Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

dioob

Alternator 1.9 cdti po wymianie mostka i regulatora ma przerwe w ładowaniu

Polecane posty

Witam mam problem z alternatorem, mianowicie siadło mi ładowanie podczas wyprzedzania . Komputer pokazywał 11,9V ,op-com też w tej granicy , wiec zdecydowałem się na wymontowanie alternatora i zawiezienie go do znajomego elektryka ,ten po sprawdzeniu wymienił mostek i regulator napięcia na nowy .

Naładowałem akumulator ,założyłem alternator ,wchodzę w menu ukryte i komputer pokazuje ładowanie w granicach 13,8-14.1 na postoju ,w czasie jazdy też ładowanie w granicy 14 V ale no właśnie po jakimś czasie ładowanie spada do 12v i zaświeca sie kontrolka  i zaraz po tym ładowanie wraca do 14 v , kontrolka oczywiście już nie gaśnie do ponownego odpalenia .

Panowie co to może być ,elektryk sugeruje mi że może to być sprzęgiełko  które co jakiś czas przepuszcza i w tym momencie zapala się kontrolka.Sam już nie wiem co o tym myśleć .Może ktoś miał podobny objaw.

Kable posprawdzane , zero rdzy ,akumulator ma 5 m-cy .,proszę o jakiś porady.

Panowie zauważyłem że kontrolka ładowania zapala mi się ok 3 minuty po rozruchu silnika ,nastepnie silnik delikatnie szarpnie  i  ładowanie wraca lecz kontrolka sie swieci cały czas.Co może sie załączać bądź wyłączać po około 3 minutach po rozruchu silnika . Nie wiem głupi jestem może świece żarowe gdzie szukać?

Sprawdź czy dobrze dokręciłeś kabel wzbudzający alternator.Ten mniejszy sterujący.

Napisano (edytowany)

Kable sprawdzone ,były dokręcone , nadal po 3 min zanika ładowanie i po zapaleniu się lampki na desce wraca.Obstawiam że coś skopciło stary mostek w alternatorze ,bo przed naprawą kontrolka też zapalała się po jakimś czasie ale ładowania już nie było.

Pytanie czy mogę odpalić auto  z odpiętym sterownikiem świec żarowych?

Edytowano przez dioob

Napisano (edytowany)

podobne objawy daje luźny pasek który się ślizga po kole..ale nie systematycznie po 3 min

Edytowano przez geranium

No właśnie , spadek napięcia następuje po około 3 min a 15 sekund póżniej ładowanie jest wzorcowe tyle że pali sie lampka ładowania.

Problem rozwiązany po zmianie regulatora na poprzedni oryginalny i prze lutowaniu szczotek problem znikł.Winowajcą był regulator napięcia ,jakiś zamiennik .

Temat do zamknięcia.

Witam wszystkich

To ja jeszcze na koniec wtrące swoje...

Miałem identyczne przejścia - również z "zastepczym" regulatorem ładowania. Puki co działa stary (napiecie w granicy 13,4V - ale kontrolka się nie świeci) a nowy poszedł do reklamacji. W sklepie oczywiście twierdzą, że to pierwszy taki przypadek w tej dekadzie...

A tak swoją drogą to ciekawe czy obaj mieliśmy takiego pecha czy coraz wieksze buble produkują.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.