Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Majkel36

Nierówna praca silnika, szarpnie podczas jazdy

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Mam problem z tajemnicza usterka w mojej viki c 1.9 cdti. Usunięty jest dpf i zaslepiony egr oraz wyłączone klapy. Tajemnicza usterka objawia się tym że auto szarpie podczas jazdy, praktycznie na każdym biegu do tego doszła nierówna praca silnika na postoju. Przez to wymienione zostały wszystkie przeguby i prawa półoś bo te szarpnie je doszczętnie zniszczylo. Auto potrafi w trakcie jazdy jak i na postoju nagle zgasnac ale odpala na dotyk. Komputer nie pokazuje żadnego błędu co dodatkowo komplikuje wykrycie usterki. Obstawiam czujnik położenia wału ale nie wiem czy to dobry strzał. Może ktoś miał podobne problemy i udało mu się je rozwiązać? 

może zapchany filtr paliwa skoro gaśnie? albo świece do wymiany

Please login or register to see this quote.

Filtr paliwa wymieniany był jakieś 5 tys km temu, tzn pewnosci nie mam ze to zrobili ale to zlecalem przy okazji wymiany oleju. Problemów z odpaleniem nie mam, pali na dotyk, problem zaczyna się podczas jazdy. 

ja innych pomysłów nie mam ale mechanikiem też nie jestem więc niewiele więcej pomogę ;) 

A kostka trzeciego wtrysku ?

Jedynym ratunkiem będzie wgranie starego programu z dpf i odczytanie błędów.Dlatego po usunięciu dpf mechanik wgrywa program który ma pousuwane tabele błędów,aby się "decha" nie świeciła i auto nie przechodziło w tryb awaryjny.

A w ramkach coś siedzi ?