Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kamilmasta3

Po tankowaniu nie chce opdalić

Recommended Posts

WWitam posiadam Vectre c z 2006 r i mam taki problem ,że jak zatankuje auto i chce z stacji odjechać to nie moge auta odpalić dopiero odpala za 3 razem .Problem jest tylko podczas tankowania.proszę o pomoc .silnik to 1.8 140 koni z18xer

Czy problem występuje po tankowaniu do pełna? Był taki temat, co prawda o 2.8T, ale dotyczył problemu właśnie z odpalaniem po tankowaniu do pełna. Poszukaj go i wklej tu link, przyda się. Z tego co pamiętam przyczyną była dosłownie jakaś pierdółka, chyba jakiś zaworek.

Nie ważne ile się zatankuje nawet zatankujesz 5 litrów a w baku rezerwa i to samo się dzieje 

Please login or register to see this quote.

Taka myśl mi przyszła do głowy. Może w momencie kiedy odkręcasz korek zbiornika, to paliwa się cofa i musisz od nowa napompować, żeby zapalić. A gdy już zapali, to trzyma ciśnienie do momentu aż znowu nie odkręcisz. No bo co może być innego :mysli:

A czy nie jest czasem tak, że jak przekręcisz na zapłon to pompka paliwa zaczyna pracować? Wtedy jakby paliwo się cofało to pompka by nabiła ciśnienie? 

kamilmasta3 pisał, że za 3 razem mu odpala. Wygląda jakby paliwo się cofało.

Tak rozumiem to, chodziło mi o fakt, że jak przekręci na zapłon, ale nie kręci rozrusznikiem, to czy pompka już wtedy pracuje? Bo jeżeli tak jest to jak dłużej przytrzyma na zapłon i auto odpali normalnie to będzie pewne że cofa się paliwo.

a czy jak włanczasz zaplon to pompka sie wlancza  bo jak mialem vb to 3 razy wymienialem bo sie przegrzewa jak sie tankuje samochod za 30 zeta mechanik powiedzial ze jak posiadam pompke w zbiorniku nie wazne jaki model auta to mnimum paliwa musi byc 10 l aby sie nie przegrzewala

W zależności po ile jest paliwo ;) Jak w tym powiedzeniu: mnie podwyżki paliwa nie interesują, bo i tak tankuję za 50 zł :D A tak na poważnie, to pierwsze słyszę o tym min 10 l. Miałem VB i nie raz prawie pusto było. Musi być min. paliwa, żeby było smarowanie. Raz kiedyś zatarłem pompkę w OA, bo miałem pusto w zbiorniku, a jeździłem na LPG. Ale nigdy nie słyszałem o przegrzewaniu się pompki. Fakt, że zatarłem drugi raz po zakupie obecnej VC, ale trafiłem na tak kiepskie paliwo, że szlag ją trafił, a pół zbiornika było szlamu.

mi 

mi mechanik powiedzial ze sam przeplyw paliwa przez pompke nie wystarczy musi byc tez odpowiednio zanuzona w zbiorniku dlatego umieszczona jest w takim koszu  z nacietym rowkiem 

Jak pisałem, nie słyszałem o tym i nie mówię, że nie ma racji. Ale nigdy z taką opinią się nie spotkałem.

spoko mi przez jazde na duzej rezerwie poszly 3 pompki a 

Jak odkrece korek od wlewu paliwa i zakręcę bez tankowania to odpala normalnie a jak tylko zatankuje to jest ten problem.dzisiaj odpalił dopiero po dodaniu gazu i jak puściłem obroty były ok.30 tysięcy parę sekund i wróciło do normy

Może układ zapowietrzony albo zasyfiony i w momencie tankowania pcha do układu ? :mysli:

czy jest zassanie powietrza przy odkrecaniu korka paliwa ? moze przewod odpowietrzajacy zbiornik tez mozna wymienic filtr paliwa zobaczyc co bedzie sie dzialo

Nie ma żadnego zassania właśnie.filtr balowa wymieniony miesiąc temu i żadnej różnicy