Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
patrykfeige

smierdzi paliwem

Recommended Posts

w mojej vectrze b bardzo intensywnie śmierdzi paliwem bo załączeniu dmuchamy z zimnym powietrzem. nie udało mi się jeszcze wybadać kiedy dokładnie zapach dostaje do wnętrza ale powiem ze jest to coraz częściej i bardzo intensywnie. mechanik nie zauważył żadnego wycieku paliwa ani tłustych przewodow. jedyne co udalo mi sie zauwazyc to przy zbiorniku paliwa waz od wlewu jest tlusty i opaska trzymajaca jest wilgotna. waz jest strasznie twardy. czy moze byc juz stary przepuszcza paliwo ale pytanie czy jak woz jest na tyle mokry to moze to byc powod ze zapach zaciaga do kabiny????

U mnie winne były właśnie przewody. Po wymianie na nowe mam spokój.

Please login or register to see this quote.

U mnie w OB X20XEV to zaworek ciśnienia na listwie wtryskowej poszedł. Dopiero jak się uruchomiło silnik to lekko wyciekało i dawało paliwem w kabinie.

W zasadzie to powinno w tytule pisać "Pachnie paliwem" :)  Tak mi się wydaje... 😎

Please login or register to see this quote.

Wąż na pewno bym wymienił, skoro jest już twardy to swoje juz przeżył,  ale przyczyny smrodu, czy też zapachu paliwa, szukał bym raczej w komorze silnika. 

Się mi przypomniało. Może nie Vectra ale opel. W OA, jeden w przewodów od zbiornika do silnika pod podwoziem skorodował i zaczął przepuszczasz. Też mi "pachniało" paliwem jak to kolega

Please login or register to see this link.

określił.

Nie zaszkodzi zajrzeć pod maskę, uruchomić silnik i poobserwować ale miałem dokładnie tak jak to napisał Cretux.

Jeden z przewodów od zbiornika do silnika był na tyle stary, że popuszczał PB.

Na wszelki wypadek wymieniłem oba na nowe i mam spokój.

Macie rację wąż przy wlewie jest twardy i opaska tłusta. Ok wymienię po weekendzie. Ale zauważyłem że często po tankowaniu większej ilości paliwa dmuchawa zaciąga zapach paliwa do kabiny. Dziś bardzo intensywnie pachnialo