Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY O艢RODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kamil28090

艢wiat艂a do jazdy dziennej 2w1

Recommended Posts

Witam wszystkich pisze pierwszy raz i od razu problem mam 馃様 chcia艂em zamontowa膰 艣wiat艂a do jazdy dziennej razem z kierunkami 2w1 i mam taki problem mianowicie zrobi艂em wszystko wed艂ug schematu 偶ar贸wki pod ka偶dy kierunek potem razem wszystko do przeka藕nika niby dzia艂a ale 艣wiat艂a dzienne migaj膮 ca艂y czas jak kierunki i s艂ycha膰 na przekaniku bardzo ciche cykanie pr贸bowa艂em r贸偶nych kombinacji kabli i nic nie wiem co mo偶e by膰 nie tak 馃様

Edited by Kamil28090

Napisz jeszcze jak konkretnie podpi膮艂e艣 do tego przeka藕nika. Jaki kabelek do jakiego wyj艣cia

Mrugaja bo szyna Can monitoruje 7V sygna艂em obecno艣膰 偶ar贸wek.

raczej zle podpiete albo cos nie tak z tym zestawem.

mam teraz takie auto, poprzedni wlasciciel cos takiego zamontowal, wszytsko dziala poprawnie i nic nie mruga

U szwagra montowali艣my w saabie 93. Elektrycznie to samo co vc i 艣miga. Co艣 jest 藕le pod艂膮czone, tylko po takim opisie nie da si臋 powiedzie膰 co.

Zarowki maja trzy wyjscia czerwony kabel do zrodla pradu kierunkowskazu czarny do masy i jeden bialy do polaczenia ze soba zarowek. Z zarowek wpialem sie w kable przy kostkach do masy brazowy kabel i do kierunkow lewa lampa czarno bialy i prawa lampa czarno zielony. Kabel ktory laczy obie zarowki jest kablem zasilajacym ktory ma byc podlaczony do przekaznika MAH 4120. Przekaznik podlaczylem tak ze kabel czarny 30 do bezpiecznika po stacyjce pr膮d, czerwony 86 do postoj贸wek pr膮d, bia艂y 87a w艂a艣nie do tych 艣wiate艂 dziennych, 85 do masy a kabel 87 zostawi艂em lu藕ny wed艂ug schematu mas臋 wzi膮艂em bezpo艣rednio z minusa akumulatora.聽

Please login or register to see this attachment.

Edited by Kamil28090

艢wiat艂a dzienne pod艂膮cz do 87 a 87a zostaw wolny. 30 to zasilanie (mo偶e by膰 po zap艂onie). Je艣li pod 86 masz podpi臋ty + z pozycji to pod 85 nie podpinaj masy tylko + Po zap艂onie. Schemat kt贸ry da艂e艣 jest b艂臋dny

No to widzisz taki daj膮 do zestawu schemat wiem ze jak zamienia艂em kable 87 z 87a to miga艂y ale tylko 3 razy i 艣wieci艂y p贸藕niej normalnie jeszcze musz臋 spr贸bowa膰 tak jak napisa艂e艣 dzisiaj b臋d臋 si臋 tym bawi艂 to zobacz臋 czy pomog艂o 馃槉

Pod艂膮czy艂em tak jak mi napisa艂e艣 i nic to nie da艂o jedynie zmieni艂o si臋 to ze jak w艂膮cz臋 postojowki to wtedy dzienne si臋 zapalaj膮 馃様

Czyli nie pod艂aczy艂e艣 jak pisa艂em. Albo na 85 ci膮gle podajesz mas臋 zamiast + po zap艂onie, albo nie prze艂o偶y艂e艣 wyj艣cia na lampki z 87a na 87

No w艂a艣nie pod艂膮czy艂em tak jak napisa艂e艣 ale nie wiem jutro jeszcze raz to zrobi臋 i zdj臋cia pocykam jak to wyglada a nie wiem ma to jakie艣 znaczenie ze sprawdzam te 艣wiat艂a bez wpietych kostek w lampy?聽

Pod艂膮czy艂em po raz kolejny ju偶 dok艂adnie tak jak mi pisa艂e艣 i dzia艂a w miar臋 wszystko ok ale tylko wtedy kiedy stare 偶ar贸wki od kierunk贸w wpi臋te s膮 w lampy mign膮艂 wtedy dzienne dwa razy i jest ok jak wyjm臋 偶ar贸wki znowu to samo czyli tu co艣 b臋dzie z pr膮dem mi si臋 wydaje聽

Gdzie masz wpi臋te przewody od kierunk贸w i mas臋 lampek?

