Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Method

Tuleja banana

Recommended Posts

Witam Panowie. Coś mi zaczęło porządnie trzeszczeć w tylnym zawieszeniu. Zdjąłem koło, trochę poszarpałem góra, dół, porządnie trzeszczy przy nawet lekkim podniesieniu koła jak samochód był na lewarku i na moje ucho wychodzi, ze to ta tulejka na załączonym zdjęciu. Mam nadzieję, ze dobrze to napisalem że ten wahacz to banan. Teraz takie pytanko do Was, dam radę sam wymienić tą tulejkę? Coś jeszcze bym potrzebował oprócz kluczy? Jakiś ściągacz/wciskacz żeby ją wyjąć i później wcisnąć? Jak wygląda wymiana tej tulei?

Please login or register to see this attachment.

Edited by Method

Wymieniałem nie dawno u siebie. Druga osoba może sie przydać do przytrzymania nakrętki podczas odkręcania śruby. Lepiej kup cały wachacz. Koszt nie duży. Jak siada Ci jedna strona polecam aby wymienić z obu. Jak masz pojęcie o mechanice to poradzisz sobie.

Wahacz lemfordera 285 zł jeżeli na dobry patrzę, taki tani to nie jest, a jak mam kupić na allegro tańsze nie wiadomo jakiej jakości to wolę chyba wymienić same tuleje.

trzeszczenie, pukanie objawia się najczęściej przez zużytą gumę tylnego drążka stabilizatora :) sprawdz porządnie (na progach słychać zazwyczaj) bo zmienisz wahacz i dalej to samo

Please login or register to see this quote.

Ja tam wolałbym same tuleje wymienić. Tuleja lemforder i robota mechanika wyjdzie taniej niż nowy banan. Te śruby w zawieszeniu to czasem tak mocno trzymają że bez pneumata ani rusz. Moim zdaniem nie warto ryzykować że rozgrzebiesz i nie skończysz.

Please login or register to see this quote.

szarpiąc góra dół trzeszczenie dochodzi właśnie z tamtej strony, podważałem nawet tą tuleję breszką i lekki ruch i juz słychać