? Mam podobne obserwacje w swojej Vectrze, choć jeszcze nie tak drastyczne. Zastanawiam się nad zmianą oleju.

Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.