Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

jacek24

Potrzebna Pomoc w sprawie błędu.

Recommended Posts

Drodzy koledzy zaświeca mi sie samochód z kluczykiem.Dodam ze autko jeździ normalnie. Vectra C kombi 2007 1.9 CDTI po lifcie. Po z czytaniu błędu wyskakuje: Błąd czujnika 1+2 temperatury spalin. Ciekawe. Może coś poradzicie zanim będę musiał odwiedzić serwis OPLA :( :(  Z góry dzieki i pozdrawiam

Blad jakiego czujnika? Napisz kody bledow

Przykro mi ale nie spisałem.

Bylo by latwiej

Please login or register to see this quote.

Jeśli masz kanał lub podnośnik, to musisz zerknąć na puszkę od dpf, tam masz czujnik temperatury

1 czujnik temperatury jest przykręcony do katalizatora

2. czujnik temperatury jest przykręcony do puszki dpf (jak na zdjęciu)

sprawdź najlepiej obydwa

Ale Ja obstawiam problem w dpf z czujnikiem, u mnie był taki problem, że kable które wychodziły z czujnika temperatury, gdzieś najeżdżałem autem i naderwało mi je, po zlutowaniu oraz nałożenia termokurczek i zabezpieczenie pomogło i nie mam już z czujnikiem problemu.

Please login or register to see this attachment.

Dzis wjechałem viki na kanał zeby odkrecic i przeczyscic na początek czujnik temp. w DPF i co sie okazało.Ledwo dotknalem kluczem nakretke czujnika a odleciala mi cala ta wspawana tulejka w ktora przykreca sie czujnik. Nie mam zdjecia ale posłuże sie kolegi powyżej. Tylko zaznaczylem kolorem niebieskim.Czeka mnie jutro spawanie tego , tylko musze zdemontowac na zewnatrz.

Pytanie moje jest takie jesli byly przedmuchy w kolo tej tuleji bo byla popekana w kolo to czy to moglo wyswietlac błąd czujnika???? Sam czujnik jest czysciutki.

Ciezko to sprecyzowac, poniewaz jesli w kolo tej tulejki byly pekniecia a sam czujnik latal, to uklad w tym miejscu nie byl szczelny. Aby w sobie sam czujnik sie uszkodzil to male prawdopodobienstwo. Raczej po regeneracji powinno wszystko wrocic do normy. Powodzenia

Koledzy tuleja wspawana i czujnik odzyskany i wkrecony spowrotem.Łatwo nie bylo bo od temperatury  zgrzał sie z tuleja.Mam nadzieje ze juz nie wywali mi błędu czujnika i że to było jego powodem. Dzieki Pozdrawiam

Mam jeszcze jedno pytanie na zdjeciu powyżej widac ze do DPF-a ida 2 wężyki z paliwem, a u mnie idzie tylko jeden. Czy to normalne. Dodam ze filtr wypala sie normalnie.

Edited by jacek24

???????

czy to normalne???????

To są wężyki podciśnienia do czujnika, poliftowy DPF ma tylko jeden starszy ma dwa wężyki.

Edited by neseser

Moj polift z 11/2005 ma dwa wężyki.

Polift tylko nadwozia masz nie silnika i osprzętu później zmienili i poprawili trochę rzeczy (wtryski, banany itd)