Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

beniu

szumy przy dodawaniu gazu od ~1500 obrotow

Polecane posty

Napisano (edytowany)

witam, od kilkunastu dni mam problem ze swoja vectra c, mianowicie przy codziennej (dynamicznej) jezdzie przy przyspieszaniu slysze tak jakby z lewej strony silnika dziwny szum, takie dosc glosne slyszalne szmeranie troche taki gluchy efekt jakbym jezdzil po mokrej nawierzchni, ciezko opisac najblizej mi do szumienia (przy glosnym audio nie slychac ale jak jest cicho lub wylaczone bez problemu wyczuwalny efekt), dzieje sie tak od mniej wiecej 1500 obrotow w zwyz na roznych biegach (2,3,4)

poczatkowo myslalem ze to turbo ale moc jest nic nie ubywa 

ktos rzucil haslem ze moze lozysko w kole ale to dziwne by bylo bo jak przyspieszam delikatnie lub jade ze stala predkoscia tego szumu nie ma

gdzies na forum czytalem o szpilkach w kolektorze

gdzies indziej o rolce od alternatora

mial ktos z forumowiczow podobny problem?

inna sprawa potrzebuje znalezsc w woj. lodzkim dobrego fachowca z dobrym sprzetem do diagnostyki opla bo ponoc jak ostatnio robilem sobie sfatygowany juz wydech gosc stwierdzil ze na zimnym silnik ma problem z jednym zaworow lub ukladem paliwowym bo nierowno pracuje i na dzien dobry dosc mocno kopci

Edytowano przez beniu

Czesc a zerknij czy nie popeksly Tobie gumy przegubow wewnetrznych tych od skrzyni. Ja taki efekt mialem wlasnie jak caly smar wylecial. 

jakas podpowiedz poprosze bo nie mam pojecia o czym mowimy w mechanice jestem blady xD swoja droga szwagier, uzytkownik vectry c 2.2 dti stwierdzil, ze mial podobnie jak mial nieszczelnosc uklady turbo, wspomnial o jakims wezu czy wezach turbo

jezeli chodzi o przeguby nie bylo by objawu takiego, ze dzialo by sie to caly czas lub prawie caly czas?

inna sprawa - pojawialo mi sie ostatnio dodatkowa, pomaranczowa kontrolka oleju (prawy gorny rog wyswietlacza) i po jakims czasie ew ponownym odpalaniu znikalo

czy to moze miec jakis zwiazek z ta usterka? pojawilo sie to mniej wiecej w tym samym czasie

Obstawiam, że to skrzynia biegów M32 i łożyska w niej zaczęły Ci szumieć. 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jak jest peknieta guma przegubu wewnetrznego to przy przyspieszaniu huczy wydaje jakis dzwiek. Skrec kola w jedna strone i zerknij na polosie z jednej i drugiej strony.

Nie turbo czy weze nue maja tu nic do tego wywalilo by Ci blad gdyby cos tam nie tak bylo

dobra, zapomnialem dodac co byla przyczyna - jak sie okazalo to byl ten taki gruby waz/rura od turbo, od spodu pekl przy opasce (przynajmniej tak mi sie wydaje jak pokazywal mi mechanik), ciezko bylo od reki zdjagnozowac bo na postoju turbina sie nie zalaczala wiec cisnienie wewnatrz tej rury chyba nie nie robilo, ale podczas jazdy byl niezly dekiel, jakbym piaskowal jakis element wewnatrz silnika, rura zakupiona i wymieniona (koszt 120zl z robocizna, sama rura to jakie 76zl)

na allegro znalazlem to bylo dokladnie takie ustrojstwo http://allegro.pl/przewod-turbo-waz-rura-opel-vectra-c-1-9-cdti-i5086808797.html

teraz jest cisza i max moc :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.