Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

amstaf34

Nie oryginalne radio i brak sterowania w kierownicy

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy. Kilka dni temu kupiłem VC kombi, 2004, 1.9 cdti 150 km. Nie znam tego auta. To mój pierwszy opel. W samochodzie brakuje oryginalnego radia (cdr 2005) i nie działa komputer. Tylko główny ekran i ogólny, ze wszystkimi danymi. Brak możliwości wejścia w menu i zmiany czegokolwiek. Mieszkam w Niemczech, auto kupione tutaj i np chciałbym zmieni język interfejsu. Mam radio "jednopinowe"  Pionieera i widziałem na ebayu, że podobne radia mogą współpracować z kompem, ale musi być użyta "przejściówka", ale czytałem też na forum o rozkodowaniu radia przy zmianie na inny mode i przy zmianie wyświetlacza. Mam dwa pytania. Jak sprawdzić czy radio ma "przejściówkę" i wyeliminować któryś z problemów. Czy powodem braku sterowania w kierownicy jest brak "przejściówki", czy może jakieś błędy w rozkodowywaniu ?  O ile jest mowa o jakimś "rozkodowywaniu" w przypadku radia nie oryginalnego... Pytam o inny sposób sprawdzenia przejściówki niż wyciąganie radia. Nie znam się i nie wiem czy jest... Jeśli nie, jutro je wyciągnę. Bede wdzięczny za rady. Nie jestem jakimś specjalnym audiofilem i zastanawiam się co dalej. Kombinować z obecnym radiem, czy może zmienić na jakieś z nawigacją. W obecnym radiu chyba najlepszą opcją jest zestaw głośnomówiący, ale jednak wolałbym nawi... i teraz wasze doświadczenie. Lepsze oryginalne, wyższy model, czy któreś z tych "cudów" (zamienników) z bajerami ?

Jeśli temat był, przepraszam i do skasowania.

To zależy co byś chciał mieć i na ile masz możliwość montażu. Jeśli chcesz mieć dostęp do komputera to najprościej wstawić CDR 2005. Najmniej roboty. Navi oryginalne to np CD 70 + wyświetlacz CID. Ale trzeba zamontować antenę GPS i wymienić w kierownicy przyciski na rolki. Manetka wycieraczek z przyciskami też nie będzie potrzebna. A te cuda z bajerami to nie moja bajka ;)

Sam posiadam "stację" multimedialną z chin za 400 zł, navi BT 2 x usb dotykowy ekran i android, miałem poprzednio stockowe Opla i jest niebo a ziemia.

Please login or register to see this quote.

Ok... wiec chyba wyleczyłeś mnie trochę z lepszego modelu... za dużo kombinacji...

A możesz podać model i jak to się ma do montażu ? Dekodowanie, przyciski na rolki, czy współpracuje bez tego ?

Tu poczytaj

w przedlifcie można się bawić :) ale o gustach się nie dyskutuje.

Dekodowanie zbędne, wyciągasz, wkładasz, rolki nie działaja, to jedyny minus. Zeepin to marka radia

Jak obsługujesz BC ?

Tak, w manetce wycieraczek, ale nie chodzi. Główny ekran, później ogólny i to tyle.

I dlatego jeśli chcesz mieć dostęp do BC, to musisz wrócić do oryginalnego radia. Lepszy ori zestaw to jak pisałem wyżej wiąże się z dodatkowymi sprawami. Ale będzie działać. Wszelkie stacje multi to coś za coś. Poza tym jak

Please login or register to see this link.

napisał: de gustibus non est disputandum ;) Mi te bajery nie "leżą" w VC

I chyba wrócę do oryginału... nawi teraz to nie problem. Szkoda trochę głośno mówiącego... ogólnie patrze bardziej na bezpieczeństwo. Muza ok, ale bez przesady. Korzystając z okazji i wiedzy doświadczonych forumowiczów, może ktoś podeśle link do wymiany żarówek w przednich reflektorach ( zawsze staram się to robić sam, ale przy hondzie mnie uj strzelił), a komp pokazuje błąd, no i wytarty mechanizm wycieraczki pasażera, nie działa... tyle na dzisiaj. Niedomykanie tylnej szyby od strony pasażera to szczegół... póki co, jestem bardzo zadowolony z mojego pierwszego diesla i opla ☺️

Ściągasz zderzak i wymieniasz ;) Sam muszę żarnik wymienić bo mi padł :D

Edited by Cretux

Manetką przy kierownicy :>