Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Cinool

Napinacz pasów / Błąd B0022

Recommended Posts

Podobne posty znalazłem ale według mnie żaden nie wyczerpał tematu.

Chodzi o błąd airbaga a konkretnie:

B0022 - Za niska rezystancja obwodu napinacza pasów pasażera
(0E) - Obecny

Taki błąd pokazał mi OPCOM (oczywiście czerwona kontrolka na desce też jest), więc pomyślałem, że wymienię napinacz bo w internecie można znaleźć za nieduże pieniądze i będzie z głowy. Problem pojawił się w momencie, w którym okazało się, że są napinacze z jedną lub dwoma kostkami. No to odkręciłem fotel żeby sprawdzić jaki ja mam zamontowany i jest to napinacz na jedną kostkę ale mam dwa gniazda. W tym momencie pojawia się pytanie:

- Jaka jest różnica w napinaczach z jedną i dwiema kostkami ?

Auto kupiłem już z tym błędem. Wiem, że fotele były przekładane dlatego pomyślałem, że sama wymiana napinacza pomoże bo fotele mogły pochodzić z powypadkowego auta. 

Niestety będąc na warsztacie nie pomyślałem żeby sprawdzić jak to wygląda pod fotelem kierowcy (czy napinacz też ma jedną kostkę a jest instalacja na dwie).

- Ale czy jeżeli napinacz byłby wystrzelony to zapięcie pasa nie powinno być wyraźnie niżej ?

Po kasowaniu błedów opcomem powyższy kod nadal się pojawia - chyba, że błędy airbaga trzeba jakoś inaczej kasować lub konieczny jest Tech ?

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu :)