Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

mateusz98719

vectra c 1.8 122km szarpie przy przyspieszaniu

Recommended Posts

Witam, mam pytanie. Otóż oglądałem ostatnio samochód do kupna i wszystko wydaje się okej z jednym problemem.

Może zacznę od początku. Najpierw podjechałem na stacje diagnostyczną i sprawdzili spaliny, ogólnie całe podwozie i tak dalej.

Zawieszenie, silnik i ogólnie cały stan samochodu jest naprawde bardzo dobry. Spaliny na benzynie wyszły wręcz perfekcyjnie, lecz na gazie wyniki były trochę dziwne. Mechanik powiedział że trzebaby podjechać do gazownika żeby to ogarnąć i on podejrzewa lambdę.

Problem polega na tym, że przy spokojnej jeździe podczas przyspieszania samochód zaczyna szaprać. Na gazie jakoś 2 razy bardziej niż benzynie. Gazownik dzisiaj po jeździe stwierdził że albo świecie do wymiany, albo cewka zapłonowa. 
W skrócie: samochód w stanie idealnym po każdym względem, jedynie przy przyspieszaniu szarpie. 
Opel Vectra C 2003r 1.8 122km. 
Cena to z 10 tysięcy przedający zszedł na 9000. 
W tym roku pod koniec sierpnia będzie mijało 10 lat od założenia gazu i czekała mnie będzie homologacja.

Co sądzicie? Kupić ten samochód za 9000 i spróbować wymienić świecie i ew. cewke zapłonową czy jednak lepiej się w to nie pchać? Mechanik stwierdził że silnik jest w świetnym stanie. 

Please login or register to see this quote.

Przecież to żaden wydatek , jak masz diagnozę że to tylko to wymiany 

Gazownik powiedział że prawdopodobnie świeca, lub cewka. Nie wskazał, że na 100% to jest powodem. Może to być i kwestia kilku groszy a może być również większy wydatek i wtedy może być problem dlatego pytam na forum co inni by zrobili na moim miejscu 😶

właściciel mógłby kupic te świece ewentualnie używaną cewkę wydałby 200zł i auta by się już pozbył

Dokładnie. Może pogadaj z nim, żeby zainwestował parę zł w tą cewkę i świeczki. 

Objawy wskazują na to, że to właśnie cewka lub świeczki ale pewności nie ma nigdy w 100%.

Druga sprawa, że kupując używaną cewkę istnieje prawdopodobieństwo 50%, że trafisz również taką z przebiciem. Najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem jest wsadzenie nowej cewki lub chwilowa podmiana z samochodu, w którym cewka jest w 100% sprawna.

Ja bym wyjął cewke i ją obejrzał. U mnie przy takich objawach jak wyjelem cewke to na dwuch świecach doslownie sie rozsypała. Po załozeniu nowej autko smiga jak nowe. Roboty na dosłownie 5 minut.