Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dioob

Alternator 1.9 cdti po wymianie mostka i regulatora ma przerwe w ładowaniu

Recommended Posts

Witam mam problem z alternatorem, mianowicie siadło mi ładowanie podczas wyprzedzania . Komputer pokazywał 11,9V ,op-com też w tej granicy , wiec zdecydowałem się na wymontowanie alternatora i zawiezienie go do znajomego elektryka ,ten po sprawdzeniu wymienił mostek i regulator napięcia na nowy .

Naładowałem akumulator ,założyłem alternator ,wchodzę w menu ukryte i komputer pokazuje ładowanie w granicach 13,8-14.1 na postoju ,w czasie jazdy też ładowanie w granicy 14 V ale no właśnie po jakimś czasie ładowanie spada do 12v i zaświeca sie kontrolka  i zaraz po tym ładowanie wraca do 14 v , kontrolka oczywiście już nie gaśnie do ponownego odpalenia .

Panowie co to może być ,elektryk sugeruje mi że może to być sprzęgiełko  które co jakiś czas przepuszcza i w tym momencie zapala się kontrolka.Sam już nie wiem co o tym myśleć .Może ktoś miał podobny objaw.

Kable posprawdzane , zero rdzy ,akumulator ma 5 m-cy .,proszę o jakiś porady.

Panowie zauważyłem że kontrolka ładowania zapala mi się ok 3 minuty po rozruchu silnika ,nastepnie silnik delikatnie szarpnie  i  ładowanie wraca lecz kontrolka sie swieci cały czas.Co może sie załączać bądź wyłączać po około 3 minutach po rozruchu silnika . Nie wiem głupi jestem może świece żarowe gdzie szukać?

Sprawdź czy dobrze dokręciłeś kabel wzbudzający alternator.Ten mniejszy sterujący.

Kable sprawdzone ,były dokręcone , nadal po 3 min zanika ładowanie i po zapaleniu się lampki na desce wraca.Obstawiam że coś skopciło stary mostek w alternatorze ,bo przed naprawą kontrolka też zapalała się po jakimś czasie ale ładowania już nie było.

Pytanie czy mogę odpalić auto  z odpiętym sterownikiem świec żarowych?

Edited by dioob

podobne objawy daje luźny pasek który się ślizga po kole..ale nie systematycznie po 3 min

Edited by geranium

No właśnie , spadek napięcia następuje po około 3 min a 15 sekund póżniej ładowanie jest wzorcowe tyle że pali sie lampka ładowania.

Problem rozwiązany po zmianie regulatora na poprzedni oryginalny i prze lutowaniu szczotek problem znikł.Winowajcą był regulator napięcia ,jakiś zamiennik .

Temat do zamknięcia.

Witam wszystkich

To ja jeszcze na koniec wtrące swoje...

Miałem identyczne przejścia - również z "zastepczym" regulatorem ładowania. Puki co działa stary (napiecie w granicy 13,4V - ale kontrolka się nie świeci) a nowy poszedł do reklamacji. W sklepie oczywiście twierdzą, że to pierwszy taki przypadek w tej dekadzie...

A tak swoją drogą to ciekawe czy obaj mieliśmy takiego pecha czy coraz wieksze buble produkują.