Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mtx8822

(Filmik) Tarcie, szuranie w Z19DTH

Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu walczę z szuraniem, tarciem w silniku..mechanik rozkłada ręce i nie wie gdzie szukać i co to może być..zaczęło się tak dziać po demontażu klap wirowych. Rozrząd założony nowy (4k km przejechane), pasek i rolki wielorowkowe nowe... Po tych wymianach nastąpił spokój na jakiś czas, teraz szuranie powróciło i jest dużo głośniejsze, mechanik obstawia sprężarkę klimy lub koło pasowe, ew. łożyska w pompie paliwa. Szuranie pojawia się tylko kiedy silnik jest zagrzany, na zimnym nic nie słychać. Czy ktoś miał podobny dźwięk i jest mi w stanie pomóc? Zamieszczam filmik z YT z dźwiękiem szurania. Czy znacie może jakiegoś ogarniętego mechanika lub forumowicza, który byłby mi w stanie pomóc z Łodzi lub okolic?

https://www.youtube.com/watch?v=jfeTgDSUG_A

U mnie dźwięk był kapkę inny,ale też na rozgrzanym silniku,przyczyną było zacierające się sprzęgło alternatora. 

Sprzęgiełko (ta rolka) też była wymieniona właśnie..