Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

KATORGA

Z20NET - rozrząd do wymiany? Video

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam, dźwięk nagrany dziś rano, nasilił się względem poniedziałku. Ustępuje po przejechaniu paruset metrów. Jednakże podczas dalszej jazdy silnik pracuje głośniej niż zwykle. Przy schodzeniu na niższy bieg też głośniej wyje. Na autostradzie przy prędkości 120km/h słychać cykliczne buczenie około 2s przerwa 1s i znów. Towarzyszą temu lekkie wibracje przenoszone do wnętrza samochodu od strony pasażera. Niestety tego mi się nagrać nie udało. Tydzień temu wymieniałem olej i filtry wszystkie, musieli coś rozlać na pokrywę jak widać, nie zajrzałem przy odbiorze. Stan oleju w normie. Dodatkowo do informacji dodam, że czeka mnie uszczelnienie wału, bo lekko mi się poci olejem od spodu po prawej stronie (pasażer), nie kapie, oleju nie ubywa, jeżdżę tak już ponad rok. Mocy nie ubyło, przy dodaniu gazu na luzie jak silnik już rozgrzany, słychać taki minimalny świst.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Druga sprawa, od czego jest ta kostka ze zdjęcia? Dziś ją zauważyłem, z tyłu silnika po lewej, owinął ją ktoś w jakaś siatkę plastikową która mi się rozpadła w palcach. Od zakupu musiała już tam być. Jak ją zabezpieczyć, jak to u was wygląda?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez KATORGA

Witam, na twoim miejscu nie uruchamiałbym silnika,brzmi jak rozrząd, trzeba zdjąć pokrywę i się okaże. Czy przed wymianą oleju było wszystko ok?

Napisano (edytowany)

poczytaj, jest temat i wiele porad i filmów

https://forum.vectraklub.pl/topic/151591-rozrzad-w-z20net/

ps

u Ciebie wygląda na uszkodzony napinacz

Edytowano przez siwy1538

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Westepne ogledziny wygladaja na napinacz. Wymieniac juz Wszystko przy okazji? 175400km przebieg

Ja przy 120 tys wymieniłem oba napinacze. Górny wg specjalisty od tych silników było delikatnie słychać. Ja nic nie słyszałem 😁 na pewno nie chodził jak twój ale po rozebraniu okazało się ze napinacz balansu stoi dęba i miałem szczęście ze płoza nie pękła.  Wymienione mam napinacze na ori plus koło na wale i ślizg przy napinaczu balansu. Oczywiście ustawione jak powinno być nowe uszczelki i uszczelniacz wału. Silnik chodzi bez zająknięcia. Od razu po zmianie napinaczy zalałem nowy olej. Przed ustawieniem potrafił czasem wyrzucić zapłon na wolnych teraz można kielonki stawiać na silniku 👍

1. Jakiej firmy kupić kompletny rozrząd, ktoś poradzi? Link?

2. Co bym mógł dodatkowo wymienić podczas wymiany rozrządu ?

Główny ori balans może być zamiennik plus pompa Skf lub Hepu do tego kpl uszczelek pasek pk i uszczelniacz na wał 

pozdro 

PK?

Pasek klinowy można tez pasek osprzętu jak zwał tak zwał 

Napisano (edytowany)

1. elementy wykorzystane do łańcucha głównego (komplet)

Numer producenta: 5636413

Numer GM: 55352124

Znajduje mi tylko FEBI i SWAG, ori gdzieś znajdę czy tylko ASO?

2. elementy wykorzystane do łańcucha wyrównoważania

numer GM 90537300 napinacz

numer GM 90537370 łańcuch

numer GM 90537299 listwa prowadząca łańcuch

numer GM 90537369 listwa prowadząca łańcuch

numer GM 90537336 listwa prowadząca łańcuch

3. pompa SKF 85 308

4. uszczelka pokrywy zaworów ELRING 068080

5. uszczelka pompy oleju ELRING 051930

6. uszczelniacz wałka pompy olejowej TOPRAN 205565

7. pasek klinowy wielorowkowy SKF VKMV5PK880

Jeszcze czegoś brakuje?

Edytowano przez KATORGA

Uderz do Prochoice- tu jutro dostaniesz odpowiedz co gdzie i za ile. Prochoice to sklep w którym pracuje jeden z klubowiczów- Kamil ma neta pociagnietego na ponad 300 km i zna ten silnik bdb. Dobierze Ci części w dobrych cenach i jak się zdecydujesz to za max 2 dni są u Ciebie. 

Polecam pełna profeska i wsparcie w wielu tematach 👍

Napisano (edytowany)

Może za późno też olej wymieniłem ;/ po 16tyś km, zmieniłem miejsce pracy i dziennie 55km robię tam i z powrotem + inne przygody i wychodzi około 400km na tydzień od Listopada. Z wyliczeń wyjdzie około 21tyś km do końca tego roku, wypadało by zmieniać olej i filtr oleju co 6 miesięcy teraz. Trzy razy wymieniałem już olej od kupna na Dexos2 5W30, taki był lany od początku z tego co wiem. Planowałem motul x-max 0W40 ale obawiałem się, że mi wycieknie przez wał bo jest rzadszy, wał do uszczelnienia bo poci mi się od strony pasażera z dołu, nie kapie, oleju nie ubywa. Miałem to robić na lato ale wyszło jak wyszło. No i niektórzy się dziwili czemu chcę taki olej rzadki (motul) wlać do starszego silnika eeh 🤔

Edytowano przez KATORGA

Wystarczy motul x cess 5w40 i nie lej już ori gm bo to słaby olej. Zmieniaj co 10 max 12 tys i będzie ok oczywiście po zmianie rozrządu a od strony skrzyni jak cieknie to kolejne koszty bo pewnie przy okazji sprzęgło pójdzie do wymiany 

Napisano (edytowany)

Wiem, że z wałka ale konkretnie które miejsce to nie wiem. Na razie się tym nie przejmuje. Jutro się dowiem od mechanika co jest przyczyną tego dźwięku z filmiku. To buczenie podczas jazdy szybszej się wydłużyło w czasie, wcześniej były 2 sekundy i przerwa teraz jest 5-6s i przerwa krótka. Buczenie takie stłumione razem z lekkimi wibracjami albo to są same wibracje trudno ocenić, które czuć w środku samochodu, widać na lusterku wstecznym jak przez wibracje się widok rozmywa 😜

Edytowano przez KATORGA

Napisano (edytowany)

Rozrząd do roboty. Nie pozwól wymieniać bez blokad. W tym silniku sa niezbędne bo nie ma znaków 

Edytowano przez DamianSig

Napisano (edytowany)

Dam znać co i jak jutro 🙂                              

Mechanik zaspiewal za to Wszystko Z Wymiana 3700zl xD

Edytowano przez KATORGA

siwy1538 podlinkował Ci temat o rozrządzie w z20 net. Dużo tam jest informacji na temat o który pytasz.

Jak byś poczytał to dowiedział byś sie, np.  że pasuje zestaw rozrządu oryginał z Insigni do VC i jest duzo tańszy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.