Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam

Na wstępie zaznaczę, że próbowałem szukać w istniejących tematach pytań i odpowiedzi, które mnie interesują, ale może nie znam odpowiedniej terminologii i w nic nie trafiłem. Poproszę o przekierowanie do odpowiednich tematów jeśli już takie istnieją i/lub podanie odpowiedniej terminologii. Dodatkowo nie jestem pewien, czy wybrałem odpowiednią kategorię, ale najbardziej mi to wszystko podchodzi pod elektrykę.

1. Posiadam Vectrę 1.9 CDTI 120 km 2005 rok. Jest w niej zamontowany zestaw głośnomówiący (wpisywałem w wyszukiwarce "telefon/zestaw głośnomówiący/telefoniczny" do obsługi starszego modelu Nokia (zdjęcia w załączniku) - wygląda to trochę na oryginalnie zamontowany sprzęt z którego zupełnie nie korzystam i nie będę korzystać. O ile udało mi się odpiąć uchwyt na sam telefon (wcześniej był już strasznie zmaltretowany przez poprzedniego właściciela, co uniemożliwiało jego prawidłowe wpięcie i latało na wszystkie strony), o tyle całego skóropodobnego mocowania nie jestem w stanie zdjąć. Na jednym ze zdjęć widać, że kabel poprowadzony jest gdzieś pod plastikowym elementem/listwą, który/a przebiega nad schowkiem pasażera i radiem, a przy podsufitkach dodatkowo dynda sobie mikrofon od tego ustrojstwa ( też zdjęcia w załączniku )
PYTANIE - Czy jestem w stanie sam to całe urządzenie zdemontować? Domyślam się, że musiałbym pozdejmować elementy takie jak obudowa przy radiu i podsufitkach, ale czy warto za to zabierać się samemu, czy może jest ktoś w poznaniu, kto potrafiłby się tym zająć?

2. Mam też problem z pokrętłem(?) obsługującym siłę nawiewu i klimatyzację - mianowicie przy kręceniu nim bardzo trudno uzyskać zamierzony efekt - pokrętło jakby się ślizga i nie przekazuje odpowiednich wartości - jak na moje wygląda jakby coś w środku było zużyte i nie reaguje na kręcenie oraz na wciśnięcie w celu potwierdzenia jakiejś opcji. Samo pokrętło " przeskakuje " i czasem reaguje, ale wymaga to nie lada cierpliwości.
PYTANIE - czy wystarczy coś w środku wyczyścić, czy trzeba będzie wymieniać jakieś elementy?

Czy jest ktoś w stanie polecić osobę zaufaną, która mogłaby się tym zająć?

Pozdrawiam!

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do pkt.2

W skrócie - poprawienie lutów enkodera. Mi pomogło na samo działanie przycisku. Na kręcenie pomógł kontakt spray.

Co do pkt. 1 to nie nie będę pomocny ale podejrzewam, że o ile ten element nie jest zespolony z obudową konsoli to pewnie da się go jakoś rozkręcić od środka. Proponowałbym wyjęcie radia i sprawdzenie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...