Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

tanielka

kontrolka poziomu płynu chłodniczego

Recommended Posts

Witam.

Z góry przepraszam za nowy temat, ale nie znalazłam odpowiedzi na swój problem na tym forum, a przeczytałam wszystko z tematu.. 

Może zacznę od początku... dwa miesiące temu zapaliła mi się w mojej Vectrze C kombi 2005 rok poliftowa silnik 1,9 CDTI 150 Km kontorlka niskiego poziomu płynu w chłodnicy. Okazało się, ze urwał się pływak. Kupiłam zbiornik i mechanik wymienił go na nowy. Przez dwa tygodnie był spokój, a potem znów zaświeciła się rzeczona kontrolka. Sprawdziłam poziom płynu i faktycznie był niski więc dolałam. Mój problem jest następujący: Obecnie poziom płynu nie ulega zmianie, nie przybywa go i nie ubywa, auto się nie grzeje, wentylatory działają, klima chodzi, nie ma wycieków. s Gdy silnik jest zimny kontrolka się nie zapala, ale gdy tylko temperatura dojdzie do 85 stopni natychmiast wyskakuje i świeci się już przy każdym uruchamianiu silnika w danym dniu. Na drugi dzień rano sytuacja się powtarza. Zimny silnik kontrolka się nie świeci, gdy 85 stopni wyskakuje... auto zachowuje się normalnie, nie ma żadnych wycieków. Kupiłam nowy korek... czy to może być wina czujnika?? 

dzięki za odpowiedzi bo powiem szczerze nie mam pomysłu.

tak może to być wina czujnika,też kupiłem zbiornik (zamiennik) i nadal świeci teraz mam zmostkowany i nie świeci  ,poprostu czasami muszę zerknąć pod maskę

dzięki za odpowiedź. Czyli demontujemy i oddaję do reklamacji :) zobaczymy co będzie dalej :)

Czy problem został rozwiązany?