Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

saysus

Szumy na każdym biegu M32

Recommended Posts

Witajcie koledzy,
Naczytałem się informacji o wadliwości naszych skrzynek M32 i chciałbym prosić o poradę i diagnozę czy właśnie nastała chwila na moją czy to może jeszcze coś innego?
Vectra C lift 2008 GTS 120KM M32 najechane 200 tyś.
Przed wyjazdem za granicę wszystko było OK tj. brak jakichkolwiek szumów, szmerów czy innych dziwnych odgłosów z pod maski. Zrobiłem 2 tyś. km i wróciłem do domu. Po kilku dniach zauważyłem coś dziwnego.
Na każdym biegu pojawił się szumy, a raczej takie ciche "yymmyymmyymmyymmyymm" coś jak dźwięk jadąc na wstecznym, ale bardzo cichy, słyszalny tylko z kabiny.
Na 1 i 2 jest prawie niesłyszalny; na 3, 4, 5, 6 jest wyraźnie słyszalny i razem z zwiększającą się prędkością zmienia się. Nie jest głośniejszy, ale po tym dźwięku można słyszeć, że auto przyspiesza.
Po odpuszczeniu pedała gazu lekko cichnie, ale nie ustaje. Lewarek zmiany biegów jest nieruchomy, nie porusza się przód i tył przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu. Biegi wchodzą ładnie, nie chaczą.
Na postoju jak wcisnę pedał sprzęgła to słychać z pod maski delikatny szum, który ustaje jak zwolnię pedał sprzęgła.
Miałem kiedyś okazję słyszeć jak pada skrzynia M32 u brata w oplu. Lewarek wędrował mu znacząco przód-tył, szumy początkowo były na 5 i 6 biegu. Problem na biegu wstecznym auto nie jechało płynnie tylko szarpało.
Później już w ogóle nie mógł wbić ani 5 ani 6, a na 1 i 2 coś strasznie rzęziło. Była tylko 3 i 4 i przy zwolnionym pedale sprzęgła masakryczne szumy ze skrzyni, które cichły tylko po wciśnięciu sprzęgła.
U mnie objawy są inne, ale czy to oznaka początku końca mojej skrzyni czy może coś z kołem zamachowym czy dociskiem sprzęgła? Czy może jeszcze inne łożysko może mieć takie objawy?

Pozdrawiam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie trywialne pytanie: masz olej w skrzyni? Nic nie wspomniałeś, a przechodzisz od razu z grubej rury do łożysk. Może masz wyciek i skrzynia chodzi na w pół sucha? Przy okazji nawet jeśli wycieków nie będzie możesz się pokusić o jego wymianę, drogo nie będzie a jakiś bezinwazyjny krok wykonasz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please login or register to see this quote.

Skrzynia suchuteńka bez wycieków czy zapoceń. Zapomniałem o tym nadmienić, ale kilka dni temu wymieniłem olej na polecany wszem i wobec FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 (2,5l).
Wylało się sporo, prawdopodobnie jeszcze oryginalnego oleju bo w kolorze czerwonym.
Po wymianie oleju bez zmian.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...