Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Kamil28090

Światła do jazdy dziennej 2w1

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam wszystkich pisze pierwszy raz i od razu problem mam 😔 chciałem zamontować światła do jazdy dziennej razem z kierunkami 2w1 i mam taki problem mianowicie zrobiłem wszystko według schematu żarówki pod każdy kierunek potem razem wszystko do przekaźnika niby działa ale światła dzienne migają cały czas jak kierunki i słychać na przekaniku bardzo ciche cykanie próbowałem różnych kombinacji kabli i nic nie wiem co może być nie tak 😔

Edytowano przez Kamil28090

Napisz jeszcze jak konkretnie podpiąłeś do tego przekaźnika. Jaki kabelek do jakiego wyjścia

Mrugaja bo szyna Can monitoruje 7V sygnałem obecność żarówek.

raczej zle podpiete albo cos nie tak z tym zestawem.

mam teraz takie auto, poprzedni wlasciciel cos takiego zamontowal, wszytsko dziala poprawnie i nic nie mruga

U szwagra montowaliśmy w saabie 93. Elektrycznie to samo co vc i śmiga. Coś jest źle podłączone, tylko po takim opisie nie da się powiedzieć co.

Napisano (edytowany)

Zarowki maja trzy wyjscia czerwony kabel do zrodla pradu kierunkowskazu czarny do masy i jeden bialy do polaczenia ze soba zarowek. Z zarowek wpialem sie w kable przy kostkach do masy brazowy kabel i do kierunkow lewa lampa czarno bialy i prawa lampa czarno zielony. Kabel ktory laczy obie zarowki jest kablem zasilajacym ktory ma byc podlaczony do przekaznika MAH 4120. Przekaznik podlaczylem tak ze kabel czarny 30 do bezpiecznika po stacyjce prąd, czerwony 86 do postojówek prąd, biały 87a właśnie do tych świateł dziennych, 85 do masy a kabel 87 zostawiłem luźny według schematu masę wziąłem bezpośrednio z minusa akumulatora. 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez Kamil28090

Światła dzienne podłącz do 87 a 87a zostaw wolny. 30 to zasilanie (może być po zapłonie). Jeśli pod 86 masz podpięty + z pozycji to pod 85 nie podpinaj masy tylko + Po zapłonie. Schemat który dałeś jest błędny

No to widzisz taki dają do zestawu schemat wiem ze jak zamieniałem kable 87 z 87a to migały ale tylko 3 razy i świeciły później normalnie jeszcze muszę spróbować tak jak napisałeś dzisiaj będę się tym bawił to zobaczę czy pomogło 😊

Podłączyłem tak jak mi napisałeś i nic to nie dało jedynie zmieniło się to ze jak włączę postojowki to wtedy dzienne się zapalają 😔

Czyli nie podłaczyłeś jak pisałem. Albo na 85 ciągle podajesz masę zamiast + po zapłonie, albo nie przełożyłeś wyjścia na lampki z 87a na 87

No właśnie podłączyłem tak jak napisałeś ale nie wiem jutro jeszcze raz to zrobię i zdjęcia pocykam jak to wyglada a nie wiem ma to jakieś znaczenie ze sprawdzam te światła bez wpietych kostek w lampy? 

Podłączyłem po raz kolejny już dokładnie tak jak mi pisałeś i działa w miarę wszystko ok ale tylko wtedy kiedy stare żarówki od kierunków wpięte są w lampy mignął wtedy dzienne dwa razy i jest ok jak wyjmę żarówki znowu to samo czyli tu coś będzie z prądem mi się wydaje 

Gdzie masz wpięte przewody od kierunków i masę lampek?

Przewody od kierunków tych ledowych wpinam W kable przy kostkach lamp w prawej lampie czerwony kabel pod kierunek czarno zielony kabel i czarny od ledów pod brązowy gruby masa, w lewej lampie wpinam tak samo tylko pod kabel czarno biały odpowiadający kierunkowi lewemu i masę do zarowki biorę z akumulatora ☺️

Cos takiego kupiłem tylko obciąłem kapturki do wpięcia w oprawke i mam kable czarny i czerwony do wlutowania bo przecież w vekctrach wymyślili instalacje w lampie 😡

Taki zestaw jak montowaliśmy w saabie. Podłącz kabel od dziennych bezpośrednio do akumulatora. Jeśli zacznie działać poprawnie, znaczy że albo dalej coś źle podłączasz albo masz uszkodzony przekaźnik. Skąd bierzesz prąd po zapłonie?

Przekaźniki mam dwa i jest to samo na każdym prąd biorę z bezpiecznika skrzynki, niebieski kabel to prąd po stacyjce jak podłączę na krótko lampki do akumulatora to świeca ok 

Niby wszystko ok, ale ja mam podpięty przewód po zapłonie z wolnego miejsca obok tego co masz podłączone. Dzienne gasną po włączeniu pozycji?

Teraz dopiero pomyślałem że z tym podłączeniem nie ma prawa zadziałać jeśli kostka nie jest podłączona do lampy

No to już teraz wiem co to za tajemnicze dodatkowe ledy mam :D Nie działają ale trza to zrobić i wstawić nówki.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dasz kolego namiar, to też bym kupił.

Szwagier brał na aliexpress. Nie wiem jak teraz, ale w tamtym roku była duża różnica w cenie. Może masz tylko odłączone. Poszukaj kabli, porób fotki to dojdziemy

Jak na razie nie kupowałem nic na ali, to tak jakoś nie mam doświadczenia. Odłączone na pewno jest bo w jednym miejscu kabel urwany. Pożyczyłem fotkę od kamil28090:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/monthly_2018_06/99152540_Beztytuu.png.66af5266fa2fb6de84eb3e2505597152.png" alt="99152540_Beztytuu.png.66af5266fa2fb6de84eb3e2505597152.png" />

Mam takie dwie sztuki pod maską. Ale to przy okazji dam elektrykowi do sprawdzenia. Raz, że w 1 lampie nie ma leda, a 2 i tak muszę żarnik ksenonowy wymienić bo mi się spalił. Bez zdejmowania zderzaka się nie obejdzie. Nie bardzo mam warunki, więc zdany jestem na łaskę mechaników ;)

Na ali kupuje się tak samo jak na allegro. Teraz mają nawet payu. Ten kabelek urwany jest od rezystora, ale jak nie masz jednej żarówki to i tak lepiej wziąć nowy zestaw. Że zdjęciem zderzaka nie ma problemu. Kiedyś wymieniałem żarniki w lampach xenonowych pod blokiem.

Moja nisko siedzi, więc nie mam jak się dostać od spodu, żeby zderzak ściągnąć. A nowy zestaw wezmę, żeby w starym nie rzeźbić. To raczej w urlop, będzie więcej czasu.

Ja kupiłem na allie za 41zl a u Nas one były po 150zl 😊

Podeślij link na pw, to może i ja się skuszę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.