Przewody od kierunk贸w tych ledowych wpinam W kable przy kostkach lamp w prawej lampie czerwony kabel pod kierunek czarno zielony kabel i czarny od led贸w聽pod br膮zowy gruby masa, w lewej lampie wpinam tak samo tylko pod kabel czarno bia艂y odpowiadaj膮cy kierunkowi lewemu i mas臋 do zarowki bior臋 z akumulatora 鈽猴笍

Cos takiego kupi艂em tylko obci膮艂em kapturki do wpi臋cia w oprawke i mam kable czarny i czerwony do wlutowania聽bo przecie偶 w vekctrach wymy艣lili instalacje w lampie 馃槨

Taki zestaw jak montowali艣my w saabie. Pod艂膮cz kabel od dziennych bezpo艣rednio do akumulatora. Je艣li zacznie dzia艂a膰 poprawnie, znaczy 偶e albo dalej co艣 藕le pod艂膮czasz albo masz uszkodzony przeka藕nik. Sk膮d bierzesz pr膮d po zap艂onie?

Przeka藕niki mam dwa i jest to samo na ka偶dym pr膮d bior臋 z bezpiecznika skrzynki, niebieski kabel to pr膮d po stacyjce jak pod艂膮cz臋 na kr贸tko lampki do akumulatora to 艣wieca ok聽

Niby wszystko ok, ale ja mam podpi臋ty przew贸d po zap艂onie z wolnego miejsca obok tego co masz pod艂膮czone. Dzienne gasn膮 po w艂膮czeniu pozycji?

Teraz dopiero pomy艣la艂em 偶e z tym pod艂膮czeniem nie ma prawa zadzia艂a膰 je艣li kostka nie jest pod艂膮czona do lampy

No to ju偶 teraz wiem co to za tajemnicze dodatkowe ledy mam :D Nie dzia艂aj膮 ale trza to zrobi膰 i wstawi膰 n贸wki.

Please login or register to see this quote.

Dasz kolego namiar, to te偶 bym kupi艂.

Szwagier bra艂 na aliexpress. Nie wiem jak teraz, ale w tamtym roku by艂a du偶a r贸偶nica w cenie. Mo偶e masz tylko od艂膮czone. Poszukaj kabli, por贸b fotki to dojdziemy

Jak na razie nie kupowa艂em nic na ali, to tak jako艣 nie mam do艣wiadczenia. Od艂膮czone na pewno jest bo w jednym miejscu kabel urwany. Po偶yczy艂em fotk臋 od kamil28090:

Please login or register to see this image.

/monthly_2018_06/99152540_Beztytuu.png.66af5266fa2fb6de84eb3e2505597152.png" alt="99152540_Beztytuu.png.66af5266fa2fb6de84eb3e2505597152.png" />

Mam takie dwie sztuki pod mask膮. Ale to przy okazji dam elektrykowi do sprawdzenia. Raz, 偶e w 1 lampie nie ma leda, a 2 i tak musz臋 偶arnik ksenonowy wymieni膰 bo mi si臋 spali艂. Bez zdejmowania zderzaka si臋 nie obejdzie. Nie bardzo mam warunki, wi臋c zdany jestem na 艂ask臋 mechanik贸w ;)

Na ali kupuje si臋 tak samo jak na allegro. Teraz maj膮 nawet payu. Ten kabelek urwany jest od rezystora, ale jak nie masz jednej 偶ar贸wki to i tak lepiej wzi膮膰 nowy zestaw. 呕e zdj臋ciem zderzaka nie ma problemu. Kiedy艣 wymienia艂em 偶arniki w lampach xenonowych pod blokiem.

Moja nisko siedzi, wi臋c nie mam jak si臋 dosta膰 od spodu, 偶eby zderzak 艣ci膮gn膮膰. A nowy zestaw wezm臋, 偶eby w starym nie rze藕bi膰. To raczej w urlop, b臋dzie wi臋cej czasu.

Ja kupi艂em na allie za 41zl a u Nas one by艂y po 150zl 馃槉

Pode艣lij link na pw, to mo偶e i ja si臋 skusz臋