Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Adrian M

Zatrzymanie obywatelskie

Polecane posty

Witam kumpel przejechał na czerwonym świetle na kolejnych światłach podjechał do niego samochód Pan ubrany po cywilnemu w prywatnym aucie podszedł do kumpla i powiedział że jest policjantem pokazująć legitymację i zatrzymuje go obywatelsko za wykroczenie,następnie zadzwonił po drogówkę Ci przyjechali i dali mu mandat można tak?

Napisano (edytowany)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Nie wydaję mi się. Chyba, że zrobił ktoś coś poważnego wypadek czy jazda na "gazie". A tak niby jak ten pan udowodni, że twój kumpel przejechał na czerwonym ? Słowo przeciwko słowu. Dlatego nawet policja jeździ w 2 osobowym składzie, żeby było potwierdzenie. Niepotrzebnie przyjął mandat. No chyba, że gliniarz miał jakąś kamerkę i nagrał, bo inaczej to mógłby w wentyl cmoknąć ;)

A nawiasem mówiąc jaki ten nieumundurowany policjant musi być sku...n skoro taki nadgorliwy :D

Edytowano przez Cretux

masz rację niepotrzebnie przyjął mandat, nie było kamerki słowo przeciwko słowu.Przyjęciem mandatu przyznał się do winy

do tego te światła były na remontowanej drodze gdzie ruch odbywał się wachadłowo na przeciwko nie było żadnych aut dlatego pojechał te 100metrów na czerwonym ale pan władza jechał za nim i widział a gdyby był pierwszy pewnie sam by pojechał

Szkoda, bo nie dość, że kasa to pewnie pkt dali.  Że tak wspomnę. Miałem parę lat temu taką sytuację. Jechała przede mną policja "całe" 50 km/h chyba z nudów, to wyprzedziłem i jadę dalej. Patrzę siedzą mi na doopie, to starałem się trzymać prędkości. Ale po 15 km włączyli koguty i pajac przyczepił się, że gadałem przez telefon. A ja do niego, że chyba uważa mnie za idiotę, że ich wyprzedziłem po to, żeby gadać przez fon. Ale on dalej swoje. No to ja do niego: spotkamy się w sądzie, wezmę bilingi i zobaczymy czy fony były włączone. Koleś sprawdził mi samochód i odpuścił.

Dużo mu dali ?

300zł 6pkt

O jprd :czolo:

może niech złoży jakąś skargę powie że przyjął bo wie że z policją nie wygra a po sądach nie chce chodzić bo ktoś ma  zły dzień

Powiedz koledze, żeby na przyszłość nie przyjmował takich mandatów. Nawet jak jest 1 umundurowany policjant, to może cmoknąć. Pewnie sam zauważyłeś, że sami nie zatrzymują. Musi być ich min. dwóch

Jak ma czas i chęci ale teraz szkoda czasu

ja tam nie miałem nigdy kontroli drogowej  u mnie byłoby po dowodzie😀

Nigdy ? Taki przepisowy jesteś czy masz szczęście :D

wiem jak jechać żeby ich mijać

To faktycznie masz szczęście i wiesz ;) Ja to nie mam takiego. Tzn nie miałem bo na razie się udaję ale parę razy na kogutach za mną jechali, dowód to ze 4 razy mi zabierali, 2 razy chcieli mi na lawetę auto zabrać. Raz mało policjanta nie potrąciłem bo mi przed maskę wpadł za krzaków. Że o zdjęciach z fotoradaru nie wspomnę :D

Gość trafił na nadgorliwego policjanta. 

Teraz to już pozamiatane.

Policjant bez problemu mógł tak zrobić. Ba, nawet miał taki obowiązek.

Kwestia przyjęcia mandatu - stał się prawomocny z chwilą podpisania. Gdyby odmówił, sprawa poszłaby do działu wykroczeń, potem do Sądu Rejonowego i tam słowo przeciwko słowu lub słowo przeciwko kamerce/monitoringowi.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.