Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

OMEN-522

Opel vectra b 2.0 dti olej w układzie chlodzenia

Polecane posty

Witam. Z góry przepraszam za post jeżeli się powtórzył o takie samo pytanie. Szukałem po forach lecz nic nie znalazłem także proszę o wyrozumiałość. Posiadam vb 2.0dti dth 101km z 99r i mam z nią pewien problem. Zaraz po zakupie wymieniłem olej i zaczęły się stuki z silnika. Mechanik stwierdził że do wymiany są hydropopychacze(szklanki) tazke zostały one wymienione i wszystko było ok. Po przejechaniu ok 1500km strzelił rozrząd :( silnika nie wymieniłem tylko wyremontowalem. Tłoki były w porządku wymieniłem głowice po regeneracji i resztę rzeczy które trzeba było wymienić. Po przejechaniu ok, 2500km pojawił się osad w zbiorniczku wyrownawczym 😕 UPG nowe a głowica po regeneracji i planowaniu. Zauważyłem że ucieka mi strasznie dużo oleju z uszczelnienia chłodnicy oleju. Czy nieszczelnosc chłodnicy oleju może wpłynąć na dostawanie się oleju do płynu chłodniczego?? Dziękuję za odpowiedźi i pozdrawiam :)

jak najbardziej

Jest możliwość wymiany uszczelki chłodnicy oleju samemu czy lepiej oddać do serwisu? Niestety ale nie mam przy sobie sporo narzędzi a robił bym to obok bloku 😕

napewno od dolu trzeba to robic wiec srednio to widze pod blokiem

Ok. Dziękuję za informację. Proszę jeszcze podpowiedzieć czy muszę spuścic olej? Płyn chłodniczy tak samo? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.