Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

beniu

szumy przy dodawaniu gazu od ~1500 obrotow

Recommended Posts

witam, od kilkunastu dni mam problem ze swoja vectra c, mianowicie przy codziennej (dynamicznej) jezdzie przy przyspieszaniu slysze tak jakby z lewej strony silnika dziwny szum, takie dosc glosne slyszalne szmeranie troche taki gluchy efekt jakbym jezdzil po mokrej nawierzchni, ciezko opisac najblizej mi do szumienia (przy glosnym audio nie slychac ale jak jest cicho lub wylaczone bez problemu wyczuwalny efekt), dzieje sie tak od mniej wiecej 1500 obrotow w zwyz na roznych biegach (2,3,4)

poczatkowo myslalem ze to turbo ale moc jest nic nie ubywa 

ktos rzucil haslem ze moze lozysko w kole ale to dziwne by bylo bo jak przyspieszam delikatnie lub jade ze stala predkoscia tego szumu nie ma

gdzies na forum czytalem o szpilkach w kolektorze

gdzies indziej o rolce od alternatora

mial ktos z forumowiczow podobny problem?

inna sprawa potrzebuje znalezsc w woj. lodzkim dobrego fachowca z dobrym sprzetem do diagnostyki opla bo ponoc jak ostatnio robilem sobie sfatygowany juz wydech gosc stwierdzil ze na zimnym silnik ma problem z jednym zaworow lub ukladem paliwowym bo nierowno pracuje i na dzien dobry dosc mocno kopci

Edited by beniu

Czesc a zerknij czy nie popeksly Tobie gumy przegubow wewnetrznych tych od skrzyni. Ja taki efekt mialem wlasnie jak caly smar wylecial. 

jakas podpowiedz poprosze bo nie mam pojecia o czym mowimy w mechanice jestem blady xD swoja droga szwagier, uzytkownik vectry c 2.2 dti stwierdzil, ze mial podobnie jak mial nieszczelnosc uklady turbo, wspomnial o jakims wezu czy wezach turbo

jezeli chodzi o przeguby nie bylo by objawu takiego, ze dzialo by sie to caly czas lub prawie caly czas?

inna sprawa - pojawialo mi sie ostatnio dodatkowa, pomaranczowa kontrolka oleju (prawy gorny rog wyswietlacza) i po jakims czasie ew ponownym odpalaniu znikalo

czy to moze miec jakis zwiazek z ta usterka? pojawilo sie to mniej wiecej w tym samym czasie

Obstawiam, że to skrzynia biegów M32 i łożyska w niej zaczęły Ci szumieć. 

Please login or register to see this quote.

Jak jest peknieta guma przegubu wewnetrznego to przy przyspieszaniu huczy wydaje jakis dzwiek. Skrec kola w jedna strone i zerknij na polosie z jednej i drugiej strony.

Nie turbo czy weze nue maja tu nic do tego wywalilo by Ci blad gdyby cos tam nie tak bylo

dobra, zapomnialem dodac co byla przyczyna - jak sie okazalo to byl ten taki gruby waz/rura od turbo, od spodu pekl przy opasce (przynajmniej tak mi sie wydaje jak pokazywal mi mechanik), ciezko bylo od reki zdjagnozowac bo na postoju turbina sie nie zalaczala wiec cisnienie wewnatrz tej rury chyba nie nie robilo, ale podczas jazdy byl niezly dekiel, jakbym piaskowal jakis element wewnatrz silnika, rura zakupiona i wymieniona (koszt 120zl z robocizna, sama rura to jakie 76zl)

na allegro znalazlem to bylo dokladnie takie ustrojstwo http://allegro.pl/przewod-turbo-waz-rura-opel-vectra-c-1-9-cdti-i5086808797.html

teraz jest cisza i max moc :D