Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
zbiku01

Spadające obroty przy odpalaniu Z28NET

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam, czasami moje auto dziwnie zapala. Wszystko pokazuje załączony filmik. Odpalam auto i obroty dziwnie spadają, później rosną do normalnego poziomu. Nie ma różnicy czy klimatyzacja jest włączona czy nie.  Na całkiem zimnym silniku (kiedy załącza się ssanie) problemu nie ma.

Zaznaczam, że nie dzieje się to za każdym razem, tylko raz na jakiś czas, żeby to uchwycić to co odpalenie auta kręciłem filmik he he ;)

Zauważyłem również, że zaczęło się to dziać, gdy przyszły teraz te gorące dni, w zeszłym roku również w lato objaw się pojawiał.

Kilka dni temu raz się zdarzyło, że po odpaleniu obroty spadały i auto całkiem gasło ale to była sytuacja jednorazowa, po pół godziny wróciło wszystko do normy.

Błędów brak. Przepływomierz, ten drugi czujnik w dolocie wyczyszczony - nie pomogło. Świece są nowe, cewki OK. Ładowanie ok.

Mam LPG ale odpala przecież na PB.

Poza tym auto jeździ super.

Może ktoś z Forumowiczów miał podobny problem ?

FILMIK :

Edytowano przez zbiku01

Ktoś, coś? Naprawdę nikomu nic nie przychodzi na myśl?

Pojeździć kilka dni na pb i zobacz czy się poprawi. Jeśli uważasz że LPG nie ma nic do tego to grubo się mylisz

A jak ma się sytuacja ze wskaźnikiem temperatury ? Kiedyś miałem podoba sytuację ( lecz od razu mówię że w innym rodzaju auta a dokładniej VW) czujnik temperatury miał dwa zadania jedno to sygnał idący na wskaźniki to co pokazuje ci się na licznikach a drugi obieg szedł z informacją do sterowania układem zasilania . Nie wiem jaki masz czujnik u siebie ( ilu przewodowy) ale może po ostygnięciu częściowym silnika komputer widzi stan w którym jest zimny i zamiast odpalić auto bez ssania przy rozgrzanym silniku podaje mu dodatkowe dawki paliwa i stąd go dławi z samego początku.

Diagnostyka techem albo po comem napewno ujawni problem 

Raz jeszcze zaznaczam że mój przypadek był podobny z tym że w zupełnie innym aucie .

Pozdrawiam 

Napisano (edytowany)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tak jak pisałem, nie dzieje się to za każdym razem. Na przykład jak zakładałem ten temat to potrafiło się zdarzyć 2 razy w ciągu dnia. Odkąd temat powstał nie miało miejsca jeszcze ani razu. Czyli chwilowe samonaprawienie.

Sposób na sprawdzenie jeżdżąc na PB jak najbardziej ok, ale wtedy jeśli objaw byłby notoryczny. Tak się niestety nie dzieje więc nie da się wstrzelić.

Jest to drobne niedomaganie z serii zagadek, bo łatwiej jak coś się po prostu zepsuje a tu nie wiadomo.

Nie wiem czy dobrze myślę, ale może kierunek z temperaturą jest dobry, bo jak pisałem wyżej czasami się to zdarza właśnie w gorące dni.

Zerknijcie też panowie do tego tematu, tu z kolei też czasem pojawia mi się błąd ale z jakiegoś czujnika w skrzyni biegów. Tak samo pojawia się i znika taka rola Magika. Piszcie tylko na każdy z tych problemów w odpowiednim temacie, żeby bałaganu nie było :) W dziale o skrzyniach biegów też nikt się nie kwapi lub nie wie co to.

Edytowano przez zbiku01

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.