Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

mateusz98719

vectra c 1.8 122km szarpie przy przyspieszaniu

Polecane posty

Witam, mam pytanie. Otóż oglądałem ostatnio samochód do kupna i wszystko wydaje się okej z jednym problemem.

Może zacznę od początku. Najpierw podjechałem na stacje diagnostyczną i sprawdzili spaliny, ogólnie całe podwozie i tak dalej.

Zawieszenie, silnik i ogólnie cały stan samochodu jest naprawde bardzo dobry. Spaliny na benzynie wyszły wręcz perfekcyjnie, lecz na gazie wyniki były trochę dziwne. Mechanik powiedział że trzebaby podjechać do gazownika żeby to ogarnąć i on podejrzewa lambdę.

Problem polega na tym, że przy spokojnej jeździe podczas przyspieszania samochód zaczyna szaprać. Na gazie jakoś 2 razy bardziej niż benzynie. Gazownik dzisiaj po jeździe stwierdził że albo świecie do wymiany, albo cewka zapłonowa. 
W skrócie: samochód w stanie idealnym po każdym względem, jedynie przy przyspieszaniu szarpie. 
Opel Vectra C 2003r 1.8 122km. 
Cena to z 10 tysięcy przedający zszedł na 9000. 
W tym roku pod koniec sierpnia będzie mijało 10 lat od założenia gazu i czekała mnie będzie homologacja.

Co sądzicie? Kupić ten samochód za 9000 i spróbować wymienić świecie i ew. cewke zapłonową czy jednak lepiej się w to nie pchać? Mechanik stwierdził że silnik jest w świetnym stanie. 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Przecież to żaden wydatek , jak masz diagnozę że to tylko to wymiany 

Gazownik powiedział że prawdopodobnie świeca, lub cewka. Nie wskazał, że na 100% to jest powodem. Może to być i kwestia kilku groszy a może być również większy wydatek i wtedy może być problem dlatego pytam na forum co inni by zrobili na moim miejscu 😶

właściciel mógłby kupic te świece ewentualnie używaną cewkę wydałby 200zł i auta by się już pozbył

Dokładnie. Może pogadaj z nim, żeby zainwestował parę zł w tą cewkę i świeczki. 

Objawy wskazują na to, że to właśnie cewka lub świeczki ale pewności nie ma nigdy w 100%.

Druga sprawa, że kupując używaną cewkę istnieje prawdopodobieństwo 50%, że trafisz również taką z przebiciem. Najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem jest wsadzenie nowej cewki lub chwilowa podmiana z samochodu, w którym cewka jest w 100% sprawna.

Ja bym wyjął cewke i ją obejrzał. U mnie przy takich objawach jak wyjelem cewke to na dwuch świecach doslownie sie rozsypała. Po załozeniu nowej autko smiga jak nowe. Roboty na dosłownie 5 minut.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.