Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mazi292

Check Engine, Odcinka obrotów do 4,5tyś.

Recommended Posts

Witam, mam problemik z moją vectrą a dokładnie X20XEV 97r. mianowicie zapala mi się check engine i odcina obroty, jak już się zapali to powiedzmy za godzinę, dwie jak odpalę jest już ok, nie świeci i jest wszystko dobrze nie mam pojęcia o co chodzi.

Chciałem kupić jakiś kabel diagnostyczny i sprawdzić jaki to błąd wypluje ale czytam że nie działają żadne ELM-y, inni piszą że działają więc już nie wiem czy jest sens to kupić, chodzi mi tylko o sprawdzenie błędu w silniku żadnych tam bajerów typu odczyty na bieżąco.

Czy coś takiego zadziała? -> 

Please login or register to see this link.

Chyba odcina od 4,5 obr. ;) Kolego czujnik położenia wałków rozrządu. Cuś takiego:

do błędów wystarczy takie coś:

Edited by Cretux

Byłem teraz na diagnostyce i wywaliło dwa błędy czujnik położenia wału i wałków..

Dodam że 3 tyg. temu rozrząd wymieniałem, i gość z diagnostyki kazał podjechać do mechanika u którego robiłem rozrząd czy aby rozrząd nie jest przestawiony aczkolwiek dziwne aby miał być przestawiony bo gdyby chyba tak było to by wystąpił ten błąd od razu ale nie wiem, jutro mam podjechać na sprawdzenie tego rozrządu i sprawdzi czy nie jest przestawiony ale mówi że niemożliwe bo by wywaliło od razu błąd...

A ten czujnik musi być oryginalny a nie może być jakiś zamiennik?

Please login or register to see this quote.

Niestety. Przy zamienniku to więcej jak pewne, że nie będzie działać. Zostaje Ci Siemens VDO

Wiedziałem że tak powiesz :D

Ale zobaczymy jutro co będzie miał do powiedzenia mechanik co robił rozrząd i dam znać

Please login or register to see this quote.

Ewentualnie możesz poszukać używanego ori ;) Większe prawdopodobieństwo, że będzie działać niż zamiennik.

Są 2 rodzaje czujników. Różnią się wtyczką. Jeśli chodzi o elm to jednym działa innym nie. W większości nie działa. Do odczytu błędów można użyć kabla od vw, albo bez żadnego kabla, na zworkę

Mam jakiś kabel od VW kkl ale u kumpla leży ale spróbuję z nim.

Wyczytałem jeszcze że można sprawdzić tak że odpalić silnik i odpiąć wtyczkę od czujnika jeśli auto nie zgaśnie to czujnik do wymiany prawda to?

Jest też tak że błąd wywala po nagrzaniu się silnika, na zimnym nie świeci check, jak wracałem to świecił się check, ale po godzinie jak ostygł odpalam i jest OK

Edited by mazi292

Ściągnij program abcom i próbuj. Powinno się połączyć. Nie kombinuj z odłączaniem bo to nic nie da. Sprawdź dla pewności ustawienie rozrządu i jeśli będzie ok to kupuj czujnik. Błąd może pojawiać się w różnych sytuacjach. Miałem niedawno taki przypadek, że wywalało tylko na zimnym a po rozgrzaniu było dobrze. Okazało się że czujnik był dość świeży, tylko że zamiennik.

No dobra byłem u mechanika i posprawdzał twierdzi że rozrząd jest ok ustawiony.

Wymieniłem czujnik na oryginał tyle że dorwałem używkę, dziś akurat przywieźli vectre na złom :D, dałem za to całe 30zł no i wymienione, na razie działa zobaczymy co dalej

Używka to zawsze ryzyko, ale może akurat dobrze trafisz.

No wiem że ryzyko ale z racji ceny można zaryzykować a dostałem tydzień gwarancji rozruchowej :D

Edited by mazi292

Wiadomo, zawsze lepiej niż zamiennik za 70 czy 80 zł

W VB mam pozakładane czujniki "zamienniki" i  śmigają aż miło. Ważne żeby kupić jakiejś porządnej firmy np. Bosh ;) Nie pchałbym się w niewiadome używki.

No już kolejny dzień bez Checka, więc można powiedzieć że udało się z tym czujnikiem :ok:

Miałeś szczęście :) Ja z używką ori nie trafiłem :P

Jeszcze zobaczymy ile pochodzi 😉 Oby jak najdłużej 😉