Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
maselek

Elektrozawory KZFR

Polecane posty

Witam. Koledzy poczytalem sporo na ten temat ale mam jeszcze takie pytanko. Kiedy odkrece i wyciągne elektrozawór z silnika czy narażam sie na duży ubytek oleju??? Chciałbym wyjąć oby dwa i ewentualnie usunąc z nich "sitka". I jeszcze jedno, czym najlepiej je wymyc? 🤔

Można je wyjąć bez problemu. Olej nie wycieknie bo spłynie na dół a zawory są na samej górze. Najlepiej przemyć je benzyną. 

Trochę wycieknie. Trzeba podłożyć jakaś szmatę

Napisano (edytowany)

Dzieki za szybką odpowiedz. Postaram sie w wolnej chwili je wyjąć, zdjąć sitka jesli są i wyczyscic. 

Edytowano przez maselek

Trochę wycieknie . Wyciągałem z 1.6 i sitka były czyste. Przebieg 160tys

Ja chce sie pozbyć tych sitek 😋

Nic to nie daje. 

Daje. U mnie lekko klekotało na wolnych obrotach. Po zdjęciu sitek przestało. Krócej stukają też po uruchomieniu

Jak widac czasem pomaga. Czynnosc ta jest tez zalecana przez mechaników którzy specjalizują sie w Opelkach (ASO tez nie protestuje). U mnie występuje bardzo krótkie stukanie (okolo 2sek.) przy rozruchu po calej nocy stania autka. Przy najblizszej okazji biore sie za to. 😎 O efektach postaram sien napisac.

Cześć 

ja u siebie też usuwałem te sitka i jak klekotało podczas odpalenia tak dalej stuka wiec nic to nie dało :-/ 

Panowie mam pytanko. Lepiej wyciągać te elektrozawory na ciepłym czy na zimnym silniku??? Mam tez obawy czy po wyjeciu i ponownym wlozeniu tych zaworow nie pojawi sie wyciek oleju lub nieszczelnosc.

Jeszcze sie za to nie zabrales? To chwila roboty i wyciagniete:) u mnie byl troche cieply silnik j zadnego wycieku 

Hehe troche sie z tym ociągam bo jakos nie moge znalezc troche wolnego czasu, obowiazki zawodowe i rodzinne utrudniają zabieg 😫 Ale juz coraz blizej, dzis kupilem benzynke ekstrakcyjną do przemycia zaworów. 😜 Dziekuje za porady.

No panowie musze sie pochwalic ze operacja usuniecia "sitek" na elektrozaworach zostala wykonana. Sitka nie byly zbyt brudne, jadno sie rozlecialo zaraz po wyjeciu. Po wywaleniu sitek zawory dokladnie wymylem i zamontowalem spowrotem. Troszke oleju wycieklo ale nie duze ilosci. Przy pierwszym rozruchu troszke zastukalo ale duzo ciszej i krócej niz przy normalnym rozruchu rano. Zrobilem krotką jazde próbną i chyba wycieków oleju nie bedzie z pod zaworów (oringi wyglądały dobrze). Teraz zobacze czy sa jakies efekty po dluzszym postoju, poinformuje o tym. Dołączam kilka fotek z zabiegu...👍

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

No wiec drodzy forumowicze dzis po calej nocy odpalilem fure po usunieciu sitek z elektrozaworow. Efekt? W skali od 1 do 6 dał bym 4. Napewno jest krócej slychac stukniecie i ciszej. Przedtem dźwięk byl bardzo wyrazny i dluzszy. Ogólnie wyciszylo sie prawie calkiem. Oceniam zabieg jako warty wykonania i polecam. Nie jest to trudne i mozliwe do wykonania bez korzystania z warsztatu, ja zrobilem to pod blokiem na parkingu. 

u mnie też na początku było cziszej a poźniej dalej to samo :) pare dniu temu wymieniałem olej oraz robiłem płukankę i też jest lepiej ale jak długo ? :) jedno koło ma już u mnie luz 

Tez zamierzam za nie dlugi czas wymienic olej i filtr. Zastanawiam sie nad wyborem filtra oleju, to tez ma znaczenie. Podobno dobre są FILTRONA polskie, te z zaworkiem... No i najwazniejsze, nie wiem czy stosować jakąś płukanke czy nie. Naczytalem sie roznych opinii na ten temat, mechanicy tez mają zdania podzielone. Sam nie wiem....🤔 

Na od dwóch wymian oleju używam tego filtrona i nic to nie daje, na świeżym oleju jest lepiej przez kilka tygodni a później to samo. Co do płukanek to używałem i nic złego się nie stało.

no ja uzyłem filtra MANN+HUMMEL nr HU 612/2 ,olej motul 8100 x-clean 5w40 oraz płukanki LIQUI MOLY Engine Flush Pro-Line no i jak narazie jest duzo lepiej nawet mam wrazenie ze chwilowo auto sie lepiej zbierało ale teraz dalej zamula :-/ z tego co poczytałem dużo osob po wymianie kół oraz rozrządu zauważyli poprawę dynamiki auta i mniejszego spalania :)

Dziekuje Panowie za rady. Z wymianą kół zmiennych faz rozrzadu chce sie wstrzymac jak dlugo sie da, chociażby ze wzgledu na dosc duze koszty. Czasem po wymianie kola znow stukaja bo na przykład winna jest siadająca pompa oleju (male cisnienie) lub zabrudzone kanaliki olejowe. Tak naprawde chcialbym wykorzystac wszystkie opcje zanim przystąpie do wymiany KZFR. Narazie po usunieciu sitek i czyszczeniu elektrozaworow jest duzo lepiej, auto nawet wydaje mi sie lepiej sie zbiera i prawie wogole nie chalasuje przy rozruchu po dluzszym postoju (cala noc). Nie bede sie stresowal na zapas ale zamierzam caly czas dzialac. Nastepny ruch to wymiana oleju i filtra (chociaz na obecnym oleju zrobione dopiero okolo 8tyś km). 😎 Wymianka z płukanką jesli nie pomoze to chyba nie zaszkodzi 🤔 

Tak jak pisałem wyżej chwilowo bedzie lepiej ale pozniej dalej to samo 😕 ja juz sie przymierzam czesci nie caly tyś zl bez zaworow no i pkus robota tragedii niema

No no jasne. Dolicz sobie przy okazji nowy rozrząd i niech dojdzie szlifowanie zaworów (u mnie 25zl. sztuka) plus uszczelniacze i robocizna... Moze w 1,5 tyś sie zmiescisz.... I to jest spoko? Dodam tylko ze pół roku temu kupiłem cały silnik za 1400 zl. 😂

Napisano (edytowany)

to juz koszta z rozrządem ale bez elektrozaworów bo o nie mi chodziło  :) a jesli chodzi o robote to znajomy za około 300 do 400 zrobi 

Edytowano przez dymek87s

No jesli dojdą elektrozawory to w orginale ok. 300zl. szt. Zamiennik widzialem za 190zl. Za robocizne mechanior mi powiedzial 400zl. Wiec jesli juz by robic wszystko kompleksowo to moze w 2,5 tys. by sie czlowiek zmiesci a to juz spora kwota 🙁

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.