Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

Witam

Na wstępie zaznaczę, że próbowałem szukać w istniejących tematach pytań i odpowiedzi, które mnie interesują, ale może nie znam odpowiedniej terminologii i w nic nie trafiłem. Poproszę o przekierowanie do odpowiednich tematów jeśli już takie istnieją i/lub podanie odpowiedniej terminologii. Dodatkowo nie jestem pewien, czy wybrałem odpowiednią kategorię, ale najbardziej mi to wszystko podchodzi pod elektrykę.

1. Posiadam Vectrę 1.9 CDTI 120 km 2005 rok. Jest w niej zamontowany zestaw głośnomówiący (wpisywałem w wyszukiwarce "telefon/zestaw głośnomówiący/telefoniczny" do obsługi starszego modelu Nokia (zdjęcia w załączniku) - wygląda to trochę na oryginalnie zamontowany sprzęt z którego zupełnie nie korzystam i nie będę korzystać. O ile udało mi się odpiąć uchwyt na sam telefon (wcześniej był już strasznie zmaltretowany przez poprzedniego właściciela, co uniemożliwiało jego prawidłowe wpięcie i latało na wszystkie strony), o tyle całego skóropodobnego mocowania nie jestem w stanie zdjąć. Na jednym ze zdjęć widać, że kabel poprowadzony jest gdzieś pod plastikowym elementem/listwą, który/a przebiega nad schowkiem pasażera i radiem, a przy podsufitkach dodatkowo dynda sobie mikrofon od tego ustrojstwa ( też zdjęcia w załączniku )
PYTANIE - Czy jestem w stanie sam to całe urządzenie zdemontować? Domyślam się, że musiałbym pozdejmować elementy takie jak obudowa przy radiu i podsufitkach, ale czy warto za to zabierać się samemu, czy może jest ktoś w poznaniu, kto potrafiłby się tym zająć?

2. Mam też problem z pokrętłem(?) obsługującym siłę nawiewu i klimatyzację - mianowicie przy kręceniu nim bardzo trudno uzyskać zamierzony efekt - pokrętło jakby się ślizga i nie przekazuje odpowiednich wartości - jak na moje wygląda jakby coś w środku było zużyte i nie reaguje na kręcenie oraz na wciśnięcie w celu potwierdzenia jakiejś opcji. Samo pokrętło " przeskakuje " i czasem reaguje, ale wymaga to nie lada cierpliwości.
PYTANIE - czy wystarczy coś w środku wyczyścić, czy trzeba będzie wymieniać jakieś elementy?

Czy jest ktoś w stanie polecić osobę zaufaną, która mogłaby się tym zająć?

Pozdrawiam!

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Co do pkt.2

W skrócie - poprawienie lutów enkodera. Mi pomogło na samo działanie przycisku. Na kręcenie pomógł kontakt spray.

Co do pkt. 1 to nie nie będę pomocny ale podejrzewam, że o ile ten element nie jest zespolony z obudową konsoli to pewnie da się go jakoś rozkręcić od środka. Proponowałbym wyjęcie radia i sprawdzenie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.