Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

amstaf34

Nie oryginalne radio i brak sterowania w kierownicy

Polecane posty

Witam,

Jestem nowy. Kilka dni temu kupiłem VC kombi, 2004, 1.9 cdti 150 km. Nie znam tego auta. To mój pierwszy opel. W samochodzie brakuje oryginalnego radia (cdr 2005) i nie działa komputer. Tylko główny ekran i ogólny, ze wszystkimi danymi. Brak możliwości wejścia w menu i zmiany czegokolwiek. Mieszkam w Niemczech, auto kupione tutaj i np chciałbym zmieni język interfejsu. Mam radio "jednopinowe"  Pionieera i widziałem na ebayu, że podobne radia mogą współpracować z kompem, ale musi być użyta "przejściówka", ale czytałem też na forum o rozkodowaniu radia przy zmianie na inny mode i przy zmianie wyświetlacza. Mam dwa pytania. Jak sprawdzić czy radio ma "przejściówkę" i wyeliminować któryś z problemów. Czy powodem braku sterowania w kierownicy jest brak "przejściówki", czy może jakieś błędy w rozkodowywaniu ?  O ile jest mowa o jakimś "rozkodowywaniu" w przypadku radia nie oryginalnego... Pytam o inny sposób sprawdzenia przejściówki niż wyciąganie radia. Nie znam się i nie wiem czy jest... Jeśli nie, jutro je wyciągnę. Bede wdzięczny za rady. Nie jestem jakimś specjalnym audiofilem i zastanawiam się co dalej. Kombinować z obecnym radiem, czy może zmienić na jakieś z nawigacją. W obecnym radiu chyba najlepszą opcją jest zestaw głośnomówiący, ale jednak wolałbym nawi... i teraz wasze doświadczenie. Lepsze oryginalne, wyższy model, czy któreś z tych "cudów" (zamienników) z bajerami ?

Jeśli temat był, przepraszam i do skasowania.

To zależy co byś chciał mieć i na ile masz możliwość montażu. Jeśli chcesz mieć dostęp do komputera to najprościej wstawić CDR 2005. Najmniej roboty. Navi oryginalne to np CD 70 + wyświetlacz CID. Ale trzeba zamontować antenę GPS i wymienić w kierownicy przyciski na rolki. Manetka wycieraczek z przyciskami też nie będzie potrzebna. A te cuda z bajerami to nie moja bajka ;)

Sam posiadam "stację" multimedialną z chin za 400 zł, navi BT 2 x usb dotykowy ekran i android, miałem poprzednio stockowe Opla i jest niebo a ziemia.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ok... wiec chyba wyleczyłeś mnie trochę z lepszego modelu... za dużo kombinacji...

A możesz podać model i jak to się ma do montażu ? Dekodowanie, przyciski na rolki, czy współpracuje bez tego ?

Tu poczytaj

w przedlifcie można się bawić :) ale o gustach się nie dyskutuje.

Dekodowanie zbędne, wyciągasz, wkładasz, rolki nie działaja, to jedyny minus. Zeepin to marka radia

Jak obsługujesz BC ?

Tak, w manetce wycieraczek, ale nie chodzi. Główny ekran, później ogólny i to tyle.

I dlatego jeśli chcesz mieć dostęp do BC, to musisz wrócić do oryginalnego radia. Lepszy ori zestaw to jak pisałem wyżej wiąże się z dodatkowymi sprawami. Ale będzie działać. Wszelkie stacje multi to coś za coś. Poza tym jak

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

napisał: de gustibus non est disputandum ;) Mi te bajery nie "leżą" w VC

I chyba wrócę do oryginału... nawi teraz to nie problem. Szkoda trochę głośno mówiącego... ogólnie patrze bardziej na bezpieczeństwo. Muza ok, ale bez przesady. Korzystając z okazji i wiedzy doświadczonych forumowiczów, może ktoś podeśle link do wymiany żarówek w przednich reflektorach ( zawsze staram się to robić sam, ale przy hondzie mnie uj strzelił), a komp pokazuje błąd, no i wytarty mechanizm wycieraczki pasażera, nie działa... tyle na dzisiaj. Niedomykanie tylnej szyby od strony pasażera to szczegół... póki co, jestem bardzo zadowolony z mojego pierwszego diesla i opla ☺️

Napisano (edytowany)

Ściągasz zderzak i wymieniasz ;) Sam muszę żarnik wymienić bo mi padł :D

Edytowano przez Cretux

Manetką przy kierownicy :>

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.