Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

tomascor

Różnice w wyciszeniu

Polecane posty

Cześć 

Szukam może za słabo to wybaczcie, doszły mnie słuchy że są różnice w wyciszeniu między VC a Sig... Czy to prawda?? Jeśli tak to na czym polegają te różnice i ewnetualnie jak można zaadaptować do VC ?? 

Też bym chętnie bardziej/lepiej wyciszył kabinę. Można coś poprawić i gdzie? Ktoś ma jakieś pomysły? Chyba najbardziej hałasują koła.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Maty wygłuszające. Stosowane od lat w samochodach, jednakże w skromnej ilości, z uwagi na ich cenę.

Są różne, od samoprzylepnych i formowalnych na zimno, po tańsze, samoprzylepne, jednak te muszą być podgrzewane, chcąc zrobić z nich użytek. 

Drzwi przede wszystkim i klapa bagażnika. Można drzwi zrobić na dwojaki sposób; tylko między tapicerka i drzwiami bądź jeszcze między warstwami blachy drzwi, co da lepszy efekt. Maskę można również wygłuszać, a co do głośnych kół to jedynie można zmienić je na węższe, co przełoży się na mniejszą powierzchnię styku, a co za tym idzie hałas.

Maskę też? no nie, bez przesady, najważniejsza jest kabina, wygłuszenie maski od góry nic nie da bo i tak cały hałas idzie dołem. Ewentualnie może ściana grodziowa kabiny za silnikiem. Najprościej chyba zrobić błotniki w bagażniku, wystarczy zdjąć boczne tapicerki, tylko zastanawiam się czy efekt będzie zauważalny.

Polecam zdjąć przednie nadkola i zobaczycie ile tam jest wolnej przestrzeni w kierunku kabiny. U mnie fabryczna gąbeczka, która tam była latała sobie jak chciała.Zainwestowałem w grube  maty (koło 5cm grubości) i wypełniłem te dziuru tak by hałas nie miał jak tam przechodzić. I szum kół słysze dopiero od 60-70 km/h. A mam duże 18" koła😊

Wyciszac można wszystko, od dachu az po nadkola na zewnatrz. Za jakis miesiac puszcze pelna fotorelację z wyciszenia mojej vc. A jako ciekawostkę zapraszam na moj fp na fejsie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/uploads/emoticons/default_wink.png" alt=";)"> Car Comfort

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/uploads/emoticons/default_smile.png" alt=":)">

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Mam do was pytanie ponieważ dowiedziałem się nie wiem czy prawdy że za usunięcie( w pewnym stopniu) szumów wynikających z aero dynamiki przy wyższych prędkościach odpowiada pianka akustyczna a za wyeliminowanie głuchych dźwięków z np zawieszenia po przejechaniu np przez dziurę maty bitumiczne?? 

Pytam ponieważ nie chodzi mi o rozbudowę audio a o wyciszenie wnętrza przy prędkościach autostradowych. Czy wystarczy że użyje pianki czy muszę jeszcze maty nakleić i czy wystarczy że okleje tapicerkę drzwi i bagażnika?? 

Zeby wyciszyc VC musialbys zastosowac maty bitumiczne i na to maty piankowe na calej karoseri. Mam pianke na calej podlodze w bagazniku na nadkolach tylnych i efekt jest mizerny.Matami okleilem wewnatrz drzwi i efekt tez jest mizerny.Jedyne co to dzwiek zamykanych drzwi jest teraz wyciszony tz. nie ma odglosu kopania w puszke.Odrobinke lepiej graja glosniki.

Czyli na dobrą sprawę para w gwizdek, szkoda bo myślałem że jak zastosuje pianki w drzwi to nie będzie aż tak słychać tych szumów bocznych. Szkoda 😕

Wydaj pieniadze i poswiec czas na cos innego. Ewentualnie istnieja studia w ktorych mierzy sie wnetrze auta w ktorych strefach wyciszenie miejscowe polepszy komfort akustyczny. 

Czyli lepiej głośniej muzykę zrobić 😁. Dzięki za podpowiedź, faktycznie zainwestuje w co innego 😁... Dołożę kuniow i szum będzie nie ważny 😁... A na poważnie. Dziwi mnie taka sytuacja ponieważ w znienawidzonym Passatcie b5 (popatrzyłem na wytlumiania w A6 C5 nawalone gąbki)  napchalem między tapicerkę a drzwi pianki 7mm ( wtedy nie czytałem za wiele na ten temat) właściwie na pałę i efekt był piorunujący. Tu jest trochę inna konstrukcja tapicerki, wolałem zapytać nim zacznę rozbierać samochód. 

jakie zastosowałeś maty (firma, typ)? może nie dopasowane?? nie chce mi się wierzyć że VC nie da się wygłuszyć

Teraz tego to ja juz nie pamietam i nawet niechce mi sie przypominac.Jezeli twierdzisz ze wygluszenie czesciowe cos da to do dziela. 

nic nie twierdzę, po prostu zadaję pytania aby przeanalizować możliwe przyczyny

Tak więc decyzja zapadła teraz kwestia wolnego czasu, wezmę z pracy pianke do wyciszania i izolowania kanałów wentylacyjnych okleje drzwi i zobaczę, najmniej ingerencji a zobaczymy czy coś to da ☺️

Jak skonczysz to napisz jaki efekt.

Na podłodze też masz maty bitumiczne czy samą piankę?

Sama piankę. Tak wiem powinny być najpierw maty bitumiczne a na to pianka. 

Dałem na maskę pod "oryginalną matę GM" - tak bez wielkich nadziei - mate bitumiczna i piankę 10mm. Na postoju efekt nie jest jakiś powalający ale jest odczuwalny i to działa !

Gdy wymieniałem krzyżak w kolumnie kierowniczej to się zdziwiłem, że po wyjęciu tej gumy jest taka wielka "dziura". W tym miejscu, od spodu po prostu wali dźwiękiem, silnika, wydechu. Najlepszy efekt moim zdaniem powinno dać wygłuszenie matami i pianką od przedniej grodzi aż do tylnych foteli. Tutaj właśnie zbierane są dźwięki silnika i środkowej puszki (tłumika lub filtra DPF) W drugiej kolejności wytłumił bym dach - wtedy mamy wygłuszoną puszkę która mniej rezonuje. Drzwi są dość sztywne same w sobie i ich wytłumienie w głównej mierz poprawia jakość dźwięku z głośników w nich montowanych oraz tłumi odgłos z opon. Ale wyciszanie szumu opon to osobny temat.

Żeby koła się uciszyly to chyba trzeba nadkola wkleić tak mi powiedział facet od CA

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.