Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

mati254

Ciezkie odpalanie z20net

Recommended Posts

Witam mam problem z ciężkim odpalaniem mojego siga z silnikiem z20net po postoju lub rano musi długo kreci przez kilka sekund zaraz po zgaszeniu odpala dobrze. Dodatkowo gdy kreci a dodam trochę gazu to odpali od razu. Zero błędów może ktos miał tez taki problem i mógłby doradzić co może być z góry dzięki

Edited by mati254

Gaz jest?

Please login or register to see this quote.

To może wskazywać na zbyt bogatą mieszankę, skoro otwierasz przepustnicę to zwiększasz dawkę tlenu i mieszanka się nieco zuboży i łatwiej zapala. Może świece mają już powoli dość, może filtr powietrza?

tak gaz jest

Na początek do sprawdzenia czy reduktor albo wtryski nie puszczają gazu. Jeśli będzie ok to trzeba zająć się strojeniem

Wyłacz gaz, pojeździj trochę na samej benzynie. Przejedź się jeszcze dziś jak masz kiedy trochę km zrób i go zgaś i zobacz czy jak jutro odpalisz będzie dobrze. Jak tak to problem z gazem, reduktor może puszcza

Czy jest tak, że ten objaw zaczął się przy temperaturach około 20 stopni na dworze i tylko jak auto postoi kilka godzin? Po ciężkim odpaleniu falują przez chwilę obroty i potem jest już ok?

Można by tak  powiedzieć że jak temperatura zaczęła dochodzić do 20 to tak się dzieje bo od niedawna właśnie to mam :) może nie po kilku godzinach ale po jednej godzinie już tak jest. A co do falowania obrotow nie wiem jak to jest bo obroty faluja już jakiś czas i nie mogę się z nimi uporać 

Problem myślę że rozwiązany cały dzień jeździłem na samej benzynie i samochód normalnie odpala :)

Czyli nie tyle rozwiązany co wiadomo gdzie grzebać. Wtryski, reduktor albo regulacja

Zgadza się. Wielkie dzięki za podpowiedzi :)

Mam dokładnie takie objawy jak napisales

Ja też mam podobnie. Jaka przyczyna?

Wiem, że sonda lambda nie jest przyczyną, soft, ani lpg. Miałem te objawy praktycznie odkąd kupiłem samochód. Od tego czasu soft był zmieniany kilka razy, dołożony lpg, zmieniane wtryski, turbo, sonda lambda, wydech...

Został do sprawdzenia przepływomierz (myślę, że czujnik temp w przepływce może szwankować), czujnik temp w dolocie (choć u mnie pokazuje dobre wartości), może czujnik map i przepustnica.