Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

mateusz1120

Tuleje sanek Vectra C 1.9 CDTI 120 KM

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam wszystkich posiadaczy Vectry C :) od niedawna stałem się posiadaczem mojej Viki i od tego momentu jestem nowym forumowiczem. Jest to  mój pierwszy temat na forum. Mam problem dotyczący stuknięć w Vectrze. Od jakiegoś czasu zauważyłem dosyć dziwne pojedyncze czasem podwójne uderzenie ( stukanie ) w przednim zawieszeniu podczas jazdy . Gdy wjeżdżam na rondo to słychać stukniecie a potem jak zjeżdżam z ronda to ponownie słychać pojedyncze uderzenie. Podobnie dzieje się gdy skręcam na małym skrzyżowaniu również słychać stukanie  następnie gdy odkręcam kierownicą by wyprostować koła ponownie słychać stuknięcie. Ostatnio zauważyłem że podczas zawracania ( na kilka razy ) na drodze również dzieje się podobnie. Sytuacja mnie przerasta byłem na stacji diagnostycznej i pan dokładnie sprawdził wszystko i nic znalazł, powiedział jedynie że tuleje wahacza są dobre, drążki, końcówki i sworznie też są w dobrej kondycji. Powiedział że to mogą być przednie tuleje sanek. Piszę tutaj na forum do Was aby się upewnić czy to faktycznie mogą być one i  czy można wymieniać tylko sam przód ?  Proszę o wszelkie informacje kto miał podobne doświadczania z vectrą C.

PS. Podczas postoju na parkingu i kręcenie kierownicą nie słychać stukania. ;)

Edytowano przez mateusz1120

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dużo już nie zostało - do sprawdzenia masz jeszcze poduszki silnika ewentualnie coś z przegubem zewnętrznym. Pojeźdź po parkingu tak jak po rondzie, raz w lewo, raz w prawo i nasłuchuj. Stukanie stukaniu nierówne ale coś to rondo i skręcanie sugeruje problem z przegubem półosi.

Napisano (edytowany)

Z tego co za obserwowałem kiedyś w poprzedniku vectry w astrarze f to jak mi się uszkodził przegub to ciągle coś stukało, tak jakby coś przeskakiwało a w tym przypadku jest troszkę inny dźwięk pojedyncze uderzenia ;)

Edytowano przez mateusz1120

Miałem wolną chwilę wieczorem i sprawdziłem vectrę  na parkingu. Kręciłem ósemki po placu raz w jedną stronę raz w drugą. Stuknięcia słychać gdy auto się przekręca na drugą stronę tzn gdy zaczynam robić ósemkę skręcam w prawo słychać stuknięcie, potem gdy skręcam w lewo ponownie słychać stuknięcie i cisza. Gdy jeżdżę przez chwilę w lewo to nic nie słychać dopiero jak skręcam ponownie w prawo to słychać stuknięcie i znowu cisza. Dzieje się identycznie jak wjeżdżam na rondo najpierw w prawo i jest stuknięcie potem w lewo na rondzie i też stukniecie i na końcu jak zjeżdżam to ponownie w prawo i uderzenie.

Ha - u mnie też czasem zaczyna tak na rondzie postukiwać... Do sprawdzenia mam łączniki stabilizatora.

Łącznik stabilizatora oraz inne elementy zawieszenia są w porządku wszystko sprawdzone, przeguby też sprawne 😀 problem rozwiązany poluzowała się śruba od mocowania przednich sanek. Po dokręceniu jej o prawie dwa obroty problem znikł. 😊

Łącznik stabiliztora oraz inne elementy zawieszenia są w porządku wszystko sprawdzone, przeguby też sprawne 😀 problem rozwiązany poluzowała się śruba od mocowania przednich sanek. Po dokręceniu jej o prawie dwa obroty problem znikł.

Napisano (edytowany)

O kurka, któraś przednia czy tylna śruba? Musze jutro zobaczyć u siebie.

Po sprawdzeniu - u mnie to jednak łączniki stabilizatora.Wytrzymały ponad 110 tyś km.

Edytowano przez kemoth

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